Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zapach benzyny w oleju


Gość manual
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przy sprawdzaniu oleju poczułem zapach benzyny w oleju. Przestudiowałem inny dział i piszą że w tych silnikach to normalne , ale niesmak pozostaje. Do tej pory jeździłem dislem i nigdy takich doświadczeń nie miałem, I teraz pytanie czy w Waszych Pulsarach też tak macie , czy trzeba się zacząć martwić? Oleju na miarce raczej nie przybywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
13 minut temu, manual napisał:

czy w Waszych Pulsarach też tak macie , czy trzeba się zacząć martwić? Oleju na miarce raczej nie przybywa.

U mnie oleju nie ubywa, ale też nie przybywa. Zapachu benzyny w oleju nie czuję, a węch mam raczej dobry. Czyżbym był aż takim szczęściarzem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Andrzej G napisał:

U mnie oleju nie ubywa, ale też nie przybywa. Zapachu benzyny w oleju nie czuję, a węch mam raczej dobry. Czyżbym był aż takim szczęściarzem ?

Chyba tak, bo u mnie wali niemiłosiernie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Manual, a jak jest jeżdżone autem? Benzyna może się pojawiać szczególnie zimą i ogólnie od jazdy krótkich odcinków na nienagrzanym silniku z wielokrotnym gaszeniem i odpalaniem. Nie jest to pożądane by benzyna była. Ogólnie 2-4% benzyny w oleju to raczej normalne. Teoretycznie olej radzi sobie dobrze ze smarowaniem nawet przy 10% rozrzedzeniu. Gdzieś czytałem, że są oleje, że nawet 20% może być, choć średnio w to wierzę. Jednak trwała jazda z benzyną ponad 3% skraca ponoć życie silnika. Są laboratoria, które mogą badać zawartość benzyny w oleju, ale nie wiem czy jest się sens bawić aż tak szczegółowo. Za to martwi mnie jednak polonus, że napisałeś iż "wali niemiłosiernie". U mnie wali delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

Godzinę temu, tomkek1912 napisał:

Manual, a jak jest jeżdżone autem?

Krótkie odcinki i motor na pewno nie jest dogrzany ale cóż takie realia. Raz na tydzień dłuższy odcinek około 150 kilometrów.

Godzinę temu, tomkek1912 napisał:

Za to martwi mnie jednak polonus, że napisałeś iż "wali niemiłosiernie". U mnie wali delikatnie.

Co znaczy delikatnie a co niemiłosiernie? Dla mnie smród jest smrodem i tyle🛀

Edytowane przez manual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual,silniki 1.2 tak mają.Źle byłoby jakby oleju przybywało.Jak jest norma to ok,po prostu troszkę nie spalonego paliwa dostaje się do misy i capi,ale jak się silnik rozgrzewa to benia wyparowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej sprawdzam teraz codziennie i raczej nie przybywa więc jestem trochę spokojniejszy , a to co piszesz przeczytałem wcześniej w dziale Kasiek ale mimo wszystko dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 2.03.2022 o 08:11, Andrzej G napisał:

Zapachu benzyny w oleju nie czuję, a węch mam raczej dobry.

Sprawdź na zimnym silniku (np. po nocy), wtedy czuć benzynę.
Na ciepłym u mnie też nie czuć benzyny, jest czuć tylko delikatny zapach rozgrzanej oliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...