Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ogrzewanie szyby powoduje drgania i hałas


Gość saki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Po włączeniu ogrzewania tylniej szyby minimalnie, ale jednak, silnik staje się głośniejszy. ?Natomiast na gałce biegów czuć większe drgania niż dotychczas. Czy tak powinno być czy coś się rozwaliło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
Mam taki problem. Po włączeniu ogrzewania tylniej szyby minimalnie, ale jednak, silnik staje się głośniejszy. ?Natomiast na gałce biegów czuć większe drgania niż dotychczas. Czy tak powinno być czy coś się rozwaliło?

Sprawdz akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thomson30

włączenie ogrzewania tylnej szyby powoduje bardzo duży pobór prądu a tym samym obciążenie alternatora, który zaczyna stawiać większy opór. W tej sytuacji może silnik stracić trochę obrotów i to może być objaw większych drgań. Rozumię, że jest to benzyna a co za tym idzie to również mniejszy prąd idzie na świece a tym samym praca silnika może by trochę zachwiana. Ja poza akumulatorem sprawdził bym jeszcze klamy oraz dobre połączenie masy na silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest tu winny sam alternator - opór oporem, tylko bardziej regulator napięcia. Przy wiekszym obciążeniu powinien dać wiekszy prąd ładowania i nie powinno telepać silnikiem. Proponuje kontrolę u elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA TAM MAM TAK SAMO I ELEKTRYK POWIEDZIAL ZE TAK MOZE BYC.

SILNICZEK 1,4 JAK W ZIMIE WLACZYMY SWIATLA, DMUCHAWE, RADIO I DO TEGO OGRZEWANIE SZYBY TO POPRSTU NIE DAJE SOBIE Z TYM RADY I ZWIEKSZAJA SIE OBROTY CO POWODUJE WIEKSZE DRGANIA

PODSKAKUJA MI TAK DO OKOLO 850-900

 

NO CHYBA ZE MI BZDURY WCISNAL TO PROSZE O KOREKTE I JA SOBIE JUZ Z NIM POGADAM... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...