Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uszkodzona sonda lambda a gwarancja


akandr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
T32 2017 1.6 DIG-T benzyna przebieg 47 kkm.
Wyskoczyły mi dwa błędy OBD - P0138 i P0037. Czyli coś z sondą lambda. Chyba znany problem w tych silnikach. Jest szansa że ASO mi to zrobi w ramach jakiejś akcji serwisowej albo rozszerzonej 2-letniej gwarancji (a w zasadzie ubezpieczenia)? A jeśli nie, to ile może kosztować wymiana takiej sondy? Póki co, błędy skasowałem, ale pewnie szybko się pojawią ponownie.
 
Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2022 o 16:24, akandr napisał:
Cześć,
T32 2017 1.6 DIG-T benzyna przebieg 47 kkm.
Wyskoczyły mi dwa błędy OBD - P0138 i P0037. Czyli coś z sondą lambda. Chyba znany problem w tych silnikach. Jest szansa że ASO mi to zrobi w ramach jakiejś akcji serwisowej albo rozszerzonej 2-letniej gwarancji (a w zasadzie ubezpieczenia)? A jeśli nie, to ile może kosztować wymiana takiej sondy? Póki co, błędy skasowałem, ale pewnie szybko się pojawią ponownie.
 
Pozdrowienia

Ja miałem robioną na standardowej gwarancji ale ASO mówiło że rozszerzona też obejmuje, najlepiej popytać. Problem znany, wręcz pewniak w tym silniku - za to na pocieszenie innych problemów z tym silnikiem raczej nie ma. Temat szeroko opisywany na forum Qashqai J11 https://forum.nissanklub.pl/topic/98699-silnik-16-dig-t-opinie-serwis-uwagi/#comments

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, od wykasowania jeszcze nie wróciło - a zrobiłem kilka krótkich przejazdów. Albo potrzeba więcej czasu na wygenerowanie DTC albo się jakoś samo naprawiło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Albo podgrzewanie sondy szwankuje. Może kostka albo kabelek gdzieś uszkodzony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...