Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Adaptacja przepustnicy QQ J10


Docentus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wiem że temat był już kilkakrotnie poruszany ale w moim przypadku do dnia dzisiejszego nie został rozwiązany . Mam QQ J10 2010 rok , silnik HR16DE (1,6 Pb 117KM). Przepustnica po czyszczeniu , obroty falowały od 1500-2000 , odnalazłem schemat adaptacji manualnej z pedałem gazu i kluczykiem , przeprowadziłem go 5 razy dokładnie jak w instrukcji i nic , żadnej poprawy . Oddałem samochód do znajomego który próbował komputerowo przez 2 dni i też poległ . Umówiłem się na wizytę w ASO Nissan Nowy Sącz , powiedziano mi że oni mogą jedynie zrobić reset wartości wyuczonych a przepustnica adaptuje się sama . Mówię ok róbcie , po 30 min prób poinformowali mnie że nie są w stanie zejść poniżej 1100 i minimalnie jeszcze faluje ale w granicach +/- 100 . Stwierdzili że prawdopodobnie przepustnica została uszkodzona i muszę kupić nową . Bo jeśli ta była by dobra to obroty powinny wynosić 950 . Częściowo zadowolony wróciłem do domu , po kilku godzinach odpalam silnik a obroty na 2000 na jałowym bez falowania. przejechałem 5 km dałem mu po gazie i obrotach , silnik się rozgrzał i na ciepłym wróciło do 1100.
Może jest tu jakiś mechanik który ma Consulta i pomoże lub rozwiązywał już taki problem innym programem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie uszkodzona przepustnica podczas czyszczenia, ktoś nacisnął i przesunął i krokowiec ruszony 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

i jak się sprawa zakończyła??? Mam identyczny problem, który wystąpił po wymianie świec :( Warsztat miał przepustnicę w rękach więc "przy okazji wyczyścił". Adaptacji nie można ukończyć. Metoda kluczyk i pedał gazu też nie działa. ASO Wrocław stwierdził uszkodzenie przepustnicy :(, próbowali Consultem III. Inne ASO? Inne metody?  Porady? 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...