Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] reset komputera


Gość marmor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Choć ten temat był już chyba poruszany - odnosił się głównie do pojazdów z ins. gazową.

Ja mam P10 z 91 roku, na gaźniku, bez inst. gazowej. Czy w moim przypadku można zrobić reset komputera i czy może on mieć korzystny wpływ ?

A jeśli tak - prosiłbym o opis postępowania po podłączeniu akumulatora po resecie - bo też znalazłem dwie albo trzy różne wersje.

Dzięki z góry !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie musi popracować na wolnych obrotach do momentu załączenia się wentylatora ? Tak gdzieś wyczytałem na forum.

Tylko, że teraz jest zimno i zanim włączy się wentylator może mi braknąć paliwa... :?

I czy to ma być 24 czy 12 godzin ?(też gdzieś widziałem post o 12 godz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy, czy ECU buduje adaptacje odczytów lambdy w funkcji jej temperatury. Jeśli tak (a ma to miejsce tam gdzie jest grzałka lambdy) trzeba pozwolic mu się rozgrzać po odpaleniu mniej więcej do temp roboczej na wolnych (nie musi sie załączyć wentylator - po prostu ma złapać temperaturę). Jesli adaptacja jest niezależna po restarcie kompa od razu startujesz z nastawami "fabrycznymi" i w/w czynnosci nie trzeba robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

sprawdź ile masz przewodód do sondy lambda. Grzałka wymaga zasilania :) W kilku źródłach widziałem że wystarczy 12 godzin na reset, ale coś mi się zdaje że są inne metody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie masz grzałki, wystarczy odpiąć aku, odpalić i jazda.

Sonda z grzałką ma min 3 przewody. Zresztą, jak błędy sie nie powtórzą (brak ustrek), to po jakimś czasie i tak wszystko powinno sie ustawić w ECU jak należy.

Co do innych metod - może wystarczy wyjąć odpowiedni bezpiecznik - w Toyotach jest bezpieczki z oznaczeniem EFI, który wyjmuje sie na 10 min i z głowy, może Nissanowskie ECU maja możliwość selektywnego odcięcia zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...