Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[micra K11 1.0 benzyna automat]

Primerka25

Recommended Posts

Primerka25

Cześć Wszystkim,

Mam pewien problem z mojej mamy samochodem. Trudno znaleźć przyczynę, a być może jest ona banalna. Nie wiem, może pomożecie? :) 

Mama jeździ micrą k11 z silnikiem 1:0 16V z 1994 roku. Otóż, w niedziele szukałem przyczyny nie działających spryskiwaczy szyby przedniej, przeparkowałem samochód. Sprawdziłem bezpieczniki, przedmuchałem przewody od dysz spryskujących i tyle. Chciałem ponownie przeparkować auto i tu pojawia się zagadka.

Odpalam auto, wrzucam na D i auto nie jedzie. Silnik pracuje, a wajcha od skrzyni niezależnie gdzie ją przestawię, nie jedzie. Wydaje mi się, że chyba wajcha, a raczej na pewni chodzi nieco lżej niż wcześniej, zanim się to zdarzyło. Sprawdziłem również olej i jego poziom jest ok. Olej również był wymieniany w lipcu tego roku.

Sprawdziłem połączenie między wajchą a skrzynią, coś tam się rusza. Ale auto nie jedzie, nie ma przełożenia napędu ze skrzyni na koła.

Obiło mi się o uszy, że to być może sprzęgło hydrokinetyczne 😕 to może być to? Nieco się tego obawiam, bo to są już duże wydatki, a ze względu na prawo jazdy mamy, mama musi mieć automat w aucie. Autko służy głównie do dojazdów do pracy.

Edited by Primerka25

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• KRYSN14
      By KRYSN14
      Bawił się może ktoś w swapa silnika YD25 z automatyczną skrzynią na silnik 30 M57 z BMW? Czy da się to w miarę bezboleśnie połączyć? Mam na myśli działanie skrzyni po połączeniu, bo wiem, że potrzebuje adaptera żeby skręcić jedno z drugim, ale czy od strony elektryki nie będzie jakichś problemów?
    • Borgir
      By Borgir
      Witam
      to mój pierwszy wpis i od razu z problemem
      Przy jeździe z górki (ponad 80 km/h ) i hamowaniu silnikiem słyszę odgłos jakby rozpędzała się jakaś mała "szlifierka" .. tak jakby silnik hamował jakąś starą tarczą .. co to może być i jak drogo mnie to będzie kosztowało  
      Pozdrawiam
      Michał 
      Nissan QQ J10 190 tys. km
    • AlbertA
      By AlbertA
      Witam! Mam problem z gaśnięciem zimnego silnika, Po rozgrzaniu chodzi w miarę stabilnie. Ale podczas jazdy zaczął też gasnąć, okazjonalnie, po puszczeniu gazu. To automat więc to niebezpieczne. Czasem na dłużej zapala się ch.engin. Po pewnym czasie gaśnie. Benzyna czy gaz - to samo. Elektryk twierdzi że sygnalizuje błąd katalizatora. Podmieniłem przepływomierz, ale nic nie pomogło.
      Poprzedni właściciel twierdzi że regulował/naprawiał TPS. Na razie jestem bez sensownej diagnozy..  :-(
      Proszę o pomoc, jeśli macie jakieś tego typu doświadczenia.
    • miramar
      By miramar
      Dzień dobry,
      przed chwilą zadzwonił do mnie mechanik i powiedział, że powodem moich bolączek z samochodem (trzęsie na światłach, obroty wariują, auto nie przyśpiesza) jest uszkodzona przepustnica. Kazał mi we własnym zakresie kupić sobie używkę.
      Micra, rocznik 99, silnik 1.0 i automatyczna skrzynia biegów. Mam numer tej przepustnicy: 16119-41600. Czy do tego auta będą pasowały też przepustnice z samochodów z manualną skrzynią biegów?
      Bardzo proszę o pomoc.
    • Kmicic37
      By Kmicic37
      Witam
      chciałbym się dowiedzieć coś na temat skrzyni automatycznej w  Nissanie Qashqai 2011r lift. Mam zamiar kupić to autko z automatem i chciałbym się dowiedzieć czy nie nabiję się na minę wydatków związanych z eksploatacją. Chodzi mi o to:
      1) Ile może kosztować naprawa skrzyni?
      2) Co najczęściej się psuje?
      Chciałbym nadmienić, że jeżdżę bez jakiś szaleństw.
  • Create New...