Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mocowanie akumulatora


Popeye
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje mi niestety mocowania aku już od zakupu auta. Czy ktoś mógłby zerknąć u siebie jak to wygląda? Przydałaby się fotka, wtedy będę wiedział czego szukam. No i czy jest to takie samo dla 4.0 V6 jak i 2.5 dCi? Chciałbym to znaleźć i kupić, mimo że wstępne poszukiwania nie pokazują wielu wyników.

 

Przy okazji... jakie macie akumulatory oryginalnie w 4.0 V6? Ja wymieniłem 2 lata temu zaraz po zakupie na europejski rozmiar 85Ah, ale dzisiaj musiałem kupić nowy po awarii poprzedniego i wybrałem rozmiar dla aut japońskich - trochę krótszy (306mm) lecz wyższy o pojemności 95Ah.

 

Dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w serwisówce, że oryginalnie jest 65Ah 😮

oraz że tacka i mocowanie są takie same dla obu silników... Prawda to?

obraz.thumb.png.d5eb08f1472de7afba3d02974ad499f9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Popeye napisał:

 

Czy ktoś mógłby fotkę wykonać u siebie, proszę?

 

20220108_095940.jpg

4 minuty temu, marcin1621 napisał:

 

20220108_095940.jpg

 

6 minut temu, marcin1621 napisał:

 

20220108_095940.jpg

 

 

20220108_095951.jpg

20220108_100002.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi tego elementu. Wygląda na to, że mam wszystko tak samo i jednocześnie inaczej niż wskazuje serwisówka. Czy ktoś ma takie mocowanie jak pokazano na schemacie wyżej, tzn. belka obejmująca aku z góry i dwa długie haczyki?

akumulator.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sprawdziłem w serwisie, u mnie nie występuje obejma, a jedynie klin mocujący. Nr części: 64875-EB30A. W ASO 250zł, więc próbuję znaleźć używkę, ale trudna sprawa. Na złomowiskach w okolicy brak Navar i Patów, z ogłoszeń też nie mają. Pomóżcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Wydaje mi się, że wyprofilowania aku u podstawy są identyczne, więc obstawiam, że parametry klinów mocujących również. Podejrzewam, że nie musisz szukać klina konkretnie do Patka, ale będzie pasował dowolny inny ... dla pewności z innego modelu Nissana.
Coś takiego Ci nie spasuje ?

UNIWERSALNE MOCOWANIE DOLNE AKUMULATORA STOPKA

obraz.thumb.png.d960cb014ae94b021cdff9ef7d22dbc7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Andrzej G napisał:

Wydaje mi się, że wyprofilowania aku u podstawy są identyczne, więc obstawiam, że parametry klinów mocujących również. Podejrzewam, że nie musisz szukać klina konkretnie do Patka, ale będzie pasował dowolny inny ... dla pewności z innego modelu Nissana.
Coś takiego Ci nie spasuje ?

UNIWERSALNE MOCOWANIE DOLNE AKUMULATORA STOPKA

 

Oczywiście, że spasuje! Nie wiedziałem, że takie uniwersalki istnieją. Dzięx!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...