Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Juke, wariatory i szarpanie.

wojak5047

Recommended Posts

wojak5047

Witam wszystkich, jestem posiadaczem Juka 2012 1.6 86kw w automacie i mam nie mały problem z nim od samego początku. Wybaczcie, że tak z grubej rury przy pierwszym poście :)

Ogólnie problemy są dwa. pierwszy to dźwięk prawdopodobnie z silnika, dudnienie z szuraniem :P Wymieniłem łańcuchy ponieważ główny miał luzy. Zostawiłem stare dwa wariatory. Dźwięk pozostał ten sam, straszne echo idzie na kolektor dolotowy, jakby to on wydawał dźwięk. Czyściłem przepustnicę, sprawdzałem przepływkę. Błędów brak, przynajmniej na niedrogim skanerze.

Drugim problemem, nie wiem czy z tym związanym to szarpanie na zimnym silniku, wystarczy, że puszczę hamulec na drive, czasem potrafi zgasnąć jak dodam gazu. Na N i P jest dobrze. Jeśli to wariatory szwankują to mogą powodować takie objawy? Auto ma moc, pracuje super na biegu jałowym.

Auto ma 106 tyś przebiegu i nie ma LPG.

Mała aktualizacja, udało się wyczytać jeden kod C1130, jak działa EGR w tym silniku, bo fizycznie go nie widać? Czy to może problem z ECM?

Edited by wojak5047