Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana DWUMASa T31


abcdefw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Drodzy użytkownicy, czy ktoś z was wymieniał ostatnio dwumase ?
Jaki jest obecnie koszt wymiany licząc: części + Robocizna w warsztacie ?
Czy ktoś z was zamiast koło dwumasowego zainstalował koło jednomasowe ?
Pacjent który dostał drgawek podczas jazdy to X-Trail T31 - 2.0 dCI 4x4 (M9R) 150 koni rok 2007/2008 przebieg około 236kk.

Ktoś poleci sklep z dobrymi cenami ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W T31 nie ma możliwości zamiany na zwykłe koło zamachowe. To było możliwe tylko w T30, ale i tak nie bez komplikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dostępne komplety jednomas do T31 - przykładowo VALEO 835054.

Być może T31 wychodził w wersji jednomasowej (np. na rynek rosyjski) i w takiej wersji na tym rynku sprawował się lepiej. Prostsza konstrukcja więc prostsza i tańsza w serwisie. Wtedy wymienia się tylko sprzęgło.

I teraz jest pytanie czy dzięki takim kompletom można zrobić wymianę dwumasy na jednomasę, czy też są to tylko komplety do naprawy T31 które już fabrycznie wyjechały z jednomasą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując ceny jednego i drugiego to raczej nie ma sensu bawić się w kombinacje. Nie wiedziałem że są dostępne takie części do T31. Dzięki za info @gkowal

Aczkolwiek nie jest wiadome czy to co pasuje do Reni z 2,0 dCi podejdzie do T31.

Do T30 podchodzi koło od Almery, ale trzeba było coś drutować ;) , ale o tym wie najlepiej @chudson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po info dla zestawu VALEO, to pasuje do silnika M9R w połączeniu ze skrzynią J10/NJ10, więc pasować będzie. Bez dwumasy, to akurat wszystkie łożyska, panewki i nawet uszczelniacze dostają mocniej po D, więc nie wiem czy się opłaca.

Co do wymiany samego sprzęgła, to jeśli koło dwumasowe jest w dobrym stanie, to też można samą tarczę i docisk wymienić. Jak ktoś zużywa sprzęgło w około 50k, to może nie zdążyć zużyć dwumasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Eloar napisał:

 Bez dwumasy, to akurat wszystkie łożyska, panewki i nawet uszczelniacze dostają mocniej po D, więc nie wiem czy się opłaca.

 

Polemizowałbym..

Brak dwumasy na żywotność w/w podzespołów nie ma praktycznie żadnego wpływu.

A jeśli ktoś pozbawi auta dwumasy i potem  bedzie jeździł normalnie czyli nie bedzie go "butował" czy w druga strone nie stosowal "psj"to nic złego nie stanie sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widzę - każdy ma swoje zdanie, ale nikt nie zamieniał dwumasy na jednomasę, na to wychodzi. (Osobiście też nikogo nie znam kto by to zrobił).
Będę musiał się wybrać do jakieś dobrego mechanika, a ostatnio do nich mam pecha, jak nie naciągają z cenami części oraz robotą .. to rozkładają ręce... I tylko na chybił trafił wymieniają części.
Zanim padła diagnoza dwumasa - mechanicy na wymieniali części z robotą na ponad 5k PLN ;/   i chcieli jeszcze wymieniać wtryski na nowe.. bo to na pewno one powodują drgania.  (sick!)
Nie będę ukrywał, że przez to  zabieram się za to jak pies do jeża.

Podpowiecie może, dla pacjenta:  X-Trail T31 - 2.0 dCI 4x4 (M9R) 150 koni rok 2007/2008, czy poprawny zestaw to:
LUK - 600020400 ?

https://allegro.pl/oferta/luk-kolo-dwumasowe-sprzeglo-nissan-x-trail-2-0-11653887071

Valeo: Nr ref. : 837424 ?

https://www.valeoservice.pl/pl/techassist/product/410976936/about

Valeo znalazłem za 2132zł, Luk za 2278zł.

Czy ktoś z was spotkał się gdzieś z niższymi cenami ;) ?
Czy do tego jest, jeszcze potrzebne - oprócz kluczy, czasu  i wiedzy ? 
Ile czasu zajmuje wymiana dwumasy w T31, oraz jakie są to orientacyjne koszta wymiany (500, 600, 800zł) ?

Pytam celem uzupełnieniem wiedzy, przed  możliwym spotkaniem "Cygana w serwisie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu 2021 wymieniałem dwumasę w T30 i z tego co pamiętam to koszt robocizny tylko za jej wymianę miał wynieść 800 zł. Ja zapłaciłem 1600 zł bo były robione jeszcze inne rzeczy.

Ilość pracy związanej z wymianą w T30 jest chyba taka sama jak w T31.

Do listy powinieneś jeszcze dorzucić olej do skrzyni biegów.

Jak będziesz kupował kompletny zestaw (dwumasa + sprzęgło) to upewnij się czy są w nim śruby montażowe dwumasy.

Ja miałem zakładanego LUK'a ale kupowanego bardzo dawno temu (w 2016 roku) i śruby musiałem dokupić oddzielnie.

Poniżej masz link do mojego postu w którym podałem info na temat wymiany dwumasy.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abcdefw jak już będziesz wymieniał to od siebie dorzucę jeszcze dwie rzeczy na listę do zrobienia od razu:

  • wysprzęglik/łożysko oporowe - 306A0-JA60C - OEM kosztuje ~300pln, a że to element hydrauliczny lepiej wymienić raz i mieć spokój
  • uszczelniacz wału - 10101-00Q0C lub 12279-00Q0A - znowu koszt stosunkowo nieduży, a dostać się do tego i ruszać później kłopot

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Jeżdzę  2,2dci  T30   z jednomasą od jakiś 10 lat  ( auto mam już prawie 12 )  nigdy nie miałem z niczym problemu. 

Almera tino wychodziła z tym silnikiem i jednomasą więc nie wierzę w wersje ,że  silnik nie był na to projektowany. 

Polecam zwłaszcza jak ktoś ciągna przyczepy czy  w inny sposób aktywniej używa auta. Ja wyciągałem nim z 7 lat temu sporą łódź z wody i dawało radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zmieniałem na dniach sprzęgło + dwumas.

Padł wyprzęgnik i zalał skrzynię.

Z racji przebiegu ~280k tarcza sprzęgła była i dwumas były "jeszcze do jazdy" ale postanowiłem założyć nowe LUK'a

Dodatkowo wymiana oleju w skrzyni, uszczelnienia zamknąłem się w kwocie 3k zł u mechanika z którym współpracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...