Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

micra k12 mikrostyk w klamce wymiana


cardjunk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bezkluczykowe otwieranie drzwi przestało działać, sama gumka guzika jest też pęknięta, chciałem zajrzeć do środka i zobaczyć co i jak, ale nie wiem jak to sensownie rozebrać, przy pociągnięciu klamki, wydaje się, że można wysunąć tą gumkę z przyciskiem w lewą stronę ale nie wiem czy dam radę potem to tak wsadzić, i nie wydaje mi się, że to "poprawna" metoda demontażu. 

 

Dla rozwiązania wątpliwości chodzi o drzwi od strony kierowcy.

 

Dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z tego przycisku otwiera pozostałe drzwi, to do wymiany jest zamek (w nim jest siłownik) a nie swich

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, manix napisał:

Jeśli z tego przycisku otwiera pozostałe drzwi, to do wymiany jest zamek (w nim jest siłownik) a nie swich

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
 

Nie, każde drzwi mają swój przycisk w klamce, który otwiera tylko te konkretne drzwi, otwieranie pilotem działa bez zarzutu, popsuł się tylko ten przycisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2021 o 14:07, cardjunk napisał:

Nie, każde drzwi mają swój przycisk w klamce, który otwiera tylko te konkretne drzwi, otwieranie pilotem działa bez zarzutu, popsuł się tylko ten przycisk

Widocznie masz ustawione otwieranie na dwa przyciśnięcia (zmienia się to poprzez jednoczesne przytrzymanie dwóch przycisków w pilocie ok.2 sek, aż auto mignie kierunkowskazami), bo normalnie przycisk w drzwiach kierowcy otwiera wszystkie drzwi, sami mamy taki model :)Nam padł siłownik w drzwiach kierowcy, ale przycisk w tych drzwiach nadal otwiera pozostałe drzwi. 

Zdejmij tapicerkę i od środka masz dostęp do klamki, o ile pamiętam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, nie wiedziałem, że są dwa tryby, jutro sobie sprawdzę, dzięki za info. 

To w sobotę spróbuję zajrzeć, dam znać czy udało się zidentyfikować problem, dzięki i miłego wieczoru! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zdjąć tapicerkę musisz zdjąć obudowę klamki, delikatnie podważyć i wysunąć (jest gdzieś na YT, podważyć od tyłu panel sterowania szybami i wyjąc, pod panelem jest jeden wkręt, reszta jest na kołki wystarczy po kolei wyszarpać.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...