Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1,3 qashqai J12, aktualizacja mapy przez USB


Jacek2021
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy ktos probowal aktualizowac mapy w J12 przez USB za pomoca programu Map Update tool. Mi po zapisaniu na USB konfiguracji mapy z samochodu nie chce powiazac pendrive USB z programem Map UpdateTool. Aktualizacja przez Wi-FI jest OK, ale chcialem wyprobowac przez USB. Prosze o info jezeli ktos sie tym bawil. Dolaczam jeszcze zrzuty z ekranu PC. Z gory dziekuje za info i pozdrawiam JR

Zrzut ekranu (1).jpg

Zrzut ekranu (2).jpg

Zrzut ekranu (3).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli aktualna. Próbowałeś z innym pendrive?

Ja bym zgłosił problem do Nissana w ramach gwarancji na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dluszego czasu korespondowalem z nissan.eu, napisali ze trzeba aktualizowac przez Wi-fi, ale przeciez USB jest alternatywa i powinno dzialac, to w koncu napisali ze to dziala ale w wersji J11, dziwna sprawa i dalem spokoj. A to jest tresc posta:Informujemy, iż dla nowego Qashqaia J12 wyposażonego w system Nissan Connect Services aktualizacja map może być zakończona tylko wtedy, gdy zostało utworzone konto w aplikacji Nissan Connect Services i po zapisaniu ulubionych ustawień na pokładzie pojazd sprawdzi automatycznie, czy są dostępne nowe aktualizacje.  Procedura USB za pośrednictwem narzędzia Map Update Tool jest przeznaczona tylko dla Nssana Qashqai J11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, i jeszcze w sprawie aktualizacji Przez USB ale qashqai model J12, a wiec mam prosbe czy moglby Pan porownac swoj plik konfiguracyjny ktory zapisuje mapa samochodu na  USB z moim plikiem ktory sie zapisuje  ma on nazwe AlianceNDSMapConfig/AlianceNDSMapConfig.json.

Przy czym nie nie wiem jak go Panu przeslac bo nie widze zadnego odnosnika aby cos wkleic, jak go moge przeslac.

Pozdrawiam JR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na Forum sobie nie "panujemy" :)

2. Sprawdzę dzisiaj wieczorem nazwę tego pliku z licencją. Jeśli w menu systemu multimedialnego w samochodzie jest opcja aktualizacji przez USB, to powinno to działać. Chyba że jest to opcja dla autoryzowanych serwisów, ale to powinno być opisane w instrukcji auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, czy moze znalazl Pan troche czasu aby odczytac na PC j nazwe pliku ktory sie zapisuje na USB w trakcie zapisu konfiguracji mapy z samochodu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze kilka informacji odczytanego pliku konfiguracyjnego mapy z samochodu otworzony notatnikiem z systemu Windows

20220116_114521.thumb.jpg.0e741fc1b5ee129e4f605369d6899756.jpg20220123_130843.thumb.jpg.46ddaa1a9b45f645bf6352f1d333517c.jpg20220123_130857.thumb.jpg.ddffb3b7449a18fab29237d3e8c9dd4f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda zawartość pendrive z zapisaną licencją do aktualizacji przez Map Update Tool:

nissan_j11-navi.png.2f3c76ea5de7ab0e29c439272c9174dc.png

 

A czy w menu systemu multimedialnego masz możliwość aktualizacji mapy przez USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Robert_B napisał:

Tak wygląda zawartość pendrive z zapisaną licencją do aktualizacji przez Map Update Tool:

nissan_j11-navi.png.2f3c76ea5de7ab0e29c439272c9174dc.png

 

A czy w menu systemu multimedialnego masz możliwość aktualizacji mapy przez USB?

 

Witam, rozumiem ze to jest plik ktory powstal w trakcie aktualizacji w PC. A jak wyglada swiezy plik zapisany z samochodu. Przesylam jeszcze ekrany z samochodu ktore wystepuja przy wybieraniu aktualizacji mapy.

20220124_112453.thumb.jpg.68d9da5f2eeea68d8b7e6e1a9f1f8745.jpg20220124_112458.thumb.jpg.ce5ff080f0b24e11ef2906edf774926a.jpg20220124_112505.thumb.jpg.fa7cb12b9795dfd4bdcd20b33ed31671.jpg20220124_112518.thumb.jpg.295deedc02cebe4a05cd3fe352946722.jpg20220124_112526.thumb.jpg.9061602a63e5f2b9976a3289b09ac8d2.jpg20220124_155009.thumb.jpg.68c827e51f12f88c884de31e0a97d842.jpg20220124_112505.thumb.jpg.fa7cb12b9795dfd4bdcd20b33ed31671.jpg

20220116_114521.jpg

20220124_155019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest plik zapisany z samochodu. Wczoraj specjalnie zrobiłem format pendrive i poszedłem do auta zrobić zapis danych kartograficznych na tym nośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no to chyba wiadomo gdzie jest pogrzebany pies, bo to diametrialnie inna postac pliku, dzieki. Bede niebawem rozmawial w tej sprawie jeszcze raz z Nissan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam użytkowników J12. Wychodzi na to, że czekam na odbiór nowego Qashqaia😊 

Chodzi o nawigację NissanConnect, 12,3 cala. Podobno jest to TomTom z funkcją Live Traffic. Ciekawi mnie, jak to pobiera informacje o sytuacji na drogach. Samodzielnie dzięki karcie SIM przez GSM? Jest jakieś ograniczenie czasowe? W PSA chyba przez 3 lata jest w cenie samochodu, potem wymaga wykupienia na kolejny okres. W cenniku czy katalogu nie widzę takich informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest stale połączone z internetem i stamtąd ma informację o ruchu drogowym. Nawigacja jest ważna 3 lata. Wszystkie tego typu sprawy można sprawdzić i dokupić w aplikacji na telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja nawigacja ma ciągle te same mapy z końcówką 06. Może ktoś napisać jakie są najnowsze. Byłem z tym w serwisie to mi powiedzieli w skrócie że mam cierpliwie czekać. Widziałem że już są z końcówką 11. Oczywiscie orzez USB aktualizacha nie dziala . Na pendrive wgrywany jest tylko plik json. Jeszcze jedno pytanie czy w aplikacji Connect jest analiza stylu jazdy i zużycia paliwa. Mi pokazuje tylko historie kilometrów przejechanych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helo, mi ostatnia aktualizacja załapała ja bylem w CH 2 m-ce temu od tamtego czasu caly czas mowi ze jest wszystko aktualne jak sprawdzam po Wi-FI bo po USB w wersji J12 nie da rady nie dziala, po USB dziala tylko w wersji J11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest jeszcze inna wersja mapy. 

Samochód wyprodukowany najprawdopodobniej latem, może w sierpniu. Dealer twierdził, że u nich nikt nie aktualizował. 

Połączyłem się dziś z WiFi, system twierdzi, że mapa aktualna. TomTom aktualizuje mapy 4 razy do roku, czyli średnio co kwartał.

Używam od lat mobilnego TomTom z Lifetime Maps. Aktualizacje są regularne, przez WiFi idą błyskawicznie.

Ta nawigacja w Qq, mimo dwa razy większego wyświetlacza, niestety nie umywa się do mojego mobilnego TomTom. Grafika jest inna. Brak graficznej informacji, że zbliżam się do korka/wypadku/robót drogowych/stacji benzynowej. Brak Real-time Speed Camera Service, czyli nie mogę ostrzec innych o fotoradarze i sam nie mam żadnych alertów. W Niemczech brak jakichkolwiek fotoradarów na mapie, nawet tych stacjonarnych! W Polsce nie wiem, jak jest, bo jeszcze chyba nie mijałem. Krótko mówiąc, jest słabo😐 

IMG_20221029_152110.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@Jacek2021 Udało Ci się zaktualizować mapy przez USB? Ja mam ten sam problem. Auto zapisuje tylko tej jeden plik na Pendrive i Map Update Tool nie chce robić aktualizacji. Wyskakuje komunikat, że pamięć USB jest nie gotowa. Przez Wi-FI też nie można zaktualizować, bo wyskakuje komunikat, że Abonament aktualizacji wybiegł.
Napisałem maila do Nissana, o tym komunikacie i polecono mi zaktualizować przez Map Update Tool, ale też się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...