Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Box dachowy


ArtM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czeka mnie zakup takiego boxa, jakie są wasze doświadczenia w tym temacie. Jakaś konkretna firma, model?

Edytowane przez ArtM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podjedź do sklepu z box'ami, przymierz do auta i będziesz wiedział co i jak.  Jak masz kasy na zbyciu kup sobie "ciula" (thule) ale ja na trzecim aucie eksploatuję box polskiej firmy i jestem z niego zadowolony. Najważniejsze, że się nie otwiera w czasie jazdy ;-) (żarcik)  i jest sucho.

Screenshot_2020-11-27 REMAT - Bagażniki Lublin ul Gęsia 21 - Xstream 400.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.thule.com/pl-pl/cargo-carrier/car-top-carrier/thule-motion-xt-m-_-629201

Mam taki i sprawdza się dobrze, tzn nie wystaje zbyt do przodu i nie przeszkadza w otwarciu klapy.

Xstream 400 miałem w QQ. 195cm powodowało że przyczep do belek był maksymalnie ku tyłowi, czyli przód boxa "zwisał" i przy predkościach autostradowych wpadał w wibracje. Ostatnie zdjęcie  sprzed 5 lat,,, zobaczcie jak są belki i ile jest box przesuniety ku przodowi. Takie ustawienie było konieczne by bezinwazyjnie klapę bagażnika otworzyć. Możliwe że w X-Trailu byłoby inaczej... ale z perspektywy obecnej lepiej dołozyc, box Thule jest świetnym wyborem

127954857_222240079254639_1614340258766454746_n.jpg

128120614_3966404900060367_8372581438287654316_n.jpg

128172434_1314708178871715_6851130641079258484_n.jpg

128164744_987406175081432_982541508441768873_n.jpg

Edytowane przez Varicella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć,

Mam pytanie jaki box dachowy i belki poprzeczne polecacie do t32? Czy serio warto zainwestować w thule? Czasami brakuje mi miejsca w bagażniku i taki box na dachu może uratować sprawę. Szerokość obojętna, ponieważ w przyszłości planuję zamontować hak i dokupić bagażnik na rowery montowany na hak.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box to polecam taki na jaki Cię stać :)

Załóż ile chcesz wydać na box i tego się trzymaj. Najlepiej podjechać do sklepu z dużym wyborem, przymierzyć a najlepiej przejechać się tak 130km/h. nie ma reguły

Jeździłem z kilkoma i taki mam wniosek :)

a belki, nie mam zdania. Ja mam aluminiowe z lidla :D i są najlepsiejsze, bo moje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najlepiej by to były belki w kształcie łzy by były opływowe i z rowkiem na mocowanie T. Box to jak kolega wspomniał zależy ile masz kasy na to i jak dużo miejsca potrzebujesz. Systemy THUL na pewno godne polecenia ale nie są najtańsze. Poszukaj np zamienników też bardzo dobrych rodzimej firmy Taurus - https://www.taurus.info.pl/bagazniki-i-uchwyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Poczytałem o Thulu i jest nr 1, ale Taurus także nie jest zły i widać go na ulicach ;) Na Śląsku na pewno są sklepy z bagażnikami, podjadę i zobaczę na żywo. Szkoda że tego nie zrobiłem jak norauto likwidowali, podobno w fajnych pieniądzach wyprzedawali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jak Norauto kończyło się szło na pniu wsio :) Taurusa masz w Mikołowie jak coś przy trasie na Wisłę. Thula masz wszędzie gdzie bagażniki... Taurusa niby też ale najlepiej jak jesteś z okolicy jechać do ich salonu głównego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałem Taurusa ale był dość długi i wchodził w drgania  z przodu przy wyższych prędkościach. Obecnie mam Thule - jest krótszy, nieco wyższy i znacznie sztywniejszy. Mimo ceny wart zakupu

235324355_1469348033428307_6406283109247957722_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem belki oryginalne Nissan na OLX. Podobają mi się bo sa krótsze i nie wystają poza relingi (wiem, że dla innych to może być wada). Są takie same do T32 jak do Q11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć,

Wracam z tematem bagażnika dachowego :) z tego to wiem to bagażnik może wystawać 20 cm na szybę. Myślę, samochód spory to i pewnie spory box wejdzie, ale zapomniałem że mam antenkę taką zwykłą, pręcik, nie "płetwa rekina"  (abstrahując, dziwna sprawa jak na auto z 2016). 

Czy ktoś z Was ma zwykłą antenę i box powyżej 190cm? Czy jednak trzeba kupić mniejszy box lub zmienić antenę na płetwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella
9 godzin temu, Gulliver13 napisał:

Cześć,

Wracam z tematem bagażnika dachowego :) z tego to wiem to bagażnik może wystawać 20 cm na szybę. Myślę, samochód spory to i pewnie spory box wejdzie, ale zapomniałem że mam antenkę taką zwykłą, pręcik, nie "płetwa rekina"  (abstrahując, dziwna sprawa jak na auto z 2016). 

Czy ktoś z Was ma zwykłą antenę i box powyżej 190cm? Czy jednak trzeba kupić mniejszy box lub zmienić antenę na płetwę?

W QQ J11 miałem box 175 o musiałem odkręcać antenkę.... nie przeszkadzało mi to za bardzo. Teraz w X-sie płetwa chowa się  pod boxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, to jeszcze raz ja ;) wybór padł na belki i box thule, mam pytanie o to  jaką maksymalną długość może mieć box? Licząc od anteny do szyby, daje to około 190cm, ale boks jest z tyłu pod kątem plus z przodu może wyjść za szybę. Chciałbym kupić Thule Motion XT XL, on jest długi na 215 cm i zastanawiam się czy będzie ok czy nie sfrunie ;)

 

Maksymalnie jak długi box zakładaliście na Xtraile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wygooglać coś takiego: Thule Motion XT 800 XL Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Sam jeżdżę z Faradem Crub, ale on chyba ma poniżej 190cm

 

Edytowane przez Rex-er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella
5 godzin temu, Rex-er napisał:

Udało mi się wygooglać coś takiego: Thule Motion XT 800 XL Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Sam jeżdżę z Faradem Crub, ale on chyba ma poniżej 190cm

 

nieco za długi BOX... mój 175cm

 

127954857_222240079254639_1614340258766454746_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Zamówiłem ten z Thule, 215cm. Powinien podejść, na oficjalnej stronie nissana jest box o długości 210 dedykowany do xtrail, także te ekstra 5 cm nie powinno robić róznicy. Dam znać jak zmontuję ;)

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: Box dachowy Nissan to  FARAD, Model: MARLIN 680. 

Ze znaczkiem Farad kosztuje 1600zł, ze znaczkiem Nissan 2500zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyszło, weszło. Tak się bagażnik prezentuje na aucie, muszę lekko do przodu belki przesunąć aby antenka nie była wygięta. Chyba że ktoś z Was próbował podmienić antenkę na płetwę rekina? Czy to dużo kombinowania (demontaż podsufitki)? 

Taką znalazłem na allegro, oryginał renault:

https://allegro.pl/oferta/antena-samochodow-fm-am-pletwa-rekina-x-trail-juke-9754996955

 

 

image.thumb.png.2bf2f71bced213f156a2ef55df340bc7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie 

Podpowiedzcie jaki box dachowy podejdzie do naszych t32 fl. Chodzi mi o jak najwiekszy tak żeby swobodnie klapa bagaznika się otwierała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...