Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J12 Zużycie paliwa 1,3 Dig-t 140 kM / 158 kM


Grisza76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W kosiarkach tak to już jest ze spalanie jest tylko dobre na papierze i przy eko jeździe

Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musi być na rzeczy. 

Mam T32 1.6 i na 2 dni mialem QQ 1.3 z ASO i jak oddawalem to spalanie wyszlo wyższe o ok.1 litr. A droga identyczna przez te 2 dni praca-dom. Zrobilem ok. 100 km na wyzerowanym spalaniu. Jazda miejska.

A przecież T32 sporo cięższy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. jeździłem XT T32 5 lat. Pod koniec spalanie było rewelacyjne. QQ wyraźnie pali więcej. Wczoraj jechałem z pracy w trybie sport. Testowo rzecz jasna, więc nie było specjalnych sprintów. Spalanie to jakiś absurd - 12,5-13 l/100 km. Tymczasem w X-Trailu jeździłem zwykle całkiem ostro, a  spalanie nigdy nie przeskoczyło 10 l/100km w mieście (odcinek 7-8 km). Coś jest na rzeczy. 

Odbierając QQ od dealera uprzedzono mnie, że auto do 2000 km będzie paliło więcej, niż norma. Ma to rzekomo związek z jakimś oprogramowaniem chroniącym silnik przed nadmiernym zużyciem w okresie tzw. pseudo-docierania. 

No, ja tam nie wiem.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz takie zużycia przy porównywalnym stylu jazdy to ja też nie wiem o co chodzi. Mam zrobione ponad 12.000km, średnie spalanie w tej chwili z całego okresu to niecałe 8 litrów. W mieście zimny silnik, dystans 3km, zima, pokazuje mi ok 15 litrów. Raz miałem tak, że zrobiłem po mieście kilkanaście kilometrów na raz to spalanie spało gdzieś na 9. Mieszkam w małej mieścinie i głównie trasy robię. Minimalnie udało mi się zejść na 5,4l. Średnio 6l/100km przy spokojnej jeździe można zrobić. 120km/h - ok 7,2, 140km/h - ok 8,7l/100km. Przy dynamicznej jeździe międzymiastowej jeszcze 8 litrów nie przekroczyłem. Co ciekawe komputer zawyża wskazanie o ok 0,1-0,2 litra. Dlatego nie wiem dlaczego ty masz tak wysokie spalanie. Paliwa leję różne, we wtorki shell v power 95, a tak i leclerc i CirkleK i nawet ten głupi Orlen czasem jak nie ma wyboru.

Aha i ja mam 4x4, mój egzemplarz waży jakieś 1550kg. Z przednim napędem w aucie testowym robiłem wyniki ok 0,5-0,7 litra niższe.

Edytowane przez OPM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, OPM napisał:

Jak masz takie zużycia przy porównywalnym stylu jazdy to ja też nie wiem o co chodzi. Mam zrobione ponad 12.000km, średnie spalanie w tej chwili z całego okresu to niecałe 8 litrów. W mieście zimny silnik, dystans 3km, zima, pokazuje mi ok 15 litrów.

Ale to tez nie rewelacja. Ja od czasu do czasu (tak dla sportu 🙂) sprawdzam spalanie (tez w miescie, wiec piesi, światła itp + klima) i właśnie po 3 km od zimnego startu miałem ostatnio ok.11. Latem schodzi nawet ponizej 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2023 o 13:06, seta21 napisał:

Odświeżę wątek - w ubiegłą sobotę przesiadłem się z X-Traila T32 DIG-T 163KM na QQ 140 KM. Zużycie paliwa w QQ zaskakująco wysokie, rozczarowujące. Moim kochanym X-em typową drogę do roboty (Toruń) robiłem ze spalaniem rzędu 7,8 - 8,9 l/100 km. QQ nie udało mi się zejść poniżej 9,8 l/100 km. O co chodzi? 

Czy ten QQ to w automacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JackSet napisał:

Ale to tez nie rewelacja. Ja od czasu do czasu (tak dla sportu 🙂) sprawdzam spalanie (tez w miescie, wiec piesi, światła itp + klima) i właśnie po 3 km od zimnego startu miałem ostatnio ok.11. Latem schodzi nawet ponizej 9.

Edit. 

Dziś sparawdzielem spalanie od zimnego stanu (z garazu 14°C a na zew 2°C)

Po 1.1km, 2.1km i 2.8km

20230304_084612.thumb.jpg.bf3bc376cbc22a0615fb77d3f89e0cf3.jpg20230304_084805.thumb.jpg.62fffa353eec6b926f848fd1a98b7510.jpg20230304_084935.thumb.jpg.9283c5394c90fc97f5d56acbade1d036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimny start to jest loteria, czynników zmiennych może pojawić się sto. Ja startuje z ok 0 stopni bo jeszcze nie mam garażu. Dodatkowo pierwsze 1,5km mam ok 6 zatrzymań i 5 hamowań. W czerwcu o północy może miałbym koło 9l/100km może nie. Także krótkimi dystansami niczego nie mierzę, tak podałem tylko jako ciekawostkę. To wyniki na automacie chociaż przy CVT to chyba nie ma znaczenia.

Ogólnie uważam, że QQ to żaden rekordzista ale patrząc na gabaryty, wagę i napęd to biedy nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2023 o 21:14, thekyle napisał:

Czy ten QQ to w automacie?

Nie, manual. Co ciekawe - w spokojnej trasie Toruń - Brodnica, wieczorem, ładna pogoda, spalił 5,7 l/100km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć ,że nie ma różnicy w spalaniu z 1.6 Dig-t 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w manualu (140 kucy) wykręciłem na trasie o długości 50km 4,7 litra na 100km. Prędkość 75-95km/h - tempomat, drogi podmiejskie, 2 st. C.

Wachlowanie na 5 i 6 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2023 o 18:22, JACKO29 napisał:

Można powiedzieć ,że nie ma różnicy w spalaniu z 1.6 Dig-t 

W uzupełnieniu spalania po 1,2,3 km w dniu targowym o 7.30 w dporym ruchu: 15/12/10.

Rano było zimno (wtorek)

W dniu 10.03.2023 o 20:29, thekyle napisał:

Ostatnio w manualu (140 kucy) wykręciłem na trasie o długości 50km 4,7 litra na 100km. Prędkość 75-95km/h - tempomat, drogi podmiejskie, 2 st. C.

Wachlowanie na 5 i 6 biegu.

Czy komp nie zaniża, bo u mnie o 0.7.

A wynik: chapeau bas !! 🤗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,komp zaniża dokładnie tak jak napisałeś. 0.7L :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JACKO29 napisał:

Tak,komp zaniża dokładnie tak jak napisałeś. 0.7L :D

I gdybyż te 0.7 to było to, o czym wszyscy myślą, ale boją sie powiedzieć 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniża Wam komputer? Mi zawyża, ostatnie tankowanie na 0,3l ale tak standardowo o 0,1-0,2l /100km mam niżej na dystrybutorze (zwanym również instrybutorem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przetestowałem zawyżanie/zaniżanie. Ponad 300km na raczej szybkich drogach i miasto. Z komputera wyszło 7,5L/100km, a po zatankowaniu na full wyszło, że zużycie faktycznie to 7,13L/100km.

Czyli komputer zawyża. Tankowane na tej samej stacji co przed startem i z tego samego dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, gumimis napisał:

U mnie też komputer zawyża względem dystrybutora - opisywałem to już w poście w zeszłym roku.

Pewnie dałoby sie to skorygować w ustawieniach komputera o procent różnicy w stosunku do faktycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wersja 140 w manualu, średnie z 600km 8,7l 70% po mieście. Mam nadzieję że z czasem trochę mu apetyt spadnie.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Po przekroczeniu przebiegu 1600 km spalanie zaczęło się normować. 1600 km to circa 1 000 mil. Czyżby jakieś ustawienia fabryczne regulowały podawanie bogatszej mieszanki w trakcie pierwszego tysiąca mil? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2023 o 09:38, dawzim napisał:

Wersja 140 w manualu, średnie z 600km 8,7l 70% po mieście. Mam nadzieję że z czasem trochę mu apetyt spadnie.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Troszkę duzo. Ja tez 60% miasto, 30 podmiejska a reszta to wakacje Polska i mam średnie 7.3 wg dystrybutora (dane dla 70 tys. km). Silnik 1.6 digt manual xtrail T32. Pewnie duzo zależy od sposobu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fruko napisał:

Czy koledzy moga popatrzec gdzie co pisza? Tutaj jest szufladka J12 a nie X-TRAIL  !!!!!!

I po co taka frustracja? 

Cos nie tak w święta 🤪?

Kolega pyta o J12 a ja odpowiadam przytaczając T32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok więc ja po przejechaniu 3000km mam średnie spalanie 7.8l. Generalnie jazda drogami krajowymi to jest około 6,5l natomiast jazda typowo miejska na krótkich dystansach tj. Zakupy szkoła itd to ciężko się zmieścić poniżej 9l i to są wyniki przy oszczędnej spokojnej jeździe.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...