Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12][1.9 dCi] Dziwnie "wyjący" zamek centralny podczas otwierania drzwi.


michuP12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

piszę do Was z zapytaniem odnośnie mojej Primerki P12 i nie groźnej, acz upierdliwej przypadłości, która ją trapi od dłuższego czasu. Jako iż od ostatniego czasu sprawy mechaniczno-techniczne, którymi trzeba było się zająć, doprowadziłem u mechanika do stanu igła, to teraz chciałbym się wziąć za problem z zamkiem centralnym. Otóż zamek centralny z kluczyka zamyka się i otwiera poprawnie, wszystkie zamki otwierają się i zamykają w porządku, jednak podczas "drugiego" otwarcia zamka, tzn. po pierwszym przyciśnięciu otwierania, gdy odblokowuje się tylko zamek od drzwi kierowcy, nie ma żadnych odgłosów; jeżeli nacisnę drugi raz otwieranie auta i otworzy się całe auto, to jest ten dźwięk (nagrana sytuacja w filmiku). Auto od nowości w rodzinie, u mnie od ponad 2 lat i jeszcze jak był u osoby z rodziny, to ten problem już się pojawił, ale poprzedniemu użytkownikowi to nie przeszkadzało. Dodam, że przed laty oczywiście tego dźwięku nie było. Mi to przeszkadza od zawsze, ale zawsze były ważniejsze rzeczy do roboty, gdy się uporałem ze wszystkim koniecznym, to chcę się teraz wziąć za to, bo strasznie irytuje ten dźwięk i gdy otwieram auto w miejscu publicznym np. na parkingu przy markecie, to ludzie się odwracają i zastanawiają co wydaje takie dźwięki 😁 

Czy ktoś miał podobną sytuację, wie co to za awaria i czy poważna/kosztowna? U mnie w mieście jest specjalista od zamków centralnych; myślicie, że poradziłby sobie z tym, czy jednak uderzyć z tym do elektryka samochodowego? Za wszystkie odpowiedz i sugestie z góry dziękuję 😃

 

link do filmiku z awarią: https://files.fm/u/wgw8285gd#/view/6a9t7razu

Edytowane przez michuP12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard zębatka na silniczku się wyrobiła i nie łapie zębów tylko po nich "jedzie" zlokalizowac który to zamek i wymienić na nowy używany tylko sprawdź sobie przy wyciąganiu czy masz 4-ro pinowe czy 6-cio pinowe złącze

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Devil1986 napisał:

Standard zębatka na silniczku się wyrobiła i nie łapie zębów tylko po nich "jedzie" zlokalizowac który to zamek i wymienić na nowy używany tylko sprawdź sobie przy wyciąganiu czy masz 4-ro pinowe czy 6-cio pinowe złącze

Dzięki Wielkie za sugestię, teraz już wiem w jaką stronę iść :) mam nadzieję, że naprawa nie będzie skomplikowana i kosztowna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy za ile kupisz "nowy" zamek jeżeli to z prawej strony pasażer przód to trochę roboty jest bo trzeba szybę wyciągnąć oraz płytę na której jest podnośnik szyby a potem tylko wyciągnąć klamkę i odkręcić 3 śruby mocujące sam zamek tylko one będą trzymać w uj mocno więc musisz dobrać sobie taki bit by nie przeskakiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...