Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tryb migowy błędów


Vampii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Terrano 2.7 tdi 125 km 2002r chciałem sobie wymigac czy mam jakiś błąd ale nic się nie dzieje. Robię zworke przekręcam kluczyk i nic. Czy ktoś wie o co chodzi? Gdzieś wyczytałem że po 2000r nie da się tego zrobić ale chciałem zapytać czy ktoś coś wie na ten temat może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jeżeli Check Engine się nie pali to znaczy że nie ma błędów.

Po 2000 roku można sprawdzić i skasować błędy zworką, sam to robiłem a mój jest z 2001.

Można też kupić ELM27 iCAR2  do gniazda OBD2. Sprawdzałem, działa.Co prawda błędów nie sczytywałem bo ich nie mam. Użyłem go do monitoringu temp płynu chłodzącego przy dużym obciążeniu silnika(przyczepa) jako że wentylator wiska wtedy praktycznie cały czas kręci się na maxa.  Autool X60, który kupiłem do innego samochodu, z Terrano nie połączył się. Wiele lat żyłem w nieświadomości że mam OBD1 a nie  OBD2 i myślałem że żaden tester nie zadziała. No cóż, po 15 latach doszedłem do tego empirycznie. Sprawdź czy twoje złącze OBD jest 16-pinowe. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest 16 pinowe. Wielkie dzięki za pomoc.a nie powinno wimigac kodu 55 jak nie ma błędu?Więc muszę szukać gdzieś indziej przyczyny. Wariuje mi wskazowka temperatury. Wystarczy że tylko wlacze zapłon i światła a ona już się podnosi. Chyba jakieś przebicie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę sprawdzić w serwisówce ten kod 55 ale pewnie masz rację. Wskaźnik temperatury to może tylko i aż tylko zimne luty na elektronicznej płytce deski rozdzielczej (przypadłość Terrano). Walczyłem z tematem w kontekście zegarka. Temat dla doświadczonego elektronika który umie dobrze lutować i ma odpowiedni sprzęt. Godzina roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 27.07.2021 o 07:26, Vampii napisał:

Wariuje mi wskazowka temperatury. Wystarczy że tylko wlacze zapłon i światła a ona już się podnosi. Chyba jakieś przebicie ma. 

Mam to samo.

Jak tylko temperatura spadnie w okolicę 0*C to szaleje mi wskazówka temperatury a razem z nią, choć nie zawsze, wskaźnik paliwa.

Odpalam zimne auto a temperatura już w połowie zakresu. Ale i paliwa przybywa :)

Odpuściłem sobie, czujniki wymienione, zimne luty sprawdzone ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przelutować ponownie odpowiednie punkty. Dopiero wtedy można uznać że zimne luty są usunięte. Nie rób tego byle jaką lutownicą bo uszkodzisz elektronikę. A już brońcie Panie Boże transformatorową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...