Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J12] Automatyczne domykanie szyb


huling
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem nowego QQ J12w wersji N-Connecta. Poprzednio miałem QQ z 2010 roku w wersji Tekna. Miałem w nim funkcję automatycznego zamykania szyb po zablokowaniu auta guzikiem na klamce, czy z pilota.

Sprzedawca w salonie twierdził, że w nowym się tak nie da, bo można przecież zamknąć okna przytrzymując guzik na pilocie. Dla mnie to się tym bardziej wydaje dziwne, bo skoro da się pilotem, to czemu nie da się automatycznie. 

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie, może z poprzednim modelem?

Ps. do Adminów:

Może już czas wyodrębnić wersję J12 do nowego forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden J11 tego nie miał więc pewnie i J12 nie ma. Być może to co miałeś w J10 było dodane przez właściciela/salon. Są takie gotowe moduły, były nawet na tym forum wałkowane. Mają dużo funkcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, huling napisał:

...

Może już czas wyodrębnić wersję J12 do nowego forum?

 

Proszę bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2022 o 22:11, elsebo napisał:

 

Proszę bardzo

Dzięki. Teraz będzie łatwiej szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2022 o 21:30, Smakor napisał:

Żaden J11 tego nie miał więc pewnie i J12 nie ma. Być może to co miałeś w J10 było dodane przez właściciela/salon. Są takie gotowe moduły, były nawet na tym forum wałkowane. Mają dużo funkcji. 

Dodali mi to w salonie, jak go kupowałem w 2010 roku. Wcześniej miałem Skodę Fabię z 2002 roku i tam też to było. 

Dzisiaj przez pół dnia auto stało z uchyloną szybą od strony pasażera, bo tego nie zauważyłem.

Wkurzające jest, że auto klasy "prawie" premium nie ma czegoś, co np. skody miały 20 lat temu i to wcale nie te topowe modele. Nawet uchwytu na bilet parkingowy przy szybie nie ma.

A czy w J11 był chłodzony schowek? Bo w J10 był, a w J12 nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dodałem moduł od chińczyka za 130 zł (zanim wprowadzili podatki w lipcu tamtego roku). Luks sprawa, mam wszystkie przyciski auto po stronie kierowcy i automatyczne zamykanie szyb, automatyczne opuszczanie wszystkich szyb i uchylanie szyb. Też ciągle zapominałem zamykać szyby w gorące dni. Musiałem wracać do auta, odpalać zasilanie i zamykać z przycisków. Teraz  nie muszę. Myślę, że jeśli j12 tego nie ma to za jakiś czas na ali pojawią się takie moduły.

Moja ciotka ma pełną teknę j10 i nie widziałem by tam się szyby domykały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy Skody na szczęście (ciekawe jakie skody miały taki bajer? - zapytam znajomka bo ma dwie w domu), ale żadne z aut z jakimi miałem do czynienia nie miało domykania szyb "automatycznego" po zamknięciu auta, Niektóre miały z pilota jak Opel, czy J11F. W większości aut to dodatek dodany po produkcji raczej. 

Nissan nie ma nic wspólnego z marką premium nie przesadzajmy... To taki nieco lepszy średniak co najwyżej :) 

BTW. Domykanie z pilota jest moim zdaniem całkowicie wystarczające. Choć raczej szyby nie sa w użyciu u mnie w aucie. A na pewno nie podczas jazdy więc nie ma problemu z zostawieniem otwartej raczej. 

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Smakor napisał:

[...] Choć raczej szyby nie sa w użyciu u mnie w aucie. [...]

Gdyby nie bramki autostradowe, to chyba bym nigdy ich nie otwierał :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2022 o 11:26, Smakor napisał:

Nie miałem nigdy Skody na szczęście (ciekawe jakie skody miały taki bajer? - zapytam znajomka bo ma dwie w domu), ale żadne z aut z jakimi miałem do czynienia nie miało domykania szyb "automatycznego" po zamknięciu auta, Niektóre miały z pilota jak Opel, czy J11F. W większości aut to dodatek dodany po produkcji raczej. 

BTW. Domykanie z pilota jest moim zdaniem całkowicie wystarczające. Choć raczej szyby nie sa w użyciu u mnie w aucie. A na pewno nie podczas jazdy więc nie ma problemu z zostawieniem otwartej raczej. 

To była Skoda Fabia w najwyższej wersji Elegance z 2002 roku. Kupowałem ją w salonie i nie trzeba było niczego dokładać. Miała samoczynnie domykane szyby przy zamykaniu z pilota (nie trzeba było trzymać guzika na pilocie). Miała też dwa chłodzone schowki. W J10 schowek też był chłodzony, a w J12 już nie. 

Ja też bardzo rzadko otwieram okna i dlatego nie mam nawyku sprawdzać, czy jakieś nie jest otwarte. Ale niekiedy kogoś podwożę i zostawia mi uchyloną szybę.

Domykanie szyb pilotem może jest wystarczające, ale nie w wersji z I-Key. Wtedy przecież kluczyk jest cały czas w kieszeni, a drzwi zamyka się i otwiera guzikiem na klamce.

Może kiedyś będzie można zainstalować jakiś moduł do domykania szyb, a na razie trzeba będzie obchodzić auto po zamknięciu, jak dużego fiata, czy Poloneza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie moduły są dostępne na aliexpres do J11 można poszukać,może pojawiły się już do J12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Skodziarz nic o tym nie słyszał nawet. Miał Fabie, Octavię i nowszą Fabię. BTW. Domykanie szyb za każdy razem no bo inaczej ten mechanizm nie może działać (nawet jak są zamknięte, bo auto generalnie tego nie wie) to nieźle reza aku :) Ma domykanie z pilota tylko.

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Smakor Pytałem dzisiaj sąsiada z garażu, czy ma domykanie szyb w swojej nowej Fabii i nie ma. Ale to jest auto służbowe i on nawet nie wie, jaka to jest wersja.

Co do zżerania akumulatora, to nie ma się czego obawiać. Auto wie, czy okna są zamknięte, bo ma wyłączniki krańcowe. Inaczej przy zamykaniu okien mogłyby się spalić silniki z szyb.

A tak przy okazji, zauważyłem, że nie mam też automatycznej blokady drzwi po przekroczeniu chyba 25 km/h. W poprzednim Qashqaiu to miałem, a tu nie ma. Ale poprzednio miałem Teknę, a teraz N-Connecta.

To też obcięli, czy mam za słabą wersję?

Edytowane przez huling
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego tez w QQ nie ma i nie było :) Przynajmniej J11+. Co do szyb może w Skodzie są wyłączniki krańcowe (aczkolwiek wątpię aby miały pamięć) natomiast w większości aut są po prostu przeciążeniowe. Łatwo to sprawdzić: mając zamknięte szyby naciśnij zamykanie.... auto próbuje je zamknąć :) Powtórzę się: tak miałem we wszystkich autach a trochę ich już przerobiłem. Zamykanie na prędkości mają francuzy to na pewno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to miałem zrobione w J10. Możliwe, że wyłączniki są przeciążeniowe, ale nie słyszałem, żeby silniczki buczały przy zamykaniu auta. I nie były zamykane wszystkie szyby na raz, tylko parami. Najpierw przód, potem tył.

W J10 automatyczne ryglowanie drzwi włączało się, o ile dobrze pamiętam poprzez włączenie zapłonu i przytrzymanie włącznika zamykania drzwi w kabinie przez ok. 10 sekund. Było to opisane w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie buczą to jest ułamek sekundy jak słychać, że próbuje ruszyć szybę. Jakby byłyby krańcowe nawet by nie drgnęła... 

 

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Clio mi blokuje automatycznie drzwi po przekroczeniu ok. 20km/h. Można to wyłączyć w kompie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomkek1912 napisał:

Potwierdzam. Clio mi blokuje automatycznie drzwi po przekroczeniu ok. 20km/h. Można to wyłączyć w kompie.

W Sceniku II też tak miałem tyle że w u mnie włączało/wyłączało się poprzez dłuższe (około 4-5 sekund) przytrzymanie przycisku blokady drzwi. A i domykanie szyb też było przy systemie hands free z pilota (karty) i z klamki.

Edytowane przez manual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W Vagach z szybami są 3 a nawet 4 opcje zamykania lub nie. Po pierwsze nie masz zamykania w ogóle tylko z przycisku na panelu drzwiowym i to taki standard, po drugie zamykasz i otwierasz szyby z przycisku i jest to opcja płatna lub możesz to później aktywować interfejsem sam w domu, trzecia opcja to szyby otwierasz z pilota i zamykasz też z pilota z opcja automatycznego zamknięcia przy wykryciu opadów deszczu/śniegu jeśli masz czujnik deszczu - też płatna i możesz dokodować to także w domu, czwarta opcja to otwieranie i zamykanie szyb z pilota oraz zamykanie szyb w momencie zamknięcia auta oraz wykrycia deszczu - to mam u siebie w pastuchu. Do tego dochodzi jeszcze opcja jeśli masz szyberdach to otwiera/zamyka się on razem z szybami wg. wyżej wypisanych schematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 3.06.2023 o 20:39, karambazielona napisał:

Mam J12 z 2023 i domykają się z pilota (wersja N-C)

Same się domykają? Czy jednak musisz wyjąć kluczyk z kieszeni i przytrzymać dłużej guzik zamykania?

Mnie chodzi o automatyczne zamykanie/domykanie szyb po normalnym (krótkim) przyciśnięciu guzika na klamce. Takie coś miałem włączone, czy doinstalowane przez salon w J10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto jeździ z otwartymi szybami? Nie otwieram ich ani w aucie ani w domu. W zasadzie nigdy. Etap zimnego łokcia po mieście, już mam za sobą, za stary jestem. Otwieranie z daleka kluczykiem, żeby szybciej latem schłodzić to rozumiem. Nawet fajnie byłoby zdalnie odpalić silnik. Głupia Yariska to ma. Ale przy wysiadaniu... szyby... Ale każdy ma to co lubi albo na co go stać. Dla kogoś może to być powód aby wybrać inne auto. Staram się to zrozumieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2023 o 21:41, Smakor napisał:

A kto jeździ z otwartymi szybami? Nie otwieram ich ani w aucie ani w domu. W zasadzie nigdy.

Już o tym pisałem, ale widocznie nie zauważyłeś, więc ci powtórzę: ja też prawie nigdy nie otwieram okien i dlatego nie mam nawyku sprawdzać, czy wszystkie są zamknięte. I całkiem niedawno auto znowu stało z uchyloną tylną prawą szybą, bo teść przy wysiadaniu pociągnął przełącznik szyby zamiast klamki i nie zauważył, że okno się uchyliło. Właśnie dla takich przypadków automatyczne domykanie szyb jest bardzo przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Bardzo przydatne. Dzieciaki mi ciągle uchylają szyby przed wyłqczeniem silnika. Nie muszę sprawdzać szyb. Kliknięcie z klamki czy po prostu zamknięcie z pilota zamyka szyby. Chińczyk się spisał. Dziwne, że ci inżynierowie Nissana nie mają w ramach swojej pracy nakazu przeglądania forów klubowych Nissana w poszczególnych krajach. Mogli by dostać kilka solidnych pomysłów do wdrożenia w autach bo jak widać nie są zbyt bystrzy...albo to o czym piszecie większość użytkowników Nissana ma gdzieś albo nie pomyśleli nawet, że taka funkcja by im się przydała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po coś jest wyłącznik szyb... 😜 Mi się zdarza nacisnąć szybę pasażera przy wysiadaniu - nie wiem jak to robię ale czasem się dzieje :)
Nawet ostatnio moja żona mnie zawołała, że w Swifcie prawa szyba jej nie działa... ciekawe dlaczego 😜

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...