Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zabezpieczenie przegubu


Robert2065
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie mam mały problem. Wymieniałem osłonę przegubu, przegub zbijałem na aucie wszystko wymyłem i poskładałem.

Odpinałem tylko górny sworzeń. Wszystko mam już powkładane na swoje miejsce tylko nie mogę zapiąć pierścienia który trzyma przegub przed wysunięciem z piasty. Tak jakby brakowało mu z 1mm żeby się wysunął. Przegub dopchnąłem na maksa aż słychać że uderza o dystans od strony łożyska.

 

Wszystko złożyłem w odpowiedniej kolejności, robiłem sobie zdjęcia i mam też manuala w razie wątpliwości.   Ten ostatni pierścień który wchodzi na frezy zasłania mi rowek na który powinno przyjść zabezpieczenie.

Czym to ścisnąć aby wysunąć bardziej ten przegub z piasty?

Macie na to jakieś sposoby?

 

Edit: Teraz złapałem koło na 12 i 6 i są mocne luzy na łożysku. Da się to jakoś skasować czy trzeba wymieniać na nowe?

 

 

Edytowane przez Robert2065
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko zewnętrzne reguluje się pierścieniem i blokuje śrubką w odpowiednim miejscu w otworze na pierścieniu. W servisówce jest to dokładnie opisane i pokazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dystans miedziany który wchodzi między przegubem a łożyskiem można inaczej założyć? On miał takie ścięcie, a teraz nie jestem pewien którą stroną go dałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się rozwiązał. Miedziany pierścień dystansowy był odwrotnie założony. Musiałem go odwrócić ścięciem do przegubu i teraz zabezpieczenie wskoczyło w rowek bez wysiłku. Łożysko również jest już napięte. Sprawdzę jeszcze drugą stronę bo może to była przyczyna drżenia budy przy 70-80km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...