Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Śruby antykradzieżowe


Antetonitrus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nabyłam niedawno nissana primerę 2.2 diesel 2002 rocznik. Problem jaki mam to śruby antykradzieżowe, niestety nie było nasadki, by odkręcić śrubę. Nie mam pojęcia już gdzie szukać kogoś kto mi to odkręci i wymieni na zwykłe( byłam już u 3 wulkanizatorów i nie mają nakładek) . Może ktoś z was je miał i podrzuci pewny link do nasadki bądź całego kompletu, by się tego pozbyć.

https://ibb.co/SNVwwJJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
52 minuty temu, Antetonitrus napisał:

Problem jaki mam to śruby antykradzieżowe, niestety nie było nasadki, by odkręcić śrubę.

Nasadka pewnie została w garażu sprzedawcy ... a powinna być w bagażniku.

https://allegro.pl/oferta/sruby-zabezpieczajace-zlodziejki-qashqai-j10-07-8196797236

Wyglądają na identyczne, więc tym kluczem powinnaś dać radę odkręcić swoje.

Możesz też podzwonić do pomocy drogowej w swojej okolicy - oni zazwyczaj mają różne nasadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Antetonitrus napisał:

Cześć, nabyłam niedawno nissana primerę 2.2 diesel 2002 rocznik. Problem jaki mam to śruby antykradzieżowe, niestety nie było nasadki, by odkręcić śrubę. Nie mam pojęcia już gdzie szukać kogoś kto mi to odkręci i wymieni na zwykłe( byłam już u 3 wulkanizatorów i nie mają nakładek) . Może ktoś z was je miał i podrzuci pewny link do nasadki bądź całego kompletu, by się tego pozbyć.

https://ibb.co/SNVwwJJ

Witam na forum!

Wydaje mi się, że to są oryginalne nissanowskie. Pewnie ASO mogłoby pomóc. Może masz numer katalogowy śruby w papierach auta?

Jak nie to pozostaje rozwiercić śrubę. Dziwne, że 3-ech wulkanizatorów się poddało... ;) Pewnie leniom nie chciało się z tym walczyć ... 

Można tez tak :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Andrzej G napisał:

Nasadka pewnie została w garażu sprzedawcy ... a powinna być w bagażniku.

https://allegro.pl/oferta/sruby-zabezpieczajace-zlodziejki-qashqai-j10-07-8196797236

Wyglądają na identyczne, więc tym kluczem powinnaś dać radę odkręcić swoje.

Możesz też podzwonić do pomocy drogowej w swojej okolicy - oni zazwyczaj mają różne nasadki.

Zastanawiam się też nad wykrętakiem do obrobionych śrub.. 

W poniedziałek będę dzwonić, ale jak pytałam dzisiaj mojego mechanika ile taka przyjemność to ponoć w moich okolicach ok. 150zł od śruby, a mam ich 4 i aż mi się płakać chce.. 

5 godzin temu, elsebo napisał:

Witam na forum!

Wydaje mi się, że to są oryginalne nissanowskie. Pewnie ASO mogłoby pomóc. Może masz numer katalogowy śruby w papierach auta?

Jak nie to pozostaje rozwiercić śrubę. Dziwne, że 3-ech wulkanizatorów się poddało... ;) Pewnie leniom nie chciało się z tym walczyć ... 

Można tez tak :P

 

 

Problem w tym, że nie mam.. chłop miał poszukać u siebie (od którego kupiłam auto) ale nie znalazł.. stwierdził, że opony nówki to nie będzie trzeba szybko zmieniać, ale przecież to podstawa.. gumę złapie i będzie pozamiatane.

Myślę jeszcze nad wykrętakiem do obrobionych śrub. Jeden mi zaproponował zabawę ze śrubami, mówił coś o spawaniu żeby odkręcić, ale nie mam stalowych felg więc ryzyko przed zniszczeniem tych co są..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
2 godziny temu, Antetonitrus napisał:

W poniedziałek będę dzwonić, ale jak pytałam dzisiaj mojego mechanika ile taka przyjemność to ponoć w moich okolicach ok. 150zł od śruby, a mam ich 4 i aż mi się płakać chce.. 

 

2 godziny temu, Antetonitrus napisał:

Myślę jeszcze nad wykrętakiem do obrobionych śrub. Jeden mi zaproponował zabawę ze śrubami, mówił coś o spawaniu żeby odkręcić, ale nie mam stalowych felg więc ryzyko przed zniszczeniem tych co są..

Dlatego Ci pokazałem link do oferty, gdzie za 9 dyszek masz komplecik (śruby + nasadka) wraz z dostawą, więc to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.

Natomiast TUTAJ sama zapewne znajdziesz coś czego szukasz.
Podpowiem jeszcze, że możesz się dogadać z jakimś warsztatem wulkanizacyjnym, czy wymieniającym opony, a nawet ASO i poprosić o telefon jeżeli ktoś się u nich zjawi z identycznymi zabezpieczeniami na kołach. Na parkingu przed marketem też możesz się rozejrzeć i jak znajdziesz jakąś brykę z identycznymi zabezpieczeniami, zostawić karteczkę pod wycieraczką i poprosić o kontakt.
Rozwiązań masz sporo. Te które wymieniłem mieszczą się w stówie. Natomiast jak złapiesz gumę a nie będziesz miała klucza, to nawet 500+ może Ci nie wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Znajdź mechanika, niech Ci przyspawa jakąś starą śrubę i wykręci. Nowe śruby i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki wszystkim za pomoc, wszędzie wołali 150 za śrubę za PRÓBĘ odkręcenia. Udało mi się znaleźć Pana wulkanizatorów, który miał nakładki do obrobionych śrub i udało mu się ściągnąć 25zł za śrubę, ale to też tak chyba z litości policzył 😂

Edytowane przez Antetonitrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...