Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy X 2022 Kiedy w salonach?


JackSet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i miala byc premiera za kilka dni...ale Nowy Nissan X-Trail opóźniony. Przełożona premiera w Europie.

Szkoda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w grudniu w salonie gość mówił, że pod koniec roku 2022 dopiero ma być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Smakor napisał:

Jak byłem w grudniu w salonie gość mówił, że pod koniec roku 2022 dopiero ma być. 

Śledziłem media i auto-swiat dopiero wczoraj o tym napisał. A kuz szykowałem sie wizytę do salonu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Juz jest!!!!

!!!! Właśnie bylem w salonie obejrzeć T33 wersja Tekna ePower e4orce 7osobowa.

cena powala 228.550, ale fakt ze zawiera juz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podstawowe są dwie wersje ale jeszcze sa pakiety :) tak jakby podstawowa cena była niska... ;/ Co za świat. teraz to nawet Skoda jest Premium 😕

Ciekawe czym Kowalski będzie jeździł:
a) na nowe go nie będzie stać - nawet tego nieźle zarabiającego powyżej średniej krajowej
b) używek nie będzie bo auta się rozlatują po 3 latach a doszczętnie po 5...

Moim zdaniem w tej cenie nie będzie go za dużo na ulicach. Zresztą nawet T32 nie ma za dużo. A był śmiesznie tani :)

Edytowane przez Smakor
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Smakor napisał:

Tak podstawowe są dwie wersje ale jeszcze sa pakiety :) tak jakby podstawowa cena była niska... ;/ Co za świat. teraz to nawet Skoda jest Premium 😕

 

Niby tak, ale po calym 1 pakiecie jest, przy czym ten dla Tekny to fanaberia.

Wg mnie cena zbyt wysoka, bo jak ktos ma 200k to raczej juz w Premium za dodatkowe 20-30 jest wybór. 

Gdyby byla wersja jescze ponizej N-c np bez tych wszystkich pikaczy wspomagajacych, asystentow i okna dachowego za jakies 160 tys. to warte byloby zastanowienia (1.5 mhev)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Smakor napisał:

Ciekawe czym Kowalski będzie jeździł:
b) używek nie będzie bo auta się rozlatują po 3 latach a doszczętnie po 5...

Ja to muszę mieć farta - w styczniu Pulsarowi stuknie 8 rok pod moim dowództwem i jeszcze się trzyma :laie_67:

Może kupujecie zbyt drogie bryki, więc producent uznał, że Was stać na częste zmiany :dribble:

3 godziny temu, Smakor napisał:

Zresztą nawet T32 nie ma za dużo. A był śmiesznie tani :)

Po takich wpisach to się nie dziwię, że producent podnosi poprzeczkę cenową ... nie mylić z jakością :emot060:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JackSet napisał:

Wg mnie cena zbyt wysoka, bo jak ktos ma 200k to raczej juz w Premium za dodatkowe 20-30 jest wybór. 

Gdyby byla wersja jescze ponizej N-c np bez tych wszystkich pikaczy wspomagajacych, asystentow i okna dachowego za jakies 160 tys. to warte byloby zastanowienia (1.5 mhev)

Co do wyboru to tak, mając 230 tys na wydane wybór jest duży, wciąż. Jak X kosztował 120 to wybór był znikomy mając 120-130 nic sensowniejszego nie było tej wielkości. Teraz właśnie się to zmieniło. I T32 i T33 fajnie wygląda ale powiedzmy sobie szczerze WoW to to nie jest :) (ogólnie)

W zasadzie N-C bez pakietu to za wiele nie zawiera, raczej standard. To tak jak kiedyś Sorento, nie było wersji niskich jak w Sportage, były tylko 2 topowe.

Od czasu jak kupowałem X za 115 kzł moje zarobki trochę wzrosły, ale na pewno nie na tyle aby go teraz kupić za 215 ;/ Więc zostaje :)

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest w X grzana szyba przednia? Sorento jak konfigurowałem za 250 tys. zł. Nie miało w podsumowaniu tego, w cenniku z kolegą też nie znaleźliśmy. Więc trochę żenada by była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomkek1912 napisał:

A jest w X grzana szyba przednia? Sorento jak konfigurowałem za 250 tys. zł. Nie miało w podsumowaniu tego, w cenniku z kolegą też nie znaleźliśmy. Więc trochę żenada by była.

W T32 nie ma, jest kiera, fotele i tylna kanapa. W QQ za to była szyba. Mam garaż więc wole kierę bo to fajne zimą :) A jak gdzieś stoję odpalam auto i czekam aż szyba odtaje :) Ale siedzę na ciepłym fotelu z ciepłą kierownicą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, byłem dzisiaj w dwóch salonach Nissana w Kr. W żadnym nie mieli X na wystawce. Albo nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie są objazdowo kilka sztuk z tego co gdzieś czytałem. Od salonu do salonu. Chyba Nissan na FB pisał gdzie będzie kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Smakor napisał:

Co do wyboru to tak, mając 230 tys na wydane wybór jest duży, wciąż. Jak X kosztował 120 to wybór był znikomy mając 120-130 nic sensowniejszego nie było tej wielkości. Teraz właśnie się to zmieniło. I T32 i T33 fajnie wygląda ale powiedzmy sobie szczerze WoW to to nie jest :) (ogólnie)

W zasadzie N-C bez pakietu to za wiele nie zawiera, raczej standard. To tak jak kiedyś Sorento, nie było wersji niskich jak w Sportage, były tylko 2 topowe.

Od czasu jak kupowałem X za 115 kzł moje zarobki trochę wzrosły, ale na pewno nie na tyle aby go teraz kupić za 215 ;/ Więc zostaje :)

Coś w tym jest.... Mi T32 pasuje, nie czuję parcia na zmianę... a cena spora, szkoda marnować czas by te pieniądze zbierać bez ograniczania budżetu domowego, choć przy obecnym czasie oczekiwania... może by się uzbierało...szaleństwo. I tak denerwuje mnie oczekiwanie na głupią Yariskę od początku marca... i do grudnia... może stycznia. Wszystko wywaliło się do góry nogami... 😅.... Przy kupnie Nissana pan sprzedający skakał jak mógł... a tera pan sprzedający  w Toyocie patrzył na mnie z lekkim politowaniem jak zaglądnąłem by spytać co z zamówieniem 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Smakor napisał:

Na razie są objazdowo kilka sztuk z tego co gdzieś czytałem. Od salonu do salonu. Chyba Nissan na FB pisał gdzie będzie kiedy.

Ja zostawiłem namiar na stronie Nissana i zadzwonili od razu i zaprosili do salonu na Górczewskiej. Maja go po kilka dni i jedzie so kolejnego salonu. 

15 godzin temu, tomkek1912 napisał:

A jest w X grzana szyba przednia? Sorento jak konfigurowałem za 250 tys. zł. Nie miało w podsumowaniu tego, w cenniku z kolegą też nie znaleźliśmy. Więc trochę żenada by była.

Ma wszystko grzane👉 w standardzie 

Screenshot_20220911-131631_Word.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2022 o 11:49, Smakor napisał:

Tak podstawowe są dwie wersje ale jeszcze sa pakiety :) tak jakby podstawowa cena była niska... ;/ Co za świat. teraz to nawet Skoda jest Premium 😕

 

Moim zdaniem w tej cenie nie będzie go za dużo na ulicach. Zresztą nawet T32 nie ma za dużo. A był śmiesznie tani :)

Nawet mam cennik z 2017

Wtedy naprawdę to była okazja. Dzis re roczniki kosztują niemal tyle samo co wtedy nowe.

Screenshot_20220911-132306_Word.jpg

Edytowane przez JackSet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, JackSet napisał:

Ja zostawiłem namiar na stronie Nissana i zadzwonili od razu i zaprosili do salonu na Górczewskiej. Maja go po kilka dni i jedzie so kolejnego salonu. 

Ma wszystko grzane👉 w standardzie 

Screenshot_20220911-131631_Word.jpg

Praktyka oglądana już wiele razy w różnych markach powoduje, że na początku są wersje lepiej wyposażone, potem się to zmienia. Wersja są zubożane, albo pojawiają się jeszcze niższe wersje wyposażenia. Szkoda, że rynek motoryzacyjny jest szalony w tej chwili bo pewnie cena rynkowa byłaby dużo niższa niż ta w katalogu, a tak pewnie mają w d*pie rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja sięgnę z cenami jeszcze dalej do 2007 roku kiedy T31 zastępował T30. Zmiany w cenniku były symboliczne (max jakieś 10%).

Przez kolejne 10 lat (2007-2017) kolejna wersja (T32) podrożała o jakieś 10-15 % w stosunku do poprzedniej (T31).

A teraz w 5 lat jest podwyżka rzędu 50-75%.

 

T30_cennik.jpg

T31_cennik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 11.09.2022 o 16:30, gkowal napisał:

A teraz w 5 lat jest podwyżka rzędu 50-75%.

 

T30_cennik.jpg

T31_cennik.jpg

W 2017 T32 cennik w załączniku. Aż się łezka w oku kręci...gdzie te ceny?

 

NEW_X-TRAIL_2017.pdf

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pandemia i wojna rozwaliły wszystko. Wygląda to jak spisek przeciwko Kowalskim. Wszystko idzie w jednym kierunku: ma nas nie być stać na nowe auto na własność... Mamy być zależni od systemu... I teraz to po prostu przyspieszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Smakor napisał:

Pandemia i wojna rozwaliły wszystko. Wygląda to jak spisek przeciwko Kowalskim. Wszystko idzie w jednym kierunku: ma nas nie być stać na nowe auto na własność... Mamy być zależni od systemu... I teraz to po prostu przyspieszyło.

Tak to wygląda niestety. Ale czy to spisek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to spisek ale cena pewnego modelu samochodu na F marki również na F w lutym była na poziomie 125 tyś w cenniku na marzec już 145 tyś. W niemieckim cenniku tej marki cena pozostała bez zmian. Ceny części też szybują. Cena czujnika NOx w lutym 2300pln w marcu 5200pln.... Już nie wspominam o czasie i dostępności części szczególnie wiązek elektrycznych które były produkowane na  Ukrainie.... 

Edytowane przez Mg83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, JackSet napisał:

Tak to wygląda niestety. Ale czy to spisek?

Myślę, że wszystkiego po trochu. Popyt upoważnia do agresywnej polityki cenowej zwłaszcza jak nie ma konkurencji/alternatywy, jak klienci biorą co jest dostępne a nie to co by chcieli, albo co gorsza zamówili. Historia, że odbierasz zamówione auto w innym kolorze i wyposażeniu kiedyś to byłaby herezja... a dzisiaj jak się nie podoba to "następny proszę"... To jest normalność???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...