Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co wybrać jako lepszą antenę tzw. "Bat" czy "Płetwę rekina"


grunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu mam problem z odbiorem stacji w radiu. Pojechałem do znawcy od tego sprzętu i on stwierdził oraz mi pokazał, że miałem złamaną antenę tzw. bat na dachu. Wymieniłem ten tzw. bat na dachu i było już lepiej lecz po około dwóch miesiącach znowu się pogorszyło.

Zastanawiam się czy nie lepiej kupić i założyć tzw. płetwę rekina. Czy w ogóle jest ona lepsza od dotychczasowej anteny. Bardzo proszę o dobre rady osób które już dokonały zmian i im się polepszyło. Oraz proszę o ewentualne namiary gdzie i co kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W antenie jest wzmacniacz  i to on może być przyczyną.

Jeśli zdecydujesz się na płetwę to niech to będzie oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko gdzie takie coś kupić bo na Allegro to widziałem ale nie mają zbyt dobrej opinii odnośnie wykonania. Bardzo proszę o pomoc bo mi dzisiaj całkiem fale uciekły. 😩 i to nie wina radia ponieważ podlączyłem kawałek kabla i oczywiście Radio Maryja złapało, a przecież nie będę tego radia słuchał bo w głowę dostanę. 🤬

Edytowane przez grunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w NC1 się znacznie polepszył odbiór po aktualizacji softu, przy okazji wgrywania nowej mapy. Antenę mam bat ori. O płetwch rekina słyszałem różne opinie.

19 godzin temu, grunio napisał:

Radio Maryja złapało

A to zawsze łapie, u mnie też. Chyba mają najmocniejsze nadajniki. :)

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2022 o 18:21, grunio napisał:

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu mam problem z odbiorem stacji w radiu. Pojechałem do znawcy od tego sprzętu i on stwierdził oraz mi pokazał, że miałem złamaną antenę tzw. bat na dachu. Wymieniłem ten tzw. bat na dachu i było już lepiej lecz po około dwóch miesiącach znowu się pogorszyło.

Zastanawiam się czy nie lepiej kupić i założyć tzw. płetwę rekina. Czy w ogóle jest ona lepsza od dotychczasowej anteny. Bardzo proszę o dobre rady osób które już dokonały zmian i im się polepszyło. Oraz proszę o ewentualne namiary gdzie i co kupić.

Po złamaniu anteny mogło dojść do zwarcia w zasilaczu. Płetwę rekina ,komplet! z zasilaczem możesz kupić na allegro.Nie kupuj przyklejanych nadstawek za kilka złoty.Oryginały chodzą od 150-300zł. Jeśli przed złamaniem radio grało poprawnie,to powinno być dobrze.U mnie dodatkowo jeszcze kabel antenowy miał zwarcie i trzeba było całość wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...