Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana silnika


MIkrarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!
Mojej żonie klękła mikra K12 1.2 65KM, a dokładniej silnik. Przybliżając temat samochód po kupnie samochodu był ok, ale kupiony od handlarza. Po miesiącu zaczął spalać olej bardziej niż paliwo (około 1l na 150km). Co wiązało się z cotygodniowym dolewaniem oleju, trwało to około 2 lata. Dopóki w pewien tydzień nie było mnie w kraju...i klapa. Żona wracała z codziennej pracy (około 30km - średnia prędkość 100km/h). Silnik stracił moc i wyświetlił się "check engine". Sprawdziłem bagnet oleju i było na samym koniuszku. Dolałem oleju, ale było już za późno. Pojechałem do mechanika, żeby sprawdzić czy na pewno jest już pozamiatane, sprawdził ciśnienie na tłokach i niestety 2 już miały niskie ciśnienie (około 0.8 bara), a jedna świeca zawalona syfem. 

Początkowo chcieliśmy kupić nowe auto, ale patrząc na te ceny używanych aut i ich stan, stwierdziliśmy, że lepszym rozwiązaniem będzie naprawa mikracza.


Proszę o wsparcie w postaci informacji odnośnie reanimacji micry. Chcę wymienić silnik zastanawiam się może nad większą jednostką - czy jest sens? Czy lepiej zostać przy obecnej jednostce. Na co zwrócić uwagę? Co przy okazji sprawdzić/wymienić? Chciałbym wiedzieć również z jakimi kosztami będzie się to wiązać. Oczywiście całość chcę przekazać mechanikowi (niestety nie posiadam nikogo zaufanego) - ja jestem totalnym laikiem.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pewnie, to te same silniki.  

To może chociaż to nauczy was, żeby nie kupować od handlarza. Egzemplarz musiał być konkretnie zgnojony, bo te silniki są niemal pancerne w porównaniu do tego, co się teraz produkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikusina,czemu kraczesz i marudzisz,że nauczy Was to i tamto???  Przecież Mikrarz  nie  napisał,że kupił,nie napisał,że z jakiegoś zgnojonego egzemplarza...pyta grzecznie o możliwość podpięcia takiego a nie innego silnika.Wyciągasz zbyt daleko idące wnioski.Wiesz tyle by odpowiedzieć w temacie ,to odpowiedz,nie to nie podnoś innym ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micrarz,wejdź najlepiej w allegro,wpisz w wyszukiwarkę obydwa silniki i porównaj.Według mnie to ta sama jednostka,nawet filtr oleju ma ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem warto "podnieść ciśnienie", bo inaczej to ludziska całe życie te same błędy popełniają (np. kupują najtaniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65 i 80 koni różnią się komputerem. Sugerowałbym się raczej stanem niż konkretnie mocą. aczkolwiek różnica jakaś w osiągach jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Mikrarz...i wymieniłeś silnik ? Wstawiłeś 80km ? Działał czy wymieniałes też komputer ? 

Edytowane przez siatekgda
Literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...