Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik położenia wałka rozrządu [C13]


SilesianSC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Auto to Nissan Pulsar 1.2 Dig-t. Od pewnego czasu pojawiał się check engine. Po kilku dniach błąd samoczynnie gasł. Aktualnie od dwóch tygodni kontrolka świeci się nieprzerwanie. Mimo tego auto zapala bezproblemowo, nie gaśnie i jeździ płynnie. Przeskanowałem błędy aplikacją CarScanner i pokazuje błąd

Cytat

P0365 Camshaft position (CMP) sensor B, bank 1 - circuit malfunction

Mechanicy mówią, że to może być jakieś zwarcie. Trudne do znalezienia i trzeba jeździć póki się nie zepsuje całkowicie. Nie ma wyjścia, muszę się zabrać za diagnozę na własną rękę. Czy ktoś z szanownych forumowiczów może mi wskazać na podstawie załączonego zdjęcia miejsce gdzie znajduje się czujnik położenia wałka rozrządu ? Jest jeden taki czujnik czy dwa ? 

Pozdrawiam

NEX_20211016_154022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zdjecia mi nie chce forum dodać... to to male cos po prawej stronie zdjecia poniżej pompy wysokiego ciśnienia obok przewodu cewki 4go cylindra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Andrzej G napisał:

Fotki najlepiej dodać TUTAJ , a u nas tylko do nich podlinkować :rolleyes: 

Ok, dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 16.10.2021 o 16:35, SilesianSC napisał:

Czy ktoś z szanownych forumowiczów może mi wskazać na podstawie załączonego zdjęcia miejsce gdzie znajduje się czujnik położenia wałka rozrządu ? Jest jeden taki czujnik czy dwa ? 

image.png.b8859c8191478c531d3afc0bb761aa2c.png

Wg mojej wiedzy, są dwa wałki, a czujniki położenia wałków są w zaznaczonych powyżej miejscach.
Sensor B jest to ten w głębi silnika (u góry na rysunku).

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...