Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uszczelnienie półmiski olejowej.


OTRY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem...

Po 16 latach zgniła u żonki półmiska olejowa - metalowa, ta gdzie jest spust oleju. Zamówiłem już nową ale moje pytanie dotyczy uszczelnienia. Szukałem nowej uszczelki  - nigdzie nie znalazłem, strony odsyłają mnie płynnych uszczelek (silikonów). Przejrzałem też schematy i chyba tam wycinanej uszczelki nie ma - przynajmniej ja nie widzę. 

Uszczelnia się ją płynnie?? Chciałbym to zweryfikować zanim zabiorę się za robotę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już za późno, ale innym polecam oczyścić miskę z rdzy i pomalować. Swoją pomalowałem farbą Hammerite i mam nadzieję, że do złomowania wystarczy.

Niestety, wszystko, co może, to koroduje w tych autach na potęgę.

PS Gniją związki białkowe, a metale ich nie mają.

Edytowane przez mikusina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy zamiennik, moim zdaniem całkiem dobry jakościowo, tłoczony chyba z blachy 1,5mm, malowany proszkowo. Kupiłem porządny szary silikon (nie jakiś badziew w markecie) do tego typu zastosowań. 

Zdjąłem stare rzeszoto....wyczyściłem i odtłuściłem przylgnie górnej miski. "Na sucho" sprawdziłem czy otwory w nowej misce się licują - wszystko było w porządku. Wszystko wyczyściłem, odtłuściłem. Położyłem silikon na nową półmiskę, poczekałem aż nieco odparuje, pogrzałem delikatnie elementy opalarką, bo robiłem na podwórku niestety. Wszystko złożyłem, dałem nowe śruby M5 na ampul z podkładkami , dociągnąłem dynamometrem na 12Nm, zostawiłem na noc żeby silikon zastygł, założyłem nowy filtr oleju, zalałem nowy olej, odpaliłem żeby wszystko się rozgrzało, sprawdziłem szczelność elementów - bez uwag. Zrobiłem traskę - 90 km - odwiedziłem starego kumpla, wróciłem do garażu, sprawdziłem szczelność elementów - bez uwag, sprawdziłem stan oleju - bez uwag. Cała naprawa zajęła 1,5 godziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super. Pewnie się komuś z czasem przyda.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...