Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kola zimowe do J12 rozmiar 18 cali


fruko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy wpisać w przeglądarkę symbol i można znaleźć , ja akurat kupiłem na aliexpresie koszt ok 160zl (za 4szt.), programowanie w ASO cena jest różna zależy gdzie od 120-180zl. Mój wulkanizator gdzie zakładałem opony nie mógł sobie poradzić z przeprogramowaniem dlatego wybrałem ASO. Całość uważam że niezła cena, choć pewno można i łatwiej i taniej. Kto chce może skorzystać z info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2022 o 10:38, Andrzej G napisał:

I komu ma służyć ten bezsensowny wpis. Gdybyś chociaż podał namiar na te "rewelacyjnie tanie" czujniki, których taniość zrekompensowała nawet kasę którą zdarli z Ciebie w ASO za ich zaprogramowanie. No chyba że chcesz nam wmówić, że w ASO programują czujniki TPMS za free. Przecież na portalach aukcyjnych można kupić w sporo niższych cenach niż w ASO czujniki już zaprogramowane pod konkretną markę, bez konieczności korzystania z usług ASO w zakresie ich programowania

A to nie trzeba w komputerze dopisywać czujników? Ostatecznie kupiłem 19" od J11 razem z ori czujnikami. Auto wyrzucało mi po jakimś czasie błąd ciśnienia pomimo prób kalibracji z komputera pokładowego. Byłem w ASO na wymianie oleju to powiedziałem, żeby mi to zrobili. Koszt ok 150zł, faktycznie wpinali jakieś urządzenie. To z neta można zamówić zakodowane jakoś czujniki na ślepo i będą działać a ori zestaw Nissana trzeba programować? Mało tego, powiedzieli mi że jak zrobię przekładkę to nie wiadomo czy będą działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
2 godziny temu, OPM napisał:

Byłem w ASO na wymianie oleju to powiedziałem, żeby mi to zrobili. Koszt ok 150zł, faktycznie wpinali jakieś urządzenie. To z neta można zamówić zakodowane jakoś czujniki na ślepo i będą działać a ori zestaw Nissana trzeba programować? Mało tego, powiedzieli mi że jak zrobię przekładkę to nie wiadomo czy będą działać.

Szanowny kolego
Poczytaj trochę tematy na naszym forum, bo na temat czujników i ich programowania, czy wczytywania przez kompa są tutaj w różnych działach "doktoraty". Jeżeli masz za dużo kasy, to jeździj do ASO i kieruj się tym co Ci powiedzą. Masa ludzi na forum opisywała, gdzie kupowali czujniki, jak się wczytywały ... Jednym zaskakiwały od razu, innym po przejechaniu nawet kilkudziesięciu km. Prosty przykład - ja zrobiłem tylko rotację kół (przód na tył i odwrotnie). By zaskoczyły i zrozumiały że zmieniła się tylko ich lokalizacja, sporo czasu upłynęło. Robiłem kalibrację, nabiłem ok. 30 km ... i bez zmian. Aż dopiero  zastosowałem procedurę z QQ-łki (dostępna na YT i wstawiłem też u nas) i po tym zabiegu czujniki zrozumiały, że zmieniła się ich lokalizacja i zaczęły wskazywać właściwe ciśnienie.
Reszta w Twoich rękach ... i portfelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Trochę odświeżę temat.

Założyłem nowe koła (zimówki) i .... nie czyta mi TPMS 🤕. Zrobiłem kalibrację, tzn. z menu wybrałem "Kalibracja" i potwierdziłem. Przejechałem ze 30 km i nic. W J11 zaczytywały się bardzo szybko, a tu brak wskazań. Pomożecie ?

EDIT

Ok, ogarnięte. Czujniki nowe, trzeba było aktywować. 

Edytowane przez JaroSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.10.2023 o 10:49, JaroSz napisał:

Trochę odświeżę temat.

Założyłem nowe koła (zimówki) i .... nie czyta mi TPMS 🤕. Zrobiłem kalibrację, tzn. z menu wybrałem "Kalibracja" i potwierdziłem. Przejechałem ze 30 km i nic. W J11 zaczytywały się bardzo szybko, a tu brak wskazań. Pomożecie ?

EDIT

Ok, ogarnięte. Czujniki nowe, trzeba było aktywować. 

W jaki sposób aktywowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do "gumiarza" :) 

Zajęło mu to 5 minut. Zaczytał czujniki jakimś urządzeniem, późnej podpiął to urządzenie do samochodu i tyle. Koszt ..... 20 pln :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprogramowane (czujniki uniwersalne ) pod typ J12 i rocznik 2023 samochód zaczytuje sam, nie trzeba nic programować i zmieniać w samochodzie. Nie  ma potrzeby  robić klonowania czujników i zamiana kół też nie ma znaczenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Założyłem kola na zimę do J12 całkowicie z innego auta, po przejechaniu ok,800m odczyt z czujników pokazał się na wyświetlaczu bez mojej ingerencji ,ustawiłem tylko wartości ciśnienia w oponach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Olo napisał:

Potwierdzam. Założyłem kola na zimę do J12 całkowicie z innego auta, po przejechaniu ok,800m odczyt z czujników pokazał się na wyświetlaczu bez mojej ingerencji ,ustawiłem tylko wartości ciśnienia w oponach

Tak się dzieje, owszem. Do J11 kupiłem koła z innego samochodu i się same zaczytały. W J12 w zimówkach miałem nowe czujniki TPMS oryginały Nissana i trzeba było je aktywować (zaprogramować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.11.2021 o 20:16, Piter napisał:

Zima jeżdżę na 16. Latem zresztą też. Nie wchodzę po 140km/h w ostre zakręty wiec >16 cali nie potrzebuje kół. Kupiłem bardzo ładne felgi 16 (plus pierścienie redukcyjne do felg) i najlepsze jakie były opony 16 🙂 pewnie wyszły tyle co 1/2 tego z ASO. Kto jeździł na 16 i teraz 19 kupuje zna różnice w cenie opon. Poza tym mam tutaj drogi leśne i szutry stąd i dla zawieszenia lepiej. Nikt mnie nie namówi na większe od 16 :-). 

Czy do J12 wchodzą felgi 16''?
J12 nie ma homologacji na 16'' i podobno nie da się założyć 16'' do J12.
Ja przenosiłem koła zimowe z felgami ATT 16'' (szerokość 7'') z J10 do J11 Acenta i tył ledwo wchodzi, bo do zacisku pozostaje jakieś 3-5mm luzu.
Z J11 do J12 chyba nie ma sensu zostawiać 16'', bo raczej nie wejdą.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak ten samochód będzie wyglądał. 16 to duze gumy. Optymalne to chyba teraz 18". Stosunek komfortu do wyglądu najlepszy

Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednemu podobają się 16'' felgi ze sporą gumą, a drugiemu stalówki że zdjętymi kołpakami w Golfie, czy Skodzie, to kwestia gustu.

16'' podobało mi się w J10 i J11, czemu nie miałoby mi się podobać w J12? Jest on jedynie 3 cm dłuższy, szerszy i wyższy od poprzednika.

Ja chciałem się upewnić, czy 16'' w ogóle wejdą na tarczobębny wentylowane?

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2024 o 21:30, aquariusmax napisał:

Czy do J12 wchodzą felgi 16''?

do benzynowych 1.3 "na oko" powinny wejść. Do ePowera nie, nawet 17" nie wchodzą. Ma większe tarcze z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z info.
e-Power ma pewnie z przodu odzyskiwanie energii, więc zrozumiałem że zaciski są większe.

W J11 z przodu felgi 16'' mają spory luz, z tyłu jest minimalny luz (kilka mm), więc myślę, że bardziej z tyłu mogą być problemy także w J12.

Tym bardziej, że J12 ma już z tyłu grubsze tarcze wentylowane (J11 zwykłe). 

Porównam specyfikację tarcz dla obu samochodów. Wiem, że najlepiej byłoby przypasować, ale obecnie nie mam dostępu do J12.


edit: J11 tarcze tył: 289x13mm, J12 tarcze tył: 292x16mm. Pewnie zabraknie kilku milimetrów, aby 16'' założyć do J12.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 6.12.2023 o 17:56, Zenek napisał:

Zaprogramowane (czujniki uniwersalne ) pod typ J12 i rocznik 2023 samochód zaczytuje sam, nie trzeba nic programować i zmieniać w samochodzie. Nie  ma potrzeby  robić klonowania czujników i zamiana kół też nie ma znaczenia. 

 

Witam

Pamiętasz może jakiej firmy masz czujniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan/Renault stosuje najczęściej VDO albo Continentale.

VDO powinny same się dogadać z samochodem lub potrzebują jednokrotnego sparowania, potem już same zaskakują w kolejnych sezonach.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mario111 napisał:

Witam

Pamiętasz może jakiej firmy masz czujniki

Na oponeo sprzedają czujniki TPMS MX-Sensor w cenie 129 zł /szt. zaprogramowane już do dedykowanego auta. Po założeniu jazda parę kilometrów i system zaczytuje i jest super. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...