Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia i alternator


damkus2204
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam takie pytanie czy jak padl mi alternator i nie mam wogole ladowania to moga byc problemyy ze skrzynia ze raz jedzie a raz szarpie i nie chce ruszyc z miejsca a jak ruszy to juz jedzie?? Dziwi mnie to ze nic sie na liczniku nie swieci a alternator nie daje wogole ladowania... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem 

Spaliła się płytka w alternatorze i też wcześniej nie pokazały się kontrolki o braku ładowania. 

Po regeneracji alternatora coś jest nie tak. 

Na odpalonym silniku oświetlenie wewnętrzne i podświetlanie licznika migota ale najgorsze że przy płynnym dodawaniu gazu bardzo szarpie samochodem. 

Jak przyspieszam szybko problem znika 

Co obstawiacie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, bubuss napisał:

Może wystarczy zaprogramować skrzynię od nowa. Czasami robią się dziwne rzeczy jak jest zanik prądu

Być może ale i tak są za duże skoki napięcia, bo prawie 1 volt 

Cały czas oświetlenie miga, a miernik pokazuje "duże tętnienie" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.09.2021 o 12:05, bubuss napisał:

a regulator napiecia sprawdzales

A jednak regulator 

Okazuje się, że po regeneracji wysypał się jeszcze regulator 

Napięcie skakało do 16 V

Teraz jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.09.2021 o 12:10, Pykos napisał:

A jednak regulator 

Okazuje się, że po regeneracji wysypał się jeszcze regulator 

Napięcie skakało do 16 V

Teraz jest ok 

A jak ci auto szarpalo normalnie potrafilo tak mocno zatrzasc calym autem?? Bo ja mam zamiar zrobic alternator i mam nadzieje ze od tego skrzynia wariuje... Bo jak jade to wlasnie szarpnie nia nie raz albo jak sie zatrzymam nie chce ruszyc jak ruszy to jedzie... Skrzynie regenerowalem ponad rok temu i teraz mam takie cyrki mam nadzieje ze to wina alternatora, naprawie i sie zobaczy na dodatek wymienie olej jeszcze w skrzyni bo jest spalony jak nie wiem... Wiec moze tez wina oleju jest ciezko ten alternator wyciagnac?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak bardzo nie było ale nie u wszystkich jest identycznie 

Co do dostępu do alternatora to powiem Ci, że trzeba się nagimnastykować niestety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pykos napisał:

Aż tak bardzo nie było ale nie u wszystkich jest identycznie 

Co do dostępu do alternatora to powiem Ci, że trzeba się nagimnastykować niestety 

A opisal bys jak go wymontowac??

Godzinę temu, Pykos napisał:

Aż tak bardzo nie było ale nie u wszystkich jest identycznie 

Co do dostępu do alternatora to powiem Ci, że trzeba się nagimnastykować niestety 

W dniu 26.09.2021 o 12:10, Pykos napisał:

A jednak regulator 

Okazuje się, że po regeneracji wysypał się jeszcze regulator 

Napięcie skakało do 16 V

Teraz jest ok 

A jak ci auto szarpalo normalnie potrafilo tak mocno zatrzasc calym autem?? Bo ja mam zamiar zrobic alternator i mam nadzieje ze od tego skrzynia wariuje... Bo jak jade to wlasnie szarpnie nia nie raz albo jak sie zatrzymam nie chce ruszyc jak ruszy to jedzie... Skrzynie regenerowalem ponad rok temu i teraz mam takie cyrki mam nadzieje ze to wina alternatora, naprawie i sie zobaczy na dodatek wymienie olej jeszcze w skrzyni bo jest spalony jak nie wiem... Wiec moze tez wina oleju jest ciezko ten alternator wyciagnac?? 

Wez opisz jak go zdemontowac co rozebrac itd?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...