Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oryginalny filtr oleju


qqj12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chcę wymienić olej i filtr po 3000 tys. i mam pytanie odnośnie oryginalnego filtra oleju. Nie mogę znaleźć oryginalnego filtra nissana tylko renault. Zależy mi żeby był taki jak założyła fabryka, żeby podczas wizyty serwisowej nikt się nie doczepił. Wiem, że oni dzielą się silnikami czy to oznacza, że tam są filtry renault? Co do oleju to sprawa jest jasna jest specyfikacja i wg niej wleję Elfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po trzech milionach czego chcesz ten filtr wymieniać? ;)

Ja się zdaję na autoryzowany serwis, tam gdzie kupiłem nissana. Poprzednim QQ jeździłem 12 lat i nic się z nim nie działo.

Dziwne tylko, bo mnie kazali wymienić olej po tysiącu kilometrów. Dali mi nawet kupon na darmową robociznę.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3000km, tam mnożenia nie było :) ale to nie na temat...

Co do autoryzowanych serwisów to ja nie jestem ich fanem, a wymiana oleju zajmuje ok poł godz. a w serwisie chcą za to 700 zł. Olej plus filtr to poniżej 200 zł, więc i trochę w kieszeni zostaje. ale tu nie o tym...

Potrzebuje info na temat tego filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr można kupic w ASO, jakies 50 pln sobie wezmą ;) . Swoją drogą ten filtr masz pod Renault, ale in Mercedesa . Wszyscy mają ten sam silnik.

Elf robi oleje dla Renault in Nissana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobiłem zamówiłem w ASO(filtr+podkładka+przesyłka = 80zł),  a co do oleju to zawsze do wszystkich aut leję Elfa zgodnie ze specyfikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie :) 

Co do olejów to wole się nie wypowiadać.. są rożne opinie i doświadczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamierzam pierwszy serwis zrobić wcześniej po jakichś 2-2,5tyś. Najgorzej, że poza ASO w książce śladu nie będzie. Elf jest dobry? W życiu nie lałem Elfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odbierałem swojego QQ w salonie, to kazali wymienić olej po 1 tys. kilometrów. Dostałem nawet kupon na darmową wymianę. Oczywiście tylko robocizna jest darmowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
4 godziny temu, OPM napisał:

Elf jest dobry? W życiu nie lałem Elfa.

Tutaj masz odpowiedź:

W dniu 31.05.2022 o 11:05, OsobaNN napisał:

Elf robi oleje dla Renault in Nissana.

Ja leję ELF EVOLUTION 900 SXR 5W40 do Pulsara i jestem mile zaskoczony faktem, że podczas zlewania nie widzę "smoły", a kolorystyka zlewanego niewiele się różni od wlewanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Andrzej G napisał:

Ja leję ELF EVOLUTION 900 SXR 5W40 do Pulsara i jestem mile zaskoczony faktem, że podczas zlewania nie widzę "smoły", a kolorystyka zlewanego niewiele się różni od wlewanego.

Nigdy nie miałem ani Nissana ani Renault stąd może moje uprzedzenie. W instrukcji specyfikacja oleju to 5W30 ACEA C3 RN17, jak zacząłem szukać to oprócz Elfa wyrzucało mi z akceptowalnych olejów tylko Motula Specific 17 czy jakoś tak. Także faktycznie nie ma chyba co jęczeć tylko się skupiać na Elfie. W sumie to nawet dobrze bo jak się ma za duży wybór to człowiek jeszcze głupszy się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2022 o 02:13, Andrzej G napisał:

jestem mile zaskoczony faktem, że podczas zlewania nie widzę "smoły", a kolorystyka zlewanego niewiele się różni od wlewanego.

A czy to na pewno jest dobry objaw? Gdyby silnik pracował w próżni i z zerowym tarciem - to zgoda, ale jeśli Twój nie zbiera produktów tarcia - to gdzie one się podziały?

Nie to żebym się czepiał. Zastanawia mnie ten fakt od dawna, a opinie słyszałem najróżniejsze. Moim zdaniem olej po 10.000 km nie ma prawa być czysty, a jeśli jest to znaczy, że pył/opiłki nie są wypłukiwane poprawnie. A to chyba nie jest zdrowe dla silnika.

Edytowane przez yukisan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
4 godziny temu, yukisan napisał:

A czy to na pewno jest dobry objaw? Gdyby silnik pracował w próżni i z zerowym tarciem - to zgoda, ale jeśli Twój nie zbiera produktów tarcia - to gdzie one się podziały?

A od czego jest filtr oleju ?

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę jak wygląda olej zalany fabrycznie w trakcie pierwszej wymiany gwarancyjnej - nawet trudno zauważyć poziom na bagnecie. Do poprzednich aut zalewałem Magnateca - po przebiegu ok. 7 tys. (bo tak średnio mi wychodzi) miał kolor smoły. Jak zmieniłem na Elfa, od razu było widać efekt. Teraz Elf robi oleje do Renault i Nissana, w/w spełnia wszystkie nissanowskie normy, więc czego niby mam się obawiać - że temperatura mu nie szkodzi ?

No ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie i lać co mu tam pasuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2022 o 17:00, Andrzej G napisał:

A od czego jest filtr oleju ?

Czcigodny kolego.

Czy dobrze zrozumiałem, że w filtrze osadza się 100% zanieczyszczeń i dlatego olej jest czysty?

To po co w ogóle zmieniać olej? :rolleyes:.

Nie lepiej same filtry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
2 godziny temu, yukisan napisał:

Czcigodny kolego.

Czy dobrze zrozumiałem, że w filtrze osadza się 100% zanieczyszczeń i dlatego olej jest czysty?

To po co w ogóle zmieniać olej? :rolleyes:.

Nie lepiej same filtry?

Idąc za Twoim tokiem myślenia, powinieneś zamiast predefiniowanego przez producenta oleju, zalać rzepakowy.

Widzę, że kol. OsobaNN miał rację

W dniu 1.06.2022 o 10:32, OsobaNN napisał:

Co do olejów to wole się nie wypowiadać.. są rożne opinie i doświadczenia.

... dlatego nie zniżę się do poziomu argumentów przedstawionych przez yukisan i nie podejmuję dalszej polemiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Andrzej G napisał:

... dlatego nie zniżę się do poziomu argumentów przedstawionych przez yukisan i nie podejmuję dalszej polemiki.

Kolega mi pokaże jakiś autorytarny argument z mojej strony. Jak na razie dopytuję, polemizuję, prowokuję, poszukuję...

Nie ma potrzeby żebyś się zniżał do czegokolwiek. Jak najbardziej uszanuję, że utrzymasz swój poziom.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje to temat rzeka i duskusje na ten temat nie prowadzą do niczego dobrego. 

Można zapodać temat kto czego używa , ale bez komentowania i zrobić statystyke rodzaj oleju i ilość miłośników. Ma to sens wydaje mi się tylko jeśli nię będą komentowane wybory kierowców / kierowczyń .  Zamiast prowadzić mniej lub bardziej interesujące dyskucje na temat przewagi oleju X nad Y w sensie merytorycznym i poznawczym taka statystyka była by ciekwasza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...