Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bezdotykowy system zamykania drzwi


mawo1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podczas mrozów zauważyłem w swojej kaśce że jak zamykam drzwi tym systemem to wszystkie drzwi mam zamknięte oprócz drzwi kierowcy . Dodam tylko że jak zamykam z klucza to wszystko jest ok . Ma ktoś jakiś pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykając z kluczyka jak rozumiem zamykasz właśnie drzwi kierowcy i robisz to mechanicznie. Prawdopodobnie coś przymarza i zamykając z kluczyka "to coś" bierze udział w zamykaniu a zdalnie już nie lub ręką robisz to z większą siłą podczas gdy zdalnie siłownik mechanicznie ma większy opór.
Może to być też problem po stronie elektrycznej, np. złamany kabel na przejściu elastycznym pomiędzy drzwiami a kabiną i w zimnym przewód jest skurczony i nie łączy.
Jednak bardziej prawdopodobne jest że przymarza coś mechaniczego.
Spróbuj nasmarować zamek jakimś środkiem penetrująco-smarującym.
Byle nie żadnymi smarami z parafiną bo one pogorszą sprawę.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo ale w J10 kilka stopni mrozu i drzwi się nie zamykały ,tylko z kluczyka i tez tylko drzwi kierowcy.
wybebeszyłem cały mechanizm i okazało się że jakimś cudem dostawała się woda do mechanizmu i to było przyczyną . Uszczelnienie tak zwane na patęcie czyli owinięcie folią i nałożenie nowego smaru do środka zniwelowało przyczynę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, m@rcin sz-n napisał:

miałem to samo ale w J10 kilka stopni mrozu i drzwi się nie zamykały ,tylko z kluczyka i tez tylko drzwi kierowcy.
wybebeszyłem cały mechanizm i okazało się że jakimś cudem dostawała się woda do mechanizmu i to było przyczyną . Uszczelnienie tak zwane na patęcie czyli owinięcie folią i nałożenie nowego smaru do środka zniwelowało przyczynę .

O popatrz dzieki za info . Bede robił w nast tygodniu to napisze co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2022 o 15:20, mawo1973 napisał:

O popatrz dzieki za info . Bede robił w nast tygodniu to napisze co i jak

Jeśli dałbyś radę to byłoby super jakbyś zrobił dokumentacje zdjęciową i opis co i jak dla laika :)
Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie rozbierałem boczku tylko parę razy popryskałem w zamek sprayem z rurka i jak na razie wszystko chodzi pięknie. Zamykają się drzwi za każdym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...