Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

spalanie LPG


KURCZAK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio sprawdzałem, a że nie działa mi licznik kilometrow, sprawdzałem na GPS'ie i wyszło na 36,5 l przejechał mi ok 240-250km, czyli pali ok 15 l, napomne jeszcze ze przy ostrej jezdzie i w warszawskich korkach. Wiec nie wiem czy malo czy duzo,

 

Mi w warszawskich korkach na 34-35l robie 256-280km przy spokojnej jeździe, a przy deptaniu tak do ok 4000obr/min to potrafi zrobić tylko 220km!

Ja też nie wiem czy to mało czy to dużo! Po trasie tak do 140km/h robie 310km!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej N.

Niedawno stalem sie posiadaczem mojej Primerki P10 1.6. Spalanie 10L trasa i 14 miasto. Po wymianie zapchanego filtru powietrza i regulacji u gazownika teraz na trasie pali 7-8L, w miescie 10-11L. Jak dla mnie rewelacja :-) Instalacja I generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasie okolo 9l w miescie ponizej 11l nie zszedlem przewanie to wychodzi 11,5l srednio z malym wypadem 30 km poza miasto 2 razy w tygodniu. Jezdze jak sadze dosyc dynamicznie.

Instalka I - gen motor 1,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość tomek.z.25

Primera 93' ; 2,0 ; 116 KM ; instalacja tomasetto ;

średnio 10,5 ; 11l raz na trasie udało mi się zejść poniżej 9l (dokładnie 8,7l) prędkość 120, 130 chwilowo 140 km/h czły czas autostrada. Max to 17l z lawetą i mazdą 323 na du..ie. Zimą nie ruszając sie z miasta na kilometr to 13l. Zaznaczam że mam parownik (reduktor) od auta 140 KM (dlatego pali nieco więcej ale osiągi są praktycznie identyczne na gazie i bęzynie) do tego ciężką noge.

POZDRAWIAM PRZYJACIÓŁ LPG :516:

 

 

 

Ciekawostka :

W Rumunii na gaz do aut mówi się GPL (czyli LPG się od tyłu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę - przy bardzo spokojnej jeździe w trasie (rzadko wychodząc poza 100 km/h) moja krowa spaliła mi średnio 8,75 l :)

Normalnie na trasie waha się w granicach 9,5 - 10,5 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobote założyłem sekwencje....na 32 litrach przejechałem juz 400 km i jeszcze jade!dodam ze wracałem z koszalina w 4 osoby + bagaż + (klima 40% trasy) predkość 110-130 km/h

juz koniec 420 km.....wychodzi 7,6 l REWELACJA!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja teraz nie wiem czy moje 12-13 literków to duzo czy mało, jak dla mnie to pasi ale jakby mozna było mniej to czemu nie. ustawiany był podczas jazdy i zmapowany prawie idealnie z benzynką . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy stosunkowo spokojnej jeździe na trasie 9,5l/100

przy 130-160 km/h- 11,4 (na odcinku ok. 400 km)

maksymalne spalanie w warszawskich korkach nie doszło nigdy do 13 l

średni spala mi 10,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciek78

Też się pochwalę :)

 

Trasa Rzeszów - Borki - Rzeszów - Warszawa - Rzeszów, nieco ponad 600 km.

Spalanie wyszło 7,55 l/100 km. Jazda w granicach 100 - 120 kmh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ALmę 1.8 z sekwencja to w mieście przy deptaniu ( pięknie grający stożek :lol: oraz koła 205/ 50/16) spalanie nie przekraczało 10 l , w trasie schodziło do 8 l. Żadko tankowałem na firmowych- patronackich stacjach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo wiecej wam pali LPG w miescie z włączona klima??? Mi wychodzi jakies 2-2.5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość appaloosa

Ja zostałem ostatnio miło zaskoczony spalaniem - na trasie ~500 km w jedną stronę i ~500 km w drugą zagazowana almerka spaliła 8l gazu - tylko trzeba jeżdzić ok 3k obrotów, czyli gdzieś 100- 110 km h max. Niestety złe strony są takie że na takiej długiej trasie zamiast 5,5h ( 160-170 kmph na autostradzie ) jedzie się 8h :o . "Normalnie" palił mi przy ostrej jeździe ok 10 l gazu więc oszczędność na trasie wyniosła ~ 40 PLN

 

Dodam że świece mam jeszcze sprzed instalki gazu niewymieniane ( 1,5 roku i 40k kilometrów ), tak samo przewody, akumulator od nowości.... Nie wiem czy opłaca się wymieniać... byłem na kontroli u "Pana Heńka" i stwierdził że jeszcze dobre :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Nysa ma różne fochy co do spalania LPG. Generalnie jeżdżąc po Jeleniej Górze pali mi 10l i nie ma znaczenia czy to lato czy zima. Czasami cos jej odwali i potrafi spalić np 9,5l, ale później nadrabia to spalając 10,5. Generalnie zauważyłem, że nie ma reguły na ilość spalanego gazu. Jedyne co to jak filtr powietrza jest mocno zapaprany do dochodziło do 11, a tak to najczęściej 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D myślałem, że to niwmożliwe :D a jednak nyska spaliła mi 9.6 literka na 100 :mrgreen: :mrgreen: ale pod paroma warunkami hehehehe jechałem za szwagrem a on uwielbia jazde spacerową :lol::lol: czyli max jaki był to 120 km/h ale zadko a tak oscylowało około 100 - 110 km/h :mrgreen: :mrgreen: zakres obrotów do 3000 kurde jak wtedy wyprzedzać bbuuuaahhhaahhhaaa niestety mało nie usnąłem :mrgreen: :mrgreen: poprostu chyba się do tego nie nadaję i jak mi spali 12 literków na 100 to nie bedę się gniewał a ile więcej radości :mrgreen: :mrgreen: pozdrawiam wszystkich pisaczy z ciężką nogą :wink: :wink: i nyski które wtedy palą 9 literków :wink: :wink: mowa tu o 2.0 :mrgreen: tak dla odparcia wszelkich ataków i licytacji, ze palą :mrgreen: :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam troche inny problem mianowicie jak mierzycie spalanie gazu?Czy nabijacie butla do pełna robicie np. 100km i znowu tankujecie i patrzycie ile wejdzie, czy może wyliczacie średnią z kilku tankowań bo ten pierwszy sposób podobno może być omylny.Sam nie wiem na gazie od niedawna śmigam i chciałbym poznać rzeczywiste spalnie autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabijasz butlę do pełna, resetujesz licznik dystansu i jedziesz do końca na butli

 

100 x ilość zatankowanego gazu

-------------------------------------------------------------------- = spalanie :D

przejechany dystans

 

 

tadaaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej. wyjechac butle do zera.

zatankowac do pelna. zapisac ile litrow weszlo. i po wyjechaniu tej butli do zera. litry podizelic przez KM x 100 i bedize najdokladniej jak mozna

taka moja teoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ostatnio na 29L LPG przejechał w trasie ze średnia predkościa 120 KM/H 330km, w miescie pali mi prawie 13-14L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...