Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stuki zawieszenie tył


TomStone
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem; juke 2010r. 1.5dci: w czasie jazdy z okolic tylnego zawieszenia, pokonując nawet niezbyt duże dziury, słychać mega irytujący dźwięk/stuki, jakby klikanie metaliczne, niemalże kapslem od frugo ;) Byłem u diagnosty, zawieszenie, osłony, amorki ok., a hałas nadal i coraz bardziej irytujący. 

Czy mieliście podobną sytuację lub też znany jest Wam jakikolwiek temat, który mógłby przybliżyć do ustalenia tych dziwnych dźwięków ?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam zamek od klapy bagażnika 😊. Od razu powiem, wykręcanie gumowych dystansów nic nie da. Wykręć zamek i zamknij klapę trytką - jazda próbna. Jak nie będzie stukać, to powiem Ci co ja zrobiłem i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Podjąłem póki co nierówną walkę i tak:

jeździłem z otwartą klapą, zdemontowałem zamek i niestety stuki są nadal. Zastanawiam się, czy to nie jest kwestia związana z fotelami; wystarczy że oparcia są pochylone 10-15cm i stuki są nieco cichsze, czasem przy położeniu na maxa nie słychać nic. Generalnie wszystko sztywno się trzyma, nawet szarpiąc kolejno oparciami we wszystkich "konfiguracjach", cisza. Mam jednak wrażenie jakby w dolnej części oparć, powiedzmy zawias pomiędzy nimi, w trakcie jazdy, gdy trzymam za oparcie w momencie "kliknięcia", wyczuwalny jest delikatny ruch. Póki co, to jedyny punkt zaczepienia ...

Spróbuję się dostać do tego mechanizmu i zobaczymy. Szukałem też na forum ale nie znalazłem info o "stepującym aucie", więc dalej przecieram szlaki szukając usterki.

Masz spore doświadczenie i wiedzę w tematach juka + forum, więc jeśli coś przeoczyłem, prośba o info.

Pozdrawiam

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób tak: opuść oparcia tylnych siedzeń, nawiń taśmę izolacyjną na kabłąki do zatrzasków siedzeń (te przymocowane do nadwozia) - tylko nie za dużo, żeby oparcia się zatrzasnęły. U mnie pomogło. Powodzenia.

Edytowane przez Yonex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...