Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błedy - gdzie szukac


fxd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pacjent PAthfinder 2007 2.5 DCI 174KM 

 Mam pytanie dotyczące

P1832 TCS PO SIG

P1831 VDC PO SIG

P1832 - Usterka w transmisji sygnału z układu TCS (Traction Control System) z układu ABS lub jego modułu sterującego

P1831 - Usterka w transmisji sygnału z układu ESP (każdy wie co to jest) z układu ABS lub jego modułu sterującego.

Czy te błędy mogą tez wynikać ze złego działania zaworu SVC .  Przez wadliwy zawór auto wchodzi w tryb awaryjny i później wyskakują P1831 i P1832 . Czy to jest inna bajka. . ? 

Zawór dziś wymieniam . Pytanie gdzie ewentualnie szukać przyczyny tych błędów - Sprawdziłem wtyczki przy pedale gazu . ( z boku) nic nie jest pordzewiałe wszystko sie trzyma 

Kostka rozdzielająca sygnał ABS z tyłu wygląda dobrze  . Nie sprawdzałem jej bo nie wiem jak . Ewentualnie w jaki sposób sprawdzić  kable  . Gdzie ona biegną od wtyczki ... 

 

Taki jest mój stan wiedzy i tyle sprawdziłem . 

W serwisie uparli się ze mam wymieniać zawory w skrzyni AT i cos tam jeszcze koszty KOSMICZNE . Ja twierdze inaczej  byc może się mylę ale przeczytałem  forum od deski do deski i błędy zaworów w automacie bądź sterownika mechanicznego to inne błędy wyskakują. 

I na szybko ( Zaciągnięte z innego wątku ale proszę o potwierdzenie .)

Olej do silnika DEZ DPF -  Motul 8100 X-cess 5W-40 badz inny .  Ile wchodzi do silnika  .. ? ?

Olej do Skrzyni - nie wiem w jakim jest stanie wiec pierwsza wymiana będzie statyczna Olej ATF J2s - 4 litry starcza na statyczna ..? 

Reduktor: 2L: - Nissan Matic J2S  ATF

Przedni most: 0,85L : MOTUL GEARBOX API GL-5 80W90

Tylni most: 2.01L (nie mam blokady , wiec pewnie mam LSD?) znalazłem tylko cos takiego: MOTUL 75W140 

Thx za info 😉

 

Edytowane przez fxd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASB w trakcie sprawdzania  .. przerzucone na poniedziałek . 

Może ktoś  podpowie dlaczego te  błędy skrzynia AT - serwis (Nissana) diagnozuje jako błąd skrzyni dokładnie zaworów w skrzyni .. (Ja czytając forum do końca się z tym nie zgadzam). Wartość naprawy w serwisie KOSMOS, ludzie od skrzyń ponoć za taka naprawę 4000-6000zl. Jeśli wyjdzie skrzynia to nie wiem czy będę to naprawiał . 
W momencie wejścia auta w tryb awaryjny skrzynia przerzuca biegi bez problemu . 

Wymieniłem już zawór scv przy pompie  . Jeszcze jest błąd pedału gazu ale to chyba nie ma nic wspólnego z tymi bledami ..?

Dodam ze jak auto nie ma błędu ABS działa . JAk złapie błąd to nie wiem - nie sprawdziłem .


Sugestie  . ....

Edytowane przez fxd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, apsik napisał:

Sprawdz czy w chlodnicy silnikowej masz plyn chlodniczy czy kisiel.

Jeśli możesz rozwinąć temat tego sprawdzenia do wyświetlanych błędów .? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Pathfinderach 2.5 ale w 4.0 był problem z mieszaniem się plynu chlodniczego z olejem ze skrzyni. Chloddzenie oleju skrzyni w 4.0 jest poprowadzone poprzez glowna chlodnice silnikową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo - poradziłem sobie - powiedzmy ze sam . 

 Nie dopisałem miałem tez błędy z  układu paliwa  : 

Wymieniłem zawór SCV oraz czujnik ciśnienia paliwa na pompie wtryskowej . 

Czy ktoś ogarniał temat czujnika na pompie wtryskowej bo ponoć nie można kupić nówki - występuje z listwa wtryskowa a po numerze DENSO 6130 nie można dobrać  zamiennika. ( Kupilem uzywke) 

Po wymianie  w/w/ części zaczęło sypać bledami ze szok. 

Dziekuje sq9mcs - opisał jak zresetować ECU i to pomogło . Błędy usuwane z komputera zalatwiały sprawe tylko na chwile. 

Wiec  juz sie na desce nic nie swieci 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...