Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kupno Qashqaia J12 - Czas realizacji zamówienia


OPM
 Udostępnij

Czas oczekiwania nowy Nissan Qashqai J12  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile czekałem na odbiór nowego Qashqai-a J12

    • 1 m-c
    • 2 m-ce
      0
    • 3 m-ce
    • 4 m-ce
    • 5 m-cy
      0
    • 6 m-cy
    • 7 m-cy
    • 8 m-cy
      0
    • 9 m-cy
      0
    • 10 m-cy
      0
    • 11 m-cy
      0
    • 12 m-cy
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak pomyślałem czy nie warto byłoby się podzielić trochę swoimi zamówieniami na nowy model. Ja cały czas czekam na swojego ale informacji kiedy auto może dojechać nie ma. Byłoby miło gdyby ktoś chciał się podzielić informacją kiedy zamawiał swój egzemplarz i kiedy go dostał albo ma dostać. Mile widziane również pochwalenie się kolorem, wyposażeniem, ceną ostateczną, gotówka czy leasing (sam na ten moment bije się z myślami co wybrać) itp czyli generalnie wszystkim na co ktoś ma ochotę. Ja jak swojego dorwę to też się wpiszę, na razie niewiele wiem. Biała perła z czarnym dachem, Tekna+, cenę dopiszę już jak będzie stał pod domem bo jest parę zmiennych. Zamówienie pod koniec października, odbiór niby kwiecień ale konkretów nie ma.

Oczywiście linki z zapytaniami do używanych pewnie jeszcze długo nie będą się pojawiać ale może akurat temat będzie rozwojowy i komuś w końcu się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmienić nazwę tematu, np.: Ile czekałem na odbiór nowego Qashqai-a J12?

+ informację

Data zamówienia.....

Data odbioru........

Wersja wyposażenia.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak jak zmieniłem byłoby ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data zamowienia  -  23 lipca 2021

Data odbioru  -   9 grudnia 2021

Wersja wyposazenia  - TEKNA +

Kolor - Biala Perla + czarny dach 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JACKO29 napisał:

Może tak jak zmieniłem byłoby ok?

Git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data zamowienia  -  25 sierpnia 2021

Data odbioru  -   5 stycznia 2022

Wersja wyposazenia  - Premiere edition

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data zamówienia - 11 stycznia 2022

Data odbioru - w tym tygodniu (11-12 lutego)

Wersja wyposażenia - Premiere Edition

 

Zamawiane przez firmę leasingową, początkowo czas oczekiwania miał być 5-6 miesięcy, ale przypadkiem ta wersja znalazła się do wzięcia w jednym salonów.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Data zamówienia  -  28 grudnia 2021

Wyznaczona data odbioru  -  17 czerwca 2022

Wersja wyposażenia  - TEKNA+

Kolor - Niebieski + czarny dach 

w jednym salonie powiedzieli mi nawet listopad 2022 :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wreszcie i ja odebrałem swojego. Oryginalny nie jestem, ponoć biała perła + czarny dach wybierane są często gęsto. 6,5 miesiąca oczekiwania, jak na dzisiejsze czasy to chyba nie najgorzej.

Data zamówienia  -  30 październik 2021

Data odbioru  -   17 maj 2022

Wersja wyposażenia  - TEKNA +

Kolor - Biała Perla + czarny dach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mój stał i czekał w salonie. Więc kupiony od ręki.

Jak się dobrze poszuka to można kupić od razu.

Odebrany 29-06-2022,

N-CONNECTA 1.3 DIG-T MHEV 158KM + Pakiet Technologiczny + TFT + Pakiet

Komfort + 19" Felgi + Światła Przeciwmgielne LED, 2WD, KOLOR Szary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2022 o 13:44, OPM napisał:

Wreszcie i ja odebrałem swojego. Oryginalny nie jestem, ponoć biała perła + czarny dach wybierane są często gęsto. 6,5 miesiąca oczekiwania, jak na dzisiejsze czasy to chyba nie najgorzej.

Data zamówienia  -  30 październik 2021

Data odbioru  -   17 maj 2022

Wersja wyposażenia  - TEKNA +

Kolor - Biała Perla + czarny dach 

Witam.

Czyli mamy takie same Nissany 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zamawiam xtrail t33. Data na 31.10 czyli 6.5 mca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję takich terminów, auto na wstępie traci na wartości. Parę lat wcześniej czekało sie góra od 2 do 5 tygodni.

Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Afrance napisał:

Współczuję takich terminów, auto na wstępie traci na wartości. Parę lat wcześniej czekało sie góra od 2 do 5 tygodni.

Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka
 

Przy uzytkowaniu 8-10 lat nie ma znaczenia.

Mam 3 nowy obecnie, który sprzedaję po ok 8 latach. Wszystkie poszly (i ten tez)w rodzinie lub znajomych za dobrą cene.

T32 kupilem za 104 a jest chetny za 70.

No ale przebieg niewiele ponad 70 tys i żadnych przygód:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja czekałem 2 tygodnie. J12 Tekna+, AWD, Biała Perła. Jeżdżę dopiero kilka dni. Auto zyskuje przy bliższym poznaniu. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2023 o 12:34, JackSet napisał:

Przy uzytkowaniu 8-10 lat nie ma znaczenia.

Mam 3 nowy obecnie, który sprzedaję po ok 8 latach. Wszystkie poszly (i ten tez)w rodzinie lub znajomych za dobrą cene.

T32 kupilem za 104 a jest chetny za 70.

No ale przebieg niewiele ponad 70 tys i żadnych przygód:)

 

W dniu 18.03.2023 o 10:40, Afrance napisał:

Współczuję takich terminów, auto na wstępie traci na wartości. Parę lat wcześniej czekało sie góra od 2 do 5 tygodni.

Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka
 

No i okazalo sie ze jest odwrotnie. 

Auto na wstępie zyskało na wartości 😂

Zamówiłem sprzed wzrostu ceny i rabatem, a teraz mogę odsprzedać odbiór z zyskiem 15 tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam i ja 😃

Data zamówienia  -  26 kwiecień 2023

Data odbioru  -   17 październik 2023

Wersja wyposażenia  - TEKNA + 1.3 DIG-T MHEV 158KM

Kolor - Granatowy

Samochód stał na placu celnym w Gdańsku od ..... 12 sierpnia 2023 !! Ponad 2 miesiące zajęło firmie Astara przetransportowanie samochodu do dealera. A w mediach pisali, że przekazanie dystrybucji przebiega sprawnie, bez niedogodności dla klienta 😂

Edytowane przez JaroSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JaroSz napisał:

Mam i ja 😃

Data zamówienia  -  26 kwiecień 2023

Data odbioru  -   17 październik 2023

Wersja wyposażenia  - TEKNA + 1.3 DIG-T MHEV 158KM

Kolor - Granatowy

Samochód stał na placu celnym w Gdańsku od ..... 12 sierpnia 2023 !! Ponad 2 miesiące zajęło firmie Astara przetransportowanie samochodu do dealera. A w mediach pisali, że przekazanie dystrybucji przebiega sprawnie, bez niedogodności dla klienta 😂

To pewnie nie kwestia transportu, tylko procedur i systemu. No cóż 'atopeh' 😉

I jeszcze te remonty w salonach...

I jeszcze ta rotacja przedstawicieli...

Ja czekam już 7 mcy, ale fakt ze w zamówieniu jest data 31.10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2022 o 13:44, OPM napisał:

Wreszcie i ja odebrałem swojego. Oryginalny nie jestem, ponoć biała perła + czarny dach wybierane są często gęsto. 6,5 miesiąca oczekiwania, jak na dzisiejsze czasy to chyba nie najgorzej.

Data zamówienia  -  30 październik 2021

Data odbioru  -   17 maj 2022

Wersja wyposażenia  - TEKNA +

Kolor - Biała Perla + czarny dach 

Hej OPM

no to będę następny mało oryginalny z biała perłą + czarny dach.

Napisz proszę jak się jeździ na tych 20"-tkach. Opinie jak czytam tu i ówdzie, są różne, ale mam wrażenie, że oceniający albo jeździli na nich krótko albo wcale 🤔.
Czy na prawdę jest aż tak sztywno i na dziurach źle wybiera?

Opinie innych użytkowników tego rozmiaru kół w QQ J12 mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzytkuje takiego QQ J12 na felgach "20 - tkach" .  Jezdzi sie super nie jest sztywno i nierownosci dobrze wybiera poniewaz zawieszenie jest na wahaczach tyl i przod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, fruko napisał:

Jezdzi sie super nie jest sztywno i nierownosci dobrze wybiera poniewaz zawieszenie jest na wahaczach tyl i przod.

Potwierdzam.  Jeździłem kilkoma j12 na 18" i uważam, że połączenie 20" z zawieszeniem wielowahaczowym na tylnej osi jest fenomenalne. Na nierównościach zawieszenie pracuje zdecydowanie ciszej. Lepiej się prowadzi w zakrętach. Jedynie, przy profilu 45, warto bardziej uważać na krawężniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Andrew napisał:

Potwierdzam.  Jeździłem kilkoma j12 na 18" i uważam, że połączenie 20" z zawieszeniem wielowahaczowym na tylnej osi jest fenomenalne. Na nierównościach zawieszenie pracuje zdecydowanie ciszej. Lepiej się prowadzi w zakrętach. Jedynie, przy profilu 45, warto bardziej uważać na krawężniki.

Wielkie dzięki za obie odpowiedzi. To była moja jedyna obawa co do tego auta, a nigdzie nie umiałem znaleźć w tej konfiguracji do jazdy testowej. Pozostaje tylko czekać na telefon z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na 18, 19 i 20 i powiem szczerze najlepszy komfort przy 18 nie ma dwóch zdań, natomiast wyglad przy 20. Pseudo crossovery mają dosyć twarde zawieszczenie więc nigdy nie będzie się jedzilo jak np. w hatchbackach

Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Afrance napisał:

Jeździłem na 18, 19 i 20 i powiem szczerze najlepszy komfort przy 18 nie ma dwóch zdań, natomiast wyglad przy 20. Pseudo crossovery mają dosyć twarde zawieszczenie więc nigdy nie będzie się jedzilo jak np. w hatchbackach

Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka
 

Uff....biorę na 18 akurat. A dziur u mnie jak u klasyka "wiecej wodzów niz indian"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moim zdaniem wszystkie dzisiejsze auta są komfortowe. Różnice to raczej detale, nie wiem czy mniejszy komfort zwykle nie wynika z jakiejś autosugestii. 

Teraz jeżdżę na 19", jak przerzucałem nie odczułem specjalnej różnicy względem 20". Na obu jeździ mi się dobrze, na brak komfortu nie narzekam. Kiedyś miałem Touarega z pneumatyką. Skakałem z 17" na 20" i odwrotnie, różnice naprawdę nie były jakieś kolosalne. Miałem Audi z 225/40/18, bałem się takiego naleśnika ale jeździło mi się super i na gwintowanym zawieszeniu ( w ogóle miałem wrażenie, że było bardziej komfortowo niż na serii bo też żonglowałem). Teraz mam Lexusa LS, stary bo stary ale wszyscy mówią, że to ponton. Nie zgadzam się, jest komfortowo ale jak przesiadam się do Nissana to wcale nie cierpię. Auta sportowe mogą nie być komfortowe, gdzie muszą się przede wszystkim super prowadzić a nie rozleniwiać. A tak uważam, że średnica to detal. Już bardziej obstawiam mniejszy komfort z racji źle dobranej szerokości opony albo wręcz samej opony,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...