Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup używanej Micry K14


tomkek1912
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do zakupu micry nowej lub używanej (na co bardziej finanse pozwolą). Pojawiło się coś takiego.

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-micra-tekna-automat-ID6E6SNe.html#6d7212d3ee

Od sprzedającego wiem, że ściągnięty ze Szwajcarii, z pomocą kolegi tam mieszkającego, podobno lekko przerysowany czy coś był zderzak i wgnieciony błotnik, powtórnie malowany, ale właściciel nie widział przed naprawą i nie ma zdjęć (tak zrozumiałem z rozmowy). Z serwisu do sprawdzania po vinie z raportu nic nie wyszło. Auto używane ma wpisów z 7 miesięcy w Szwajcarii, standardowe wpisy o rozpoczęciu gwarancji, serwisie. Później prawie 11 miesięcy przerwy i auto wylądowało w Polsce i przy okazji na dodatkowym przeglądzie "kontrola po stwierdzonym naruszeniu elementów nośnych". Czytałem, że dodatkowy przegląd nieraz jest zlecany dla sprowadzanych aut i ten tekst niekoniecznie znaczy, że auto było po masakrycznym dzwonie. Auto z jednym wpisem serwisowym w książcze. W Polsce nieserwisowany w ASO. Pytałem się w ASO ile wpisów powinien mieć by gwarancja trwała. Powiedzieli mi, że dwa, czyli auto bez gwarancji najpewniej. Powiedzieli mi, że nawet jakby teraz robić u nich (4 miesiące opóźnienia, a można ponoć +2tyg) to i tak z każdą naprawą musieli by konsultować z centralą. Martwi mnie to, że jest 11 miesięcy bez wpisów, bez szkód. Ciężko mi sobie wyobrazić, że Szwajcar pozbył się niespełna 1,5 rocznego auta z gwarancją z powodu przerysowanego czy lekko uszkodzonego zderzaka przedniego i błotnika.

Co sądzicie? Jakby miał gwarancję to bym brał, a tak mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 I jak zakupiłeś micrę k14? jeśli tak to napisz jak to się sprawuje.

I jeszcze jedno pytanie zauważyłem że posiadałeś lub posiadasz Pulsara jak się to autko spisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Teraz dopiero zauważyłem post, ale odpisuję, mimo że to 4 miesiące... Nie kupiłem micry. Przesadzili z ceną. Kupiłem clio.  Mam pulsara. Dobrze się sprawuje. Co prawda musiałem klimę naprawiać i napinacz wymienic, ale poza tym przez prawie 5 lat nic się nie dzieje.

Zakładając, że clio to ten sam silnik i skrzynia co micra to jestem zadowolony. Nie podzielam opinii, które miałem okazję poczytać o skrzyni i pracy tego wcjeździe i przyśpieszaniu. Spodziwałem się hałasu jak w skuterze. W środku mało co słychać. Wydaje mi się, że auto lepiej wyciszone od pulsara, może w micrze jest tak samo. Mocowo nie radzi sobie ten samochód przy przyśpieszaniu pod górę, choć z drugiej strony nie cisnę póki co by nie przekraczać 3000 obrotów. Pali całkiem znośnie. Ogólnie przy baku 42 litry w porównaniu do 46l pulsara pali mniej. Ciężko coś więcej napisać, mam dopiero 4 miesiące i niecałe 2500 km przebiegu. No i nie wiem czy to co napisałem może mief jakiekolwiek odzwierciedlenie w micrze z tym samym silnikiem i skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...