Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Sunny 1.8 GTI-R N13 czy warto kupić ???


Gość zygmuntbernard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zygmuntbernard

witam. mam niecodzienny problem. mogę zostać miejmy nadzieje szczęśliwym posiadaczem nissana sunny 1.8 GTI-R N13 z 90 r. auto z niewielnim przebiegiem 130 tyś km, w ogólnym stanie OK.

w zasadezie nic nie wiem o tym modelu nissana, nawet dobrze nie potrafie szukać w sieci informacji. dlatego piszę do was.

czy warto być właścicielem tego samochodu z takim silnikiem ???

czy jest on jakoś szczególnie wadliwy ???

ile orietacyjnie będzie mi palił ???

Proszę o jakąkolwiek reakcję na mój post, posiadaczy tego modelu nissana lub innych osób które wiedzą coś czego ja nie wiem !!!

pozdrawiam. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik bardzo udany, moc 130koni, 16V twin CAM.

TO jest wersja GT, GTI-R nie robiono w budzie N13, napęd oczywiście na przód.

Silnik seryjnie dosyć wysoko się kręcoący o ile dobrze pamiętam to do 7800 obr.min.

Jak można wiedzieć to jaka cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

1.8Gti pali 10-11 w miescie... na trasie 8/100 przy normalnej jezdzie... przy szalenstwie oczywiscie wiecej.

130tys to jakos bardzo malo i trudno bedzie w to uwierzyc.... 15lat samochod i tylko 130? no roznie w zyciu bywa ale na prebieg bralbym poprawke... ma kolo 200tys zapewne.

Ogolnie poczciwa bestia... nie psuje sie specjalnie... dobry wybor o ile cala reszta jest sprawna.. zawieszenie, blachy itp.

lac i jezdzic... tak jest u mnie bo mam takie cudo juz 8lat z odrobine mniejszym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możę coś tam w silniku było robione że ma te 150koni trzeba by mu się blizej przyjrzeć a jak do PL przyjedize to na rolki z nim pojechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jak z NIemiec to nie kupuj od Polaków i od Turków :D Jeśli to samochod z zachodnich Niemiec to może miec taki przebieg, bo tam raczej uczciwie podchodzą i w lepszym stanie sa auta

 

DOKLADNIE. MOJ KOLES KUPIL OD TURKA Z BERLINA AUDI I POJEDZIL 2 MIECHY. SILNIK DO REMONTU, LICZNIK KRECONY I AUTO W SRODKU STRANIE ZANIEDBANE. OCZYWISCIE ZDJECIA KTORE WCZESNIEJ DOSTAL BYLY ROBIONE IDEALNIE I NIC NIE BYLO WIDAC. W WARSZTACIE NIEMIECKIM CHLOPCY CHYBA BYLI PRZEPLACENI PRZEZ TEGO TURKA BO TEZ NIC NIE WYSZLO A PO 2 MIECHACH W POLSCE ZACZELO SIE SYPAC...

 

MOJA ALMERKA PRZYJECHALA Z ZACHODNICH NIEMIEC I BYLA KUPIONA PRYWATNIE OD WLASCICIELA I WIEM O NIEJ (MAM NADZIEJE) WSZYSTKO.

DOSTALEM NAWET KONTAKT DO WLASCICIELKI I NAPISALISMY JUZ DO SIEBIE KILKA LISTOW CO Z NIA BYLO NIE TAK I CO BYLO ROBIONE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zygmuntbernard

czytając wasze posty, doszedłem do wniosku że skontaktuje się z właścicielem i dokładnie dowiem się oco chodzi, zkąd te GTI-R i 150 PS- ów. oto co następuję :

auto faktycznie ma 1.8 L pojemności

zapewnił mnie że przebieg jest prawdziwy

na moje pytanie skąd te 150 PS-ów odpowiedział że "wyczytał to z katalogu"

auto ma wielopunktowy wtrysk paliwa, ale nie ma turbiny, turbosprężarki itp.

dla mnie to znaczy że nie jest to GTI, tylko jakieś G I bez T, bo z tego co się oriętuję to T = turbo I= wtrysk.

może ktoś mi wyjaśni oco chodzi bo ze stanu euforii, przechodze powoli w stan zastanowienia, a nawet zniechęcenia.

czy wasze nissany sunny GTI mają turbiny ?? czy to tylko taka ładna nazwa.................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zygmuntbernard

postanowiłem wziąść tego nissana sunny. mam nadzieję że się nie rozczaruje. a jesli już to tylko pozytywnie. do tej pory miałem okazję jeździć nissanem micrą model K10 po lekkim tuningu. ( przeprowadzonym własnoręcznie ). myślę że zamiana tych około 70 KM na te 130 KM będzie miłą odmianą.

Może ktoś z was potrzebuję instalacji gazowej ?? chętnie sprzedam.

oto link do aukcji :

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76572065

 

jak już go zdobęde to naturalnie niezwłocznie się podziele pierwszymi wrażeniami z jazdy Nissanem sunny GTI.

pozdrawiam !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zygmuntbernard

Niestety. pomimo moich chęci zakupu tego samochodu nic z tego nie będzie. odmówiono mi zakup auta. gość nie podał przyczyny, poprostu powiedział że nie sprzeda mi go.

Może to i dobrze, im więcej chciałem o nim wiedzieć, im więcej zadawałem pytań gość się zaczą wycofywać. albo znalazł innego kupca, albo ( co bardziej prawdopodobne ) coś z tym samochodem było nie tak.

dzięki za wszystkie posty.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zygmuntbernard

nie łamie się. może to i dobrze.

na myśl przychodzi mi jedno, swoiste równanie:

nie udany zakup + chęć zakupu + więczej czasu = więcej pieniędzy a co za sobą niesie inne możliwości np. Nissan 200 SX !!!

moim zyciowym priorytetem stało się posiadanie sportowego modelu nissana. na skyline- a nigdy mnie nie będzie stać ale na 200 SX myśle że do marca owszem.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Nissana !!!

 

( to nie koniec, ja tu wróce )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Grunt to pozytywne myslenie... drobne fundusze i mozna sobie posmigac gablota za niewielkia kase. Ja to normalnie nie wysiadam ze swojej N13ki.. samochod praktycznie bezawaryjny i na dodatek stac mnie na niego bezproblemowo... do tego satysfakcja z w miare niezlych osiagow jak na takie male pudelko. Prostota niektorych rozwiazan powala... przy wlaczonych swiatlach, ogrzewaniach i innych dupersznytach - zawsze stale obroty silnika... proste i naprawde bezawaryjne...

Polecam wszystkim silniki CA16DE i CA18DE. W N13 to super sprawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...