Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

"Boksowanie" kół , szarpanie i ogromne problemy z ruszaniem po przejechaniu kilkudzieisięciu kilometrów , Nissan Juke 1.6 117km, 2010r


lukaszostroda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

Mam spory problem z swoim Nissanem Juke , mianowicie po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów pojawia się spory problem z ruszaniem po zatrzymaniu auta np. z pod sygnalizacji czy też z zwykłego skrzyżowania , a piętnuje to już wzniesienie. Sprzęgło wymienione było 10-15tys km . Auto ma przejechane 200ty km.

Proszę o pomoc i rady!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu gdy ruszam autem po kilkudziesięciu km , mam spory problem z ruszeniem .

Auto "podskakuje na przednich oponach" . Próbowałem dodać więcej gazu dzieje się tak samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zachowuje się przy ruszaniu tak jakby miała uszkodzone poduszki pod silnikiem (są w porządku ) , ale tylko wtedy kiedy auto się nagrzeje czyli po około 30-40km.

Na zimnym silniku jest wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprzęglo wymieniałeś na oryginalne czy jakiś zamiennik? Bo być może problem własnie leży tutaj ?? Ja ostatnio też wymienialem sprzęgło u siebie, z łożyskiem pompą itd. Efekt super, bo samochód w końcu chodzi jak należy. Zerknij na https://www.sprzegla24.pl/sprzeglo-nissan-200sx-s13-1-8-turbo-benzyna-169-km-1988-1993/504304 - mają największy wybór, a wysylka ekspresowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na odległość nikt tutaj na forum Ci nie pomoże tym bardziej ,że dawkujesz informacje o awarii w sposób bardzo oszczędny.Najlepiej podjedz do serwisu lub do dobrego mechanika.Sorry ale naprawdę trudno cokolwiek zdiagnozować w Twoim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko rozumiem , będę szukał problemu w sprzęgle .

Ciężko mi to opisać tak dokładnie , ponieważ strasznie nietypowa usterka , ale dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2021 o 10:34, lukaszostroda napisał:

Auto zachowuje się przy ruszaniu tak jakby miała uszkodzone poduszki pod silnikiem (są w porządku ) , ale tylko wtedy kiedy auto się nagrzeje czyli po około 30-40km.

Na zimnym silniku jest wszystko ok

Wyglada na problem z przeniesieniem napedu - jakby mechanizm różnicowy nie działał?

Zły olej?

Pod pojęciem sprzegło rozumiesz tarczę, docisk, łosko, wysprzęglik i łapę?

Masz manual?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam manual 1.6 117kM

"Pod pojęciem sprzegło rozumiesz tarczę, docisk, łosko, wysprzęglik i łapę? " - dokładnie o to mi chodzi.

 

Olej 5W30 Total , dedykowany do tego silnika. Przed wymianą miałem tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czy problem występuje tylko na biegach 1 i 2 czy na wyższych również? Pytam, bo zauważyłem u siebie podobne objawy, tylko jakby w mniejszym zakresie - lekkie szarpanie przy ruszaniu i zmianie na 2 bieg.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez tak mam, obstawiam sprzęgło , QQ skacze w momencie ruszania na pierwszym biegu  tak jakby w połowie sprzęgła . Przebieg 100 k , słabo🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...