Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Różnice w zawieszeniu R51


WIWAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie. 
Czy są różnice w elementach zawieszenia w R51 między wersją europejską ,a wersją US?
Chodzi mi o sworznie wahaczy, tuleje wahaczy tylnich, łączniki stabilizatora i gumy stabilizatora.
Pozdrawiam.

Edytowane przez WIWAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po remoncie zawieszenia w wersji USA, faktycznie największym problemem do znalezienia był sworzeń wahacza tylnego górnego. Zamówiliśmy 4 różne i żaden nie pasował, musieliśmy zamówić całe wahacze górne za bagatela 460 PLN sztuka. Reszta jest  taka sama jak w Dieslu. Polecam wrzucić od razu poliuretan, raz i na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poliuretany zamawiałem z Elast Pol, koszt 550 PLN na całe zawieszenie. Sruby, wahacze, koncówki drązków i różnej maści sworznie + robota, w sumie 5 k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się jaki jest wymiar maja tuleje tylne poprzeczne? Bo podają dwa rozmiary 36mm i 45mm i trzeba podać Elast-pol przy zakupie które. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń sobie i oni Ci doradzą, Podpowiedzą że np. 36 idzie w 70% samochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Robię właśnie wymianę wahaczy, uporałem się z przodem, nie było aż tak źle, trochę gimnastyki z kolumną kierownicy która blokowała  wyjęcie śruby górnego wahacza (ponownie włożyłem odwrotnie), i oczywiście zapieczone śruby regulacyjne na dole, te od przodu musiałem przepiłować piłą szablastą. Wahacze pasowały z EU, sworzeń 22mm.  tył idzie trochę gorzej nie znalazłem zamiennika dla wahacza sprężyny w  normalnej cennie, więc będzie trzeba zmienić tuleję w starym da się tam  wyciąć śrubę regulacji?. czy żeby wyjąć przednią  śrubę dolnego wahacza z lewej strony trzeba opuścić zbiornik paliwa? u mnie wychodzi kolizja. 

283800772_566785948201707_860941368667907808_n.jpg

281255056_411936504129000_7416500160810382053_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W  tylnym  górnym wahaczu  jest problem ze sworzniem? Ja co prawda kupiłem od razu oryginalny wahacz, ale sworzeń wydaje się typowy 22mm i pasuje do zwrotnicy, na dole mam chyba 24mm, tez typowy

 

Znalazł ktoś może obejmy metalowe do gum trzymających stabilizator tylny? dość słabo u mnie wyglądają i chętnie bym wymienił, przednie są a tylnych nie znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.05.2022 o 16:48, apsik napisał:

Jestem po remoncie zawieszenia w wersji USA, faktycznie największym problemem do znalezienia był sworzeń wahacza tylnego górnego. Zamówiliśmy 4 różne i żaden nie pasował, musieliśmy zamówić całe wahacze górne za bagatela 460 PLN sztuka. Reszta jest  taka sama jak w Dieslu. Polecam wrzucić od razu poliuretan, raz i na zawsze.

Ja zauważyłem istotną różnicę w tylnym dolnym wahaczu, w wersji USA sworzeń wciskany jest odwrotnie niż w Europie od góry i ma większą średnice 5,1mm w Europie wciskany jest od dołu i ma średnicę tylko 4,5mm, różnica ma kolosalny wpływ na bezpieczeństwo w Europie sworzeń wahacza po odpięciu pierścienia segera może zwyczajnie wypaść w dół (tak działają siły) i zwrotnica straci jedne z punktów oparcia co może spowodować skrzywienie i oderwanie koła. w USA gdyby nawet sworzeń się uwolnił z otworu wahacza, zablokuje się między nim a zwrotnicą  i nie powinno być większych konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...