Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HR16DE- Wytrzymałość a lpg


Mateu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, ciągle waham się czy instalować lpg. Jest trochę tematów poruszonych na temat tego silnika, ale raczej z przed dobrych kilku lat jak ktoś montował instalację i wtedy byli ludzie raczej zadowoleni. Jak to wygląda z perspektywy czasu? Czy silnik po przejechaniu 30,50,100 tyś km daje radę bez awarii? Jak wytrzymuje instalacje kolektor dolotowy, były chyba nawet tutaj na forum poruszane argumenty, że nie wytrzymuje i siada dosyć szybko. Jeśli macie instalacje to jakiej marki? Większość warsztatów poleca stag jeden warsztat optima nano (czy to prawda że optima wyprzeda w technologii staga o lata?). Jak ma się strojenie takiej instalacji do trybu jezdy Eco/normal/sport?

 

NISSAN JUKE 2019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma się dziać z kolektorem z LPG? :D

To nie czasy instalacji na śrubę :D.

 

Jeśli chodzi o i instalację to ważny jest montaż i strojenie, marka nie ma większego znaczenia, chociaż osobiście wolałbym Optime z wtryskiwaczami barracuda, stag ma głośne wtryski. 

Skąd jesteś? Może kogoś się poleci...

4 godziny temu, Mateu napisał:

Jak ma się strojenie takiej instalacji do trybu jezdy Eco/normal/sport?

 

CL na korekty STFT i LTFT, OL na AFR.

Nie ma znaczenia jak jeździsz, instalację stroi się tak samo.

W tym silniku pasuje ustawić dotrysk pb obciążeniem bo ponoć głowica z papieru :D. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że kolektor nie wytrzymuje temperatury w silniku od lpg, dlatego o to pytam :) O dotrysku też czytałem/słyszałem i na pewno bym chciał pewnie od niecały 3tyś obrotów. Jak wiele "głowica z papieru" może wytrzymać z dotryskiem? Ile może kosztować ew. naprawa? 

Jeśli chodzi o warsztaty to szukam we Wrocławiu ew. Legnica i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mateu napisał:

Jeśli chodzi o warsztaty to szukam we Wrocławiu ew. Legnica i okolice

V-Gaz lub Alma, innnych nie szukaj.

22 godziny temu, Mateu napisał:

Gdzieś czytałem że kolektor nie wytrzymuje temperatury w silniku od lpg

Hehe, co za bzdury.

22 godziny temu, Mateu napisał:

Jak wiele "głowica z papieru" może wytrzymać z dotryskiem?

A kto to wie, jak będzie dobrze założona i wyregulowana instalacja, plus do tego ustawiony dotrysk myślę że trochę pojeździsz, na pewno inwestycja się opłaci jak masz zamiar trzymać auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...