Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyszukiwanie po współrzędnych w fabrycznej nawigacji.


Prezes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy nie znalazłem na forum ani w instrukcji obsługi ani w opcja nawigacji  :( 

Czy w fabrycznej nawigacji (auto z 2017r.) istnieje możliwość wyszukiwania miejsca po wpisaniu  współrzędnych miejsca docelowego ? 

np mam podane tylko koordynaty i czy da się to wklepać w nasze nawigacje, by znalazł to konkretne miejsce ? : 50.8186, 15.51786  (punkty przypadkowe). 

Wiem, że można wcześniej sobie to sprawdzić w Internecie i znaleźć ulicę numer, kod ale nie zawsze jest dostęp do Internetu :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w X-trailu ale w mojej starej Altimie 2014 r nie było takiej opcji (dopytywałem w salonie NISSANA w USA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w X-sie też nie trafiłem na to, dlatego zapytałem. 

Dziwne, gdyż to jedna z podstawowych opcji wyszukiwania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
1 godzinę temu, Prezes napisał:

Dziwne, gdyż to jedna z podstawowych opcji wyszukiwania.

Niby dla kogo nawigacja "po współrzędnych" to podstawowa opcja wyszukiwania w nawigacji samochodowej ?:wow:

Mogę zrozumieć, że służby ratownicze w celu określenia położenia osoby wzywającej pomocy (np. w lesie, górach, na jeziorze, etc.) posłużą się namierzeniem jego komórki i taki namiar przekażą np. załodze śmigłowca, czy innych formacji ... ale żeby używać tej formy w typowej prostej nawigacji samochodowej ?
Podstawa w navi samochodowej to wklepanie adresu, lub nazwy punktu POI i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie dla każdego ale bardzo prosta i bardzo ułatwiająca życie w drodze.  

Szukaj sobie po POI stacji paliw jak nie znasz danych a masz tylko podane współrzędne - powodzenia i dużo czasu :)

Zaznaczam, że jesteś w trasie i dostałeś wytyczne i że stacja jest oddalona o około 300 km. 

Nagle się okazuje szukając po POI, że jest tam 10 stacji tej samej firmy :) 

W wielu miejscach np. parkingi czy mopy na autostradach są podane po współrzędnych, gdyż nie mają konkretnych adresów. 

Kiedyś w Austrii miałem podane tylko współrzędne stacji paliw i nic więcej i nie mogłem ni jak jej na nawigacji znaleźć. 

Dobrze, że komórka wreszcie znalazła sygnał i udało się odszukać.

Nie wiem jak w innych, gdyż używałem kiedyś tylko przenośnych Tom Toma a potem już tylko kilku sztuk Garmina i tam zawsze taka opcja była. 

Wpisanie koordynatów i do celu z dokładnością do 0,5 m   :) 

Ba nawet w mapach google jest taka możliwość :) 

Według mnie, najszybszy sposób wyszukiwania konkretnego celu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
3 godziny temu, Prezes napisał:

Zaznaczam, że jesteś w trasie i dostałeś wytyczne i że stacja jest oddalona o około 300 km.

Ty masz chyba doświadczenia z Syberii, albo z Arktyki.

3 godziny temu, Prezes napisał:

W wielu miejscach np. parkingi czy mopy na autostradach są podane po współrzędnych, gdyż nie mają konkretnych adresów. 

Kiedyś w Austrii miałem podane tylko współrzędne stacji paliw i nic więcej i nie mogłem ni jak jej na nawigacji znaleźć.

Nie rozumiem po co sobie komplikujesz życie. Wklepywanie współrzędnych trochę czasu zajmuje, a wybranie POI z menu to sekundy.
Ja głównie korzystam z AutoMapy. Tam jest opcja wybierania po współrzędnych, ale nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło by z niej korzystać. Po pierwsze musisz znać (najpierw wyszukać) współrzędne punktu, po drugie musisz je wklepać do navi i to w odpowiednim formacie ... Moim zdaniem to masochizm.

3 godziny temu, Prezes napisał:

Według mnie, najszybszy sposób wyszukiwania konkretnego celu

Z tym "najszybszym" to już na pewno pojechałeś po bandzie.

Mogę się zgodzić, że najskuteczniejszy w przypadku kiedy wbudowana w mapie baza POI jest uboga, ale lokalizacji stacji paliw, które podajesz jako przykład, raczej nie brakuje w żadnym programie nawigacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość nawigacjii  ma opcje wyszukiwania po współzędnych ,fabryczna  najwyraźniej do tej grupy się nie zalicza.

Dyskusję w tym temacie uważam za zakończoną ,chyba że ktoś ma wiedzę tajemną o takich możliwościach nawigacjii fabrycznej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2022 o 21:47, Andrzej G napisał:

Nie rozumiem po co sobie komplikujesz życie. Wklepywanie współrzędnych trochę czasu zajmuje, a wybranie POI z menu to sekundy.

Czy kolega umie czytać ze zrozumieniem ? 

W poprzednich wiadomościach jasno napisałem, że miałem podane tylko współrzędne - czyli zupełny brak innych danych !!! 

W dniu 2.04.2022 o 18:04, Prezes napisał:

Nagle się okazuje szukając po POI, że jest tam 10 stacji tej samej firmy :) 

Napisałem też ale widzę, że masz problem ze zrozumieniem. 

Wyskoczyło mi 10 stacji i teraz która jest tą właściwą ?  Teraz będę jeździł od stacji do stacji i szukał, która to jest ta z tych 10 na której miałem się spotkać. 

(już pisałem ale dla jasności jeszcze raz napiszę, że trafiłem w jakąś "czarną dziurę" gdzie chwilowo miałem problem z dostępem do sieci, że o zadzwonieniu nie wspomnę.  

Mało z tego korzystałeś więc nie pouczaj kogoś co jest szybsze jeśli nie wiesz. 

Zaznaczam, że dla mnie, jeszcze raz, DLA MNIE, jest to znacznie łatwiejszy i szybszy i bardziej precyzyjny sposób szukania drogi do celu. 

Kończąc - żałuję, że w fabrycznej nawigacji nie ma takiej opcji, wyszukiwania po współrzędnych :( 

Admin może zamknąć temat, gdyż też nie widzę sensu dalszej dyskusji a chyba nic nowego się nie pojawi skoro już wiem, że takiej opcji NIE MA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...