Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

spalanie LPG


KURCZAK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Primerke 1,6 16V z 95r. przebieg 190 tys. km od roku. w tym czasie na LPG 30 tys. Wczoraj przyjechałem z Rzeszowa do Koszalina przez Przemyśl ( 960km) w 5 osób, pełny bagarek plus narty na dachu. Srednie spalanie 8,5 l gazu/ 100 ale tym razem dosyc delikatna jazda - 90 - 110 km/h. Mam nadzieje że bez nart byłoby jeszcze lepiej. Poprzednio jechałem w grudniu tą trasę w przeciwną stronę ale wtedy była dosyć sucha droga - spalanie w granicach 9,5 l/100 z tym że gdzie się tylko dało - 120-130 km/h. Instalacja Autronik czy jakoś tak zwykła za 1600 zł. Jak dla mnie - oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autronic to jest typ elektroniki stosowanej w instalacjach gazowych a dedykowanej szczególnie do nissanów - w tym 1,6 - bo jak wiadomo nasze silniczki 1,6 podobno sa "trudne" do zagazowania... ja musze wymienic kable WN i moze spalanie spadnie - pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość >IcEMaN<

Ja przegoniłem Primerkę z Wrocławia do W-wy i z powrotem.

 

W jedną strone jechałem W-W -> Opole -> Częstochowa -> W-wa

 

W drugą stronę W-wa --> Belchatów -> Wrocław

 

Cykl trasa + miasta no i Warszawa :( duuże korki ); prędkość na trasie jakieś 110-120 w porywach do 140. 3 dorosłe osoby + bagaże.

 

Zauważyłem że spala ok. 10 L gazu na 100 km.

 

Natomiast gdy jeżdżę tylko po Wrocławiu no spala nawet 12 - 14 L / 100 km. Być może teraz tak dużo bo wybieram się na regulację no i jest zima.

 

Pozdrawiam użytkowników Nissanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już myślałem, że moje wysokie spalanie w mieście (18l) to z powodu zimy, ale dzisiaj byłem na trasie Nowy Sącz- Katowice- Nowy Sącz- łącznie 440 km z tego 380 trasa i spaliłem 51 LPG czyli ok 11,5 / 100 KOSZMAR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciek78

Kurcze, bardzo wysokie macie spalanie.

 

Ja co prawda założyłem niedawno instalkę, ale I tankowanie = 29,2 l, przejechałem 330 km; II tankowanie 29,7 l a przejechałem 360 km. Wszysko raczej w cyklu miejskim. Wychodzi 8,5 l/100.

Dla mnie to było spore przeżycie, gdyż jeszcze miesiąc temu miałem spalanie rzędu 12l benzyny/100 km

 

[ Dodano: Czw 23 Lut, 2006 07:17 ]

I mam jeszcze zapytanie. Teraz mam ustawione dosyć niskie obroty (nie mam obrotomierza). Czy ewentualnie przy regulacji podniesienie obrotów będzie wiązało się ze zwiększonym spalaniem LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie silnik 1.6 w Primerze z gazem II generacji (bądź z śrubą zamiast silniczka) dobrze wyregulowany (czyt: nie na ubogo) powinien spalać w mieście w granicach 10,5 do 12L/100 zależy od temperamentu kierowcy. Spalanie rzędu 8 czy 9 /100km może jedynie świadczyć o zbyt ubogiej mieszance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie silnik 1.6 w Primerze z gazem II generacji (bądź z śrubą zamiast silniczka) dobrze wyregulowany (czyt: nie na ubogo) powinien spalać w mieście w granicach 10,5 do 12L/100 zależy od temperamentu kierowcy. Spalanie rzędu 8 czy 9 /100km może jedynie świadczyć o zbyt ubogiej mieszance.

8) Masz rację LPG,ma za małą wartosc kaloryczna w stosunku do benzyny,tak wiec przy zaawansowanych typach instalacji mozna się realnie zbliżyc do ilosci zuzywanej benzyny,ale nawet tu tolerancja wynosi 10%na plus dla PB.Natomiast w przypadku 2 generacji uzyskanie optymalnej stechiometrycznej mieszanki jest mało prawdopodobne,więc to mieszanka jest zbyt ubogaco może się negatywnie odbic na kondycji silnika :-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość apocaLipsa

hej!

 

Posiadam 100nx (1,6) na pb i lpg wyliczylam ze spala mi on prawie 17l gazu/100km w miescie.

 

Czy to jest normalne? Ewentulanie jakie nalzy podjac kroki w celu zmniejszenia spalania? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

 

Posiadam 100nx (1,6) na pb i lpg wyliczylam ze spala mi on prawie 17l gazu/100km w miescie.

 

Czy to jest normalne? Ewentulanie jakie nalzy podjac kroki w celu zmniejszenia spalania? ;)

 

Pewnie że nie :!:

Przyczyn może być wiele kiedy ostatnio wymieniałaś filtry powietrza i gazu?

Kiedy świece ? kable WN?

Kiedy była jakaś regulacja instalacji?

 

Jeśli jazda tylko w mieście to spali napewno więcej

Powiecmy 12l :P 14l ale to już trzeba się starać cegła na gaz non stop

Ja w mieście 10 - 12l zależy na jak długich odcinkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pegaz123

Witam, patrząc na Wasze wyniki, to nie jest u mnie tak źle :)

Almerka N15 1.4 z instalacją gazową II generacji przy zatankowaniu do zbiornika 42l (w kole) 38 litrów gazu przy normalnej (ostrej) jeździe pożera 11-12l/100km w mieście Wrocławiu, a na trasie i przy delikatnej jeździe po mieście okolo 400 km. ze dwa razy udało mi sie 420 km przejechać :D

Dodam jeszcze, że tankowanie na Shellu to pomyłka na tym gazie maks 310km. Dla mnie istnieją tylko 3 stacje: Statoil, Krak-Gaz i Gazela.

Na innych albo strzela, albo nie ma mocy, albo dużo pali. :sad:

 

Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie istnieją tylko 3 stacje: Statoil,

:smile: Ja tez tankuję na Statoilu,i muszę stwierdzic,że mają cały czas dobry gaz i przejezdżam regularnie tyle samo kilometrów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tankuje tylko na Shellu spala mi ok 9l cykl miejski, miedzy miastami jak to na śląsku. Jazda raczej delikatna. Wynik poniżej 20 zeta za 100 km w zupełności mnie satysfakcjonuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz lato i pali mi okolo 10 l - jazda? miasto o trasa 50% - jak to na ślasku... katowice itp... ile na godzine? od 0 do 170 - dlatego tyle pali - miasto - od 0 do 120.. heh daje popalic mojej primce,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ( od niedawna od kwietnia ) Almerke N15 1.6 gx + Klima gaz zalozylem pod koniec kwietnia ( wtrysk gazu 2650 zł ) na butli ok 34 litry zrobilem ok 280 Km - cykl mieszany- wydaje mi sie ze pali troche duzo. Co do mojej techniki jazdy to raczej auto oszczedzam- nie cisne jej. Klime wlaczylem tylko kilka razy moze po regulacji cos sie zmieni.

Wielkie POZDRO dla wszystkich uzytkowników aut marki NISSAN.

Ps.

Wczoraj piorun rozwlil mi kompa padly dwa dyski, dvd rom, plyta główna proc moze bedzie zyl umarl tez ruter i zasilacz AEROCOOL, BUUU :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna palić w granicach 10-11 l w mieście, trasa 8-9.

Moźe być i tak, ża jak będziesz za bardzo ją dusił to spalisz więcej niż jak będziesz kręcił do rozsądanch 3-3,5 tyś. ;-)

 

Pamiętaj, że butlę nabijesz max. do 80% a i nie zawsze wyssiesz całą rezerwę do końca.

Nie warto wyjeżdzac butli do zera, bo to szkodzi silnikowi.

 

P.S.

Dzisiaj podliczyłem swoją Primkę i wyszło 10l LPG/100 km jak w mordę strzelił :-)

60% w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma arcje - mo spala 10l gazu a mam instalke na parowniku 2 generaCJA - I KRECE JA az nawet do 5 tys i jest git i ma kopa - kto teraz powie ze 1,6 to malutki cichy silniczek... heh chyba nie ci co pozostaja w smrodzie spalin gazu na swiatlach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się cieszyć czy nie bo jadąc do pracy w Warszawie spaliła mi 10.7L

Jazda prawie cały czas noga w podłodze 160-180km/h

Myśle że o dwa litry za mało na taką jazdę :D

Chyba mam za ubogą mieszankę a nie mam kiedy podjechać na regulacje :?

Jak samemu wzbogacić mieszankę

Chyba na parowniku pokrętłem pod reg. wolnych obr. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...