Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Siłowniki Gazowe do podnoszenia maski silnika.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może być problem... Ta czarna, poprzeczna plastikowa przegroda nie pozwoli amortyzatorowi się schować podczas zamykania maski. Tak mi się wydaje, bo zawias do mocowania maski chowa się przed tym plastikiem podczas zamykania, patrząc od podszybia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest w Qashqaiu.Daje radę.Z tego co widzę to trzeba by było brać pod uwagę śruby mocujące reflektor.Zamiast nich sworzeń z gwintem przynajmniej na 15mm długim.A jaka jest odległość od śruby mocującej reflektor do końca zawiasu(tzn,nad górną śrubę zawiasu klapy) dasz radę zmierzyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie obok tej śruby od mocowania masz śrubę do przykręcania błotnika, ta biała. Z lewej i prawej odległość od śruby mocującej zawias klapy, tej górnej po jej otwarciu wynosi ok. 41 cm + - 0,5. Te śruby mocujące błotnik są nawet bardziej osiowo w stosunku do śrub mocujących zawias.

Widać to na załączonych zdjęciach...

20220211_121006.jpg

20220211_120953.jpg

20220211_094814.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Nie ma problemu. Proszę na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak jak było...140 zeta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zestaw dotarł i zamontowany. Wykonanie super podobnie ja działanie. Podziękowania dla JACKO29za super wykonanie, włącznie z malowaniem pod kolor.

Edytowane przez jacekub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc, mam i ja! Silowniki zamowione u JACKO29 wraz z montazem. Wszystko smiga elegancko, silowniki pod kolor, fachowa robota. Dzieki i pozdrawiam !!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 6.04.2023 o 18:20, JACKO29 napisał:

Tak jak było...140 zeta.

 

@JACKO29 jestem zainteresowany siłownikami do J11FL :)  Pisałem na messengerze, ale nie wiem czy doszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszło ,doszło :D

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@JACKO29 Paczka dotarła. Należycie zapakowane i opisane instrukcją ze zdjęciami.. Bardzo dziękuję. :thumbsup:

Zaraz zabrałem się do pracy. Wszystko pasowało jak należy. Zeszło 15 minut bez piwka. Piwko dopiero teraz po pracy (BHP) ;)

:nissan2: wygląda teraz tak: TU FILM

 

Edytowane przez melonowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak,jest tylko problem w montażu,bo trzeba  podciąć gąbkę ,tą o którą opiera się zawias maski.W nią musi wejść siłownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziękuję poraz kolejny @JACKO29za siłowniki. Prosty montaż, wszystko działa tak jak trzeba! Polecam i pozdrawiam!

IMG_20230908_123546.jpg

Edytowane przez garbaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 6.12.2014 o 18:11, JACKO29 napisał:

Zadałem sobie trochę trudu ,by wykombinować lekkie otwieranie maski silnika w Qashqaiu J11.

Zastosowałem więc sprężyny gazowe.Dobierałem je trzykrotnie pod względem mocy,długości i skoku tłoczyska,i UDAŁO SIĘ! :D

http://images67.fotosik.pl/433/d47d4fa74b420aabmed.jpg

Tak to wygląda.

Maska otwiera się lekko i bez szarpnięć i uderzeń ,Nic nie ulega odkształceniu,a cały montaż trwa około 15 minut.Uchwyty wykonane są z kajnerki.Do montażu wykorzystane są już istniejące otwory technologiczne,tak więc nic nie trzeba przerabiać.Zamykanie również nie wymaga siły.Po opuszczeniu luzem,klapa zaskakuje na pierwszy zaczep,a nie bije z całą mocą o zamek.Wydaje mi się ,że tak jest najbardziej optymalnie dobrana siła sprężyn,oraz mocowanie,które zmieniało się również parokrotnie.w poniedziałek ruszam do pobliskiego warsztatu gdzie mają CNC ,być może za wycinanie z kajnerki uchwytów nie będą chcieli zedrzeć skóry.Jak nie to pozostanie wycinanie i obróbka ręczna.

Witaj Jacko29 czy masz jeszcze taki zestaw do j11 bo jestem chętny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W tej chwili mam zestawy mam po 120 zł,na dobrych siłownikach.padła propozycja obniżki kosztów za siłowniki ,przez hurtownię to  i ja obniżam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że piszę w tym wątku, ale nie wiem gdzie zapytać.

Czy wiecie jak można zdjąć wygłuszenie maski silnika bez wyłamania zapinek? Może jakiś filmik, czy instrukcja się gdzieś znajduje?
Chciałbym wymienić starą matę, bo mi kuna pogryzła, ale nie wiem jak zdjąć te duże okrągłe zapinki i prawy uchwyt trzymający kijek maski.

PS.: Lepiej kupić używany oryginał, czy nowy zamiennik maty? Jakiś polecacie?
 

image.thumb.png.fd433ca18a7727f7be4e06579b62019e.png

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, pare miesiecy temu tez musialem sciagac oslone i niestety nie udalo mi sie sciagnac tego bez wylamania spinek. Kupilem na allegro i pasuja idealnie. Wiec bez sensu sie z tym "cackac" tylko wyrywac i potem zamontowac nowe.

https://allegro.pl/oferta/nissan-frontier-spinki-wciski-oslony-silnika-10061919013

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...