Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Radio nieorginalne


mariuszjn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupilem wczoraj almere 2004r 1.8 85 kw jest w nim zamontowane nieorginalne radio w miejscu cd. Pytalem osobe od ktorej kupilem dlaczego jest takie radio odpowiedzial ze takie sprowadzil i nic wiecej nie wie. Wyswietlacz dziala ale swieci sie secure po nacisnieciu prawego pokreta wlacza sie opcja obslugi klimatyzacji i ustawien ale po 5 sek znow secure. Dziala to troche jak wygaszacz w telefonie. Czy jest mozliwosc zeby ekran pokazywal caly czas informacje i nie zmienial sie na secure? I macie moze jakies pomysly dlaczego moze byc nowe radio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z prostego powodu pewnie ktoś chciał mieć lepsze radio, a napis secure będzie się świecił gdyż ktoś usunął oryginalny cd z radiem i system nie widzi urządzenia po  can-bus. Napis secure zniknie gdy się podłączy ori radio do sieci can oraz podłączy zasilanie. Na temat tego chyba wiem już wszystko sam przerabiałem ten temat w swojej primerze a systemy mają bliźniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oryginalnego radia musisz podłączyć 3 przewody koloru żółtego i jeden różowy w drugiej kostce czerwony niebieski i czarny ( czerwony i niebieski ) to can a czarny masowanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko zastanawiam sie bo zapewne stare radio jak i nowe radio jest podpiete na tej samej kostce i jak to rozdzielic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie, poprzedni właściciel zastosował przejściówkę zapewne wypinając kostkę zasilania z Ori radia i przez przejściówkę do nowego radia jeżeli chcesz by to działało to musisz z oryginalnej kostki z 3 żółtych kabli zrobić odnogę i wpiąć je do Ori radia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli z jednej kostki zrobic odnogi do orgi radia a druga kostke podpiac bo rozumiem ze jest wolna czy tez jest podpieta do nowego radia? Czy tez zrobic odnogi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak. Do Ori kostki jest pewnie wpięta przejściówka na ISO a ty musisz z kostki Ori zrobić odnogi 3 żółte plus różowy do Ori radia. Na tym zdjęciu masz dwa żółte kable jeden żółty z czerwonym paskiem i różowy dokładnie te musisz podłączyć do Ori radia w te same miejsca jak w oryginalnej kostce 

Screenshot_2022-05-22-22-27-53-522_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez Devil1986
Zdjecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chyba juz rozumiem😀 mam zrobic odnogi tylko z 3 zoltych i rozowego i podpiac je do orgi radia w tych miejscach co by byly podpiete na orginalnej kostce. Jak najlepiej polaczyc je do orgi radia?? Szukac kostki na internecie czy przylutowac do pinow w gniezdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to poszukaj kostki lub ewentualnie konektorami ale nie polecam tej opcji lepsza jest kostka pewniejsza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze 2 odnogi na zdj a powinno byc 4 bo jesli dobrze rozumiem 3 zolte osobno i 1 rozowy osobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie znalazłem na szybko zdjęcie poglądowe o co dokładnie chodzi dwa żółte są to zasilanie aku różowy ACC a żółto czerwony lightning switch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. I jeszcze jedno pytanie stacja cd pod panelem sterowania to jest radio i tam nalezy wpiac?

Znaczy chodzilo mi ze wpiac sie tam gdzie jest panel sterowania bo to jest radio? Tam gdzie powinno byc cd jest nowe a cd nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD to jest właśnie radio którego właśnie nie ma u ciebie więc będziesz zmuszony zakupić sobie takie radio jak było w oryginale wpiąć kable i schować je gdzieś w tunelu a napewno znajdziesz miejsce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to juz wszystko wiem 😁 dziekuje bardzo za pomoc

I w sumie jak kupie orginalne to juz nie bede potrzebowal innego bo i tak korzystam z transmitera. 

A mozesz mi jeszcze podpowiedziec jakie jest orginalne radio. Jakis model, marka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...