Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

J12 - stuknięcie spod fotela? przy gaszeniu silnika

marcin_arc

Recommended Posts

Na wstępie wszystkich serdecznie witam!

Od mniej więcej 10 dni jestem posiadaczem nowego modelu Qashqai'a - J12 jeśli się nie mylę.
Nie wiem czy są tu posiadacze tego modelu bo na drogach niewiele jeszcze ich widać niemniej jeśli są to mam pytanie :)

Dzisiaj zauważyłem, że podczas gaszenia silnika - dosłownie w momencie naciśnięcia przycisku Start / Stop pojawia się jakieś stuknięcie - jakby spod fotela pasażera. Wiem, że jest tam bateria od Mild Hybrid - być może to jakiś przełącznik słychać - ale mam wrażenie, że do tej pory go nie słyszałem.

Nie chcę od razu męczyć dealera - być może inny posiadacz tego modelu mógłby się wypowiedzieć.

Z góry dzięki!

Cześć.

U mnie jest to samo. Jest to związane z układem MH. To stuknięcie można także usłyszeć gdy np. auto zatrzyma się przed światłami lub w korku. Jeśli się nie mylę zanim w trakcie jazdy pierwszy raz włączy się system SS to to "stukniecie" także się pojawi. 

A.

Dzieki wielkie za odpowiedź.

Czyli normalnie - po kilku dniach zachwytu nad tym jaki jest on wyciszony (w porównaniu z J11 które miałem przez 2.5 roku) zaczynam słyszeć wszystkie, nawet najmniejsze hałasy :)
Znajomy ma dwa samochody - w miarę nowego Tuarega i starego Focusa, jak zaczyna słyszeć hałas w Tuaregu to na tydzień przesiada się do Focusa - po tygodniu Tuareg jak nowy ;)

Tez u mnie slychac takie stukniecie pod fotelem pasazera po zgaszeniu silnika.....widac tak byc musi juz technologicznie