Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Już przyszedł czas - TURBO KROWA STAGE II <<ZACZYNAMY&


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rezultatem 201 koni i 274Nm uturbianie Primy zostało zakończone teraz czas na kolejne zamiany a więce do roboty :)

 

Większy IC już został zamontowany teraz pozostaje kwestja przerobienia jego wylotu na więszy i oraz wejścia rury tłoczący na powięszoną do 2,5" średnice.

 

- Większa turbina to prawdopodobnie będzie GARRETT z tej samej rodziny T3 ale większy, strona wydechowa AR .63 a tłocząca AR .60

 

- Wydech łącznie z DP będzie mieć Średnicę 76mm

 

- Przepływomierz powietrza o przelocie wewnętrznym fi90mm

 

- rura doprowadzająca poweitrze du turbiny zastępiona rurą o średnicy 76mm

 

- z głowicy zostanie wybrane troche materjału żęby powięszyć komory spalania (planowanie uzskanie kopresji 9:1)

 

- elektorozaworek N75 (na II mapie doładowanie ok 1 bar)

 

- Prawdopodobnie zmiana wałkó rozrządu

 

- odchudzone koło zamachowe o ok. 30-40%

 

- Tarcza czteroSpiekowa

 

Do maja powininem się z tym wyrobić, udało mi się sprzedać starą turbinę więc jest za co kupioćna nową - większą... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proste, choć z moim szkolnym budrzetem to takie łatwe nie będzię ale musze tego dokonać !!

ponizej 14 sek tak sobie po cichu wymarzyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zaczolem sie szczerze zastanawiac czy mojej cholery nie uturbic.

troche poczytalem o turbinach w maximie i teraz spac nie moge.

wszystko byloby pieknie i ladnie tylko ze ta kasa zasrana :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina stara sprzedana a terez powoli przygotowywujemy miejsce na nowe graty, oto widok na dzień dzisiejszy:

kolektorek.jpg

Do usunięcia jeszcze cały wydech i kolektor wydechowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fleksem gdzie się dało tam podlazlem reszte musialem ręką rwać silowalem się dobre 5 minut...

 

Szkolny budżet hehe nie no troszke na boczku dorabiam ale absolutnie calą kase pakuje w nyse, pizze 3 razy w tygodniu i na wyjazdy do Kazimeirza do mojej Pani :)

 

Ps. chyba trzeba napisać ogłoszenie na częśc mojej Turbo instalacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Ehhh... jak ja chcialbym pakowac cala zarobiona kasiore w swoja bryke... bylaby chyba ze zlota wtedy :)

rodzina... niestety :/ inne potrzeby te sprawy.. ale to tez sprawai satysfakcje na swoj sposob :):o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec plotowania Turbina zamowionona lada dzień będzie do mnie płynąć tak się ona prezentuje:

42_1.JPG

Pochodzi z Forda Mustanga SVO 2,3 wersja manual, jej potencjał to pewne 300 whp na silniku SR20DE przy doładowaniu 1,5 bara...

 

Mam nadzieje żę nie będzie takiego laga jak w tym Lancerze z dzialu filmy i zdjęcia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec plotowania Turbina zamowionona lada dzień będzie do mnie płynąć tak się ona prezentuje:

42_1.JPG

Pochodzi z Forda Mustanga SVO 2,3 wersja manual, jej potencjał to pewne 300 whp na silniku SR20DE przy doładowaniu 1,5 bara...

 

Mam nadzieje żę nie będzie takiego laga jak w tym Lancerze z dzialu filmy i zdjęcia :wink:

 

a gdzies ty taka wielka qrwe dorwal?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kolektor jak wtedy to owszem podniesie moc o jakieś 10% bez ruszania dołądowania ale tak wpłynie na laga i reakcje na gaz że zapomnij...

 

Różnica miedzy nowym prsotym kolektorem a starym była ok. 1000obr.min na niekozyść tego rownodległościowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec plotowania Turbina zamowionona lada dzień będzie do mnie płynąć tak się ona prezentuje:

42_1.JPG

Pochodzi z Forda Mustanga SVO 2,3 wersja manual, jej potencjał to pewne 300 whp na silniku SR20DE przy doładowaniu 1,5 bara...

 

Mam nadzieje żę nie będzie takiego laga jak w tym Lancerze z dzialu filmy i zdjęcia :wink:

 

teraz ciekawy jestem jak ją sobie zmieścisz?? znowu będziesz ciął maskę?? czy rezygnujesz z chłodnicy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kolektor jak wtedy to owszem podniesie moc o jakieś 10% bez ruszania dołądowania ale tak wpłynie na laga i reakcje na gaz że zapomnij...

 

Różnica miedzy nowym prsotym kolektorem a starym była ok. 1000obr.min na niekozyść tego rownodległościowego...

CÓZ ZA DOKŁADNE WYLICZENIA!! :shock:

JESTEM W SZOKU, TO JEST PROFI PODEJSCIE DO TEMATU

Koniec plotowania

NIE NO Kuba, nie poznaje cie juz wogle??koniec plotowania?? :shock: co za odmiana :lol:

nie moge sie doczekac kiedy skończysz ten II stage, wtedy ja wróce do mojego I i nakrece filmik jak wybucha ci motor

a propos:przy 0,5 bara z takiego turbo to wogle laga nie bedziesz miał, WoGlE!!

A CO DO MIEJSCA UMIEJSCOWIENIA TURBINY...JAK TO ROZWIĄŻESZ DR.NISMO??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzięki żę we mnie wierzycie.

Chłodnice chce wsadzic z sunnego GTI oda miesci sie pod czolowym wzmocnieniem i miejsca robi się od pyty...

 

Kolektor będe robić nowy, na kręcenie filmu wpadaj zapraszam - może jak coś pierdolnie to nam kżywdy nie zrobi :wink:

 

Ps. Dziś zamowiłem nową zabawke - taki sam męski przepływomierz jaki Siedzi w Almerz GRE - przelot 80mm, będzie więc znacznie większy przepływ, może zmneijszy się lag i podrasuje nieco SOUND of Turbo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powoli kolekcjonuje Graty potrzebne mi do Stage II, oto moja nowa zabaweczka zdobyta wczoraj i już podłaczona i gotowa do działania:

menaKImF.jpg

GRE, Akarczma, Pavoolon, GREG76 mają to szczęscie że seryjnie natura ich w taką przepływke zaopatrzyła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CA18DET jest przepływka z d*py brzytko pówiąc ma zwęrzke na 45mm to już ta moja stara jest lepsza z dziurą 50mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
W CA18DET jest przepływka z d*py brzytko pówiąc ma zwęrzke na 45mm to już ta moja stara jest lepsza z dziurą 50mm...

No cos mi sie wydaje ze byla waska jak ja kiedys wybebeszalem... zmierze i dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo Elo!

No więc mamy chilowy zastuj, sprzedaje reszte częsci z Turbi kitu, no i ruszam na całego.

Wacu mówi że w czwartek wysyła do mnie Turbine :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo Elo!

No więc mamy chilowy zastuj, sprzedaje reszte częsci z Turbi kitu, no i ruszam na całego.

Wacu mówi że w czwartek wysyła do mnie Turbine :)

 

moze nawet we srode jak wytargam wolna chwile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...