Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy silnik do Nissana Altima L32


EmilAleksander
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, i witam wszystkich nissanowiczów.😉 Jestem właścicielem amerykańskiego Nissana Altima 2.5 L32,l. Lpg niestety zajechał zawory i głowicę,do tego po przygodach z UPG okazało się, że panewki do zrobienia,po prostu się nie opłaca. Silników dedykowanych do altimy niestety jest w PL jak kot napłakał. Dowiedziałem się natomiast od  mechanika, że do altimy l32 pasuje silnik z xtraila t30. Po godzince  googlowania zauważyłem parę ogłoszeń, że silnik z xtraila t30 wchodzi też do nowszej altimy l33. Wnioskuję więc, że mogę przełożyć silnik qr25de z Altimy l33 do l32? Czy jest ktoś kto ma taką wiedzę? Wiązałoby by się to z o wiele niższymi przebiegami i lepszą(chyba) wersją silnika. 

Dzięki 

Załączam link z silnikiem gdzie widzę że silnik xtrail jest ok też do Nissana l33/l32:

https://allegro.pl/oferta/nissan-x-trail-t30-altima-silnik-2-5-16v-qr25-10869129581

Edytowane przez EmilAleksander
Błąd w nazwie modelu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć,

Czy mógłbyś podzielić się zdobytą wiedzą w tym temacie? Jestem praktycznie w takiej samej sytuacji. U mnie też Altima amerykańska 2008 r. Szukam całego silnika L32, ale zastanawiam się czy L33 podejdzie bez żadnych komplikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, niestety nie pomogę. Silniki na rynku często są no name albo nie wiadomo z jakiego auta pochodzą. Udało mi się znaleźć dobry silnik w firmie z Leszna, kierowałem się ślepym trafem, bo silnik który kupiłem miał taki sam typ łap montażowych (charakterystyczna łapa po lewej na górze). Trafiłem. W samych aukcjach mało informacji, najlepiej dzwonić po firmach i szrotach o się dopytywać. 

Życzę cierpliwości, znalezienie i montaż do wyjazdu zabrał mi niespełna pół roku. Podejrzewam, że mój silnik musi być z rozbitego xtraila 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...