Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Interwał wymiany rozrządu


damian22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

mam pytanie, czy ktoś z Państwa orientuje się, jaki jest interwał wymiany paska rozrządu w Nissan P12 dCi (diesiel). 

Wymieniłem kompletny zestaw rozrządu 02.2017 r., lecz zrobiłem jedynie 70 tys. km od jego wymiany. Zastanawiam się, czy z uwagi na upływ czasu nie zachodzi konieczność jego wymiany, mimo że przebieg nie jest zbyt duży zrobiony. Czy ma ktoś z Państwa dostęp do zaleceń producenta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W instrukcji jest napisane że dla silnika F9Q pasek napędu rozrządu powinien byś wymieniany co 120 tyś km / 60 m-cy.

Ja w 1,9 dCi (silnik F9Q o mocy 120KM) i wymieniłem kompletny rozrząd pierwszy raz przy 90 tyś km (po 6 latach od zakupu auta) potem przy 194 tyś km (po kolejnych 5 latach) mechanik wymienił mi tylko pasek rozrządu bo powiedział że reszta jest w ok potem przy 230 tyś km (po kolejnych 2 latach) znowu mechanik wymienił mi tylko pasek rozrządu i potem przy 265 tyś km (po roku) wymieniłem cały rozrząd.

Teraz mam 310 tyś km (po 3 latach od wymiany kompletnego rozrządu) i na razie nie planuję wymiany. Może jak dojeżdżę tym autem do 360 tyś km to wtedy wymienię. 

Edytowane przez chytry.lis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli jeździsz 60 km/h na piątym biegu to warto zmieniać co 4 lata ;) a odnośnie rozrządu ostatnio oglądałem primera p12 co nie miała 10 lat rozrządu zmienionego. Generalnie to wydaje mi się ze lepiej trzymać się, że rozrząd wymieniać co 10 lat lub co 90 tys. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...