Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pathfinder R51 dodane tempomatu


legion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Czy jest możliwe dodanie tempomatu do Pathfindera R51, z 2012, manual 2.5d 190km, Kierownica w chwili obecnej posiada tylko lewe przyciski sterujące radiem, z prawej strony jest czysta zaślepka.

Znalazłem w internecie panele które można wstawić, jednak moje pytanie jest czy to wystarczy, czy trzeba przekodować auto lub dodać jakieś inne elementy. ( czujnik biegu luz).

Z drugiej strony znalazłem w internecie zestaw "uniwersalny" tempomatu montowany do kolumny kierownicy który jest dedykowany do R51, ale cena 1500 pln trochę mnie zaskoczyła.

 

Pozdrawiam.

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, apsik napisał:

Być może w ogole nie masz wiązki od tempomatu albo co gorsza ecu nie jest nawet do tego przystosowany. 

Oczywiście mam świadomość, na pewno będę patrzeć w kierownice czy pod zaślepka z prawej strony jest gniazdo z wiązką. 

TO co mnie ciekawi to czy potrzeba coś jeszcze dorabiać albo dokupić czy może to być aż takie proste 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, legion napisał:

to czy potrzeba coś jeszcze dorabiać albo dokupić czy może to być aż takie proste 😉 

Nie jest to takie proste.co prawda mam starszego nissana bo z 2007 roku. kierownice dolozona  z multifunkcja i o ile radio zaczelo od razu obslugiwac. O tyle tempomat nie. W przyszłym tygodniu  podejmę pierwszą próbę uruchomienia tempomatu. Na dzień dzisiejszy wiem że brakuje wyłącznikow nad pedalami sprzegla i hamulca oraz wiązki od nich do ECM. Oraz wiązki od kierownicy do ECM. Nie mam pojęcia czy mój system obsłuży tempomat,ale to się przekonam jak wszystko podłącze. Po udanej lub nie udanej pierwszej próbie dołączę odpowiednia dokumentację alby następni mogli próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Dzisiaj było pierwsze podejście do uruchomienia tempomatu i ku mojemu zdziwieniu tempomat dziala! A jak działa w mojej wersji to w innych, też powinien zadziałać. W moim przypadku była potrzeba dołożenia dwóch pinów do wtyczki pod kierownica(do zwijaka) oraz wyłącznikow krancowych sprzęgła i hamulca. I podłączenia tego wszystkiego do ECM w komorze silnika. Wtyczki od krancowek wisiały poprzyklejane do wiązki głównej i bylo na jednej z nich napiecie,wiec wystarczy włożyć czujnik podpiąć.wtyczke z drugiej strony odciąć połączyć ze swoimi przewdami. podobnie jest we wtryczce od ecm. Do pinow które potrzebowałem były wprowadzone już oryginalne przewody. Jak ktoś ambitny to może spróbować odnaleźć gdzie jest jakaś kość łącząca wiązki i do niej się dolutowac. Ja nie miałem czasu ani chęci więc dolutowalem się do już istniejących. Wprowadziłem ładnie z wiązki przewod opatrzony w peszel. 

20210913_201517.jpg

Screenshot_20210907-003703_Drive.jpg

Screenshot_20210907-004252_Drive.jpg

Dodatkowo wyszedł u mnie uszkodzony czujnik biegu neutralnego,przez którego tempomat również nie będzie się uruchamial.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Wygląda to bardzo obiecująco.

Czy możesz powiedzieć co to za aplikacja/manual, gdzie można go znaleść lub zakupić.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, legion napisał:

Cześć

 

Wygląda to bardzo obiecująco.

Czy możesz powiedzieć co to za aplikacja/manual, gdzie można go znaleść lub zakupić.

 

Pozdr.

Podaj mi maila na priv to podeślę cały dpf z tym. Dodatkowo stwierdziłem dzisiaj że wszystkie wtyczki łącza się w lewym przednim słupku pod plastikowa osłona więc można tam szukać skrótu do potrzebnych przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...