Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Antetonitrus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem i to nie byle jaki, spadek mocy w nissan primera 2.2 diesel. Wczoraj zaczęło się od wariowania i spadku obrotów przy jeździe, przetrzepałem wszystkie możliwe fora i zostałem naprowadzony na usterki, które mogły wystąpić, co najlepsze jak wrzucę go na luz i odpalę, a przygazowany osiągnie ok 2,5 - 3 tyś obrotów to nagle wszystko spada i auto się wyłącza. Znalazłem też kość jakiejś gadziny obok elektrozaworu podciśnienia (mieszkam koło lasu), dodatkowo gąbka wygłuszająca była wyciągniętą pod auto więc obstawiam kunę, najpierw myślałem, że może coś przegryzła, później, że zbieg okoliczności i poprostu się zrypał elektrozawor lub pompa paliwowa (będę sprawdzał), ale po odkręceniu elektrozaworu natknąłem się na oderwane kable, nie mam pojęcia od czego to może być i czy to tak ma wyglądać, mógłby mnie ktoś pokierować? Jestem samoukiem, a nie znalazłem nigdzie od czego to może być i co to. Wrzucam zdjęcie, ta część znajduje się poniżej elektrozaworu podciśnienia.

623dcbc9a70aa5ca2798f33b664d62fa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Antetonitrus napisał:

Cześć,

Mam problem i to nie byle jaki, spadek mocy w nissan primera 2.2 diesel. Wczoraj zaczęło się od wariowania i spadku obrotów przy jeździe, przetrzepałem wszystkie możliwe fora i zostałem naprowadzony na usterki, które mogły wystąpić, co najlepsze jak wrzucę go na luz i odpalę, a przygazowany osiągnie ok 2,5 - 3 tyś obrotów to nagle wszystko spada i auto się wyłącza. Znalazłem też kość jakiejś gadziny obok elektrozaworu podciśnienia (mieszkam koło lasu), dodatkowo gąbka wygłuszająca była wyciągniętą pod auto więc obstawiam kunę, najpierw myślałem, że może coś przegryzła, później, że zbieg okoliczności i poprostu się zrypał elektrozawor lub pompa paliwowa (będę sprawdzał), ale po odkręceniu elektrozaworu natknąłem się na oderwane kable, nie mam pojęcia od czego to może być i czy to tak ma wyglądać, mógłby mnie ktoś pokierować? Jestem samoukiem, a nie znalazłem nigdzie od czego to może być i co to. Wrzucam zdjęcie, ta część znajduje się poniżej elektrozaworu podciśnienia.

623dcbc9a70aa5ca2798f33b664d62fa.jpg

Już doszedłem od czego kable - czujnik ciśnienia oleju. Może kiedyś się komuś przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda: 

Miałem problem od wczoraj tak jak opisywałem ze spadkiem mocy. Na drodze 3, 4 bieg powodował spadek obrotów i hamowanie silnikiem. Na biegu jałowym przy 2 - 2,5 tysiąca obrotów obroty spadały i gasło auto. Po przeszperaniu forum strzelałem w elektrozawór podciśnienia, EGR lub pompę paliwa. Wyczyściłem elektrozawór, EGR po czym problem wciąż był. W akcie desperacji sprawdziłem jeszcze filtr paliwa (na początku nie brałem go pod uwagę, bo kupiłem miesiąc temu auto i ponoć był wymieniany), czysciutki - faktycznie nowy. Przy zakładaniu odpowietrzylem wszystko i co? I działa. Wnioskuję więc, że układ był zapowietrzony przez co wariowało. Po naprawie przejechałem ok. 20km, póki co śmiga, zobaczymy czy problem nie wróci. 

https://iv.pl/images/d6055aa88b8180a8296916cefe9d9a1c.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...