Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Z cyklu "zrób to sam" - podświetlane daszki przeciwsłoneczne

tomkek1912
 Share

Recommended Posts

Witam.

Zamieszczam informację jakby ktoś chciał sobie sprawić podświetlane daszki w pulsarze.

Tak wygląda wiązka z tekny:

20220612_213959.jpg

Wtyczki do daszków to te dwie wygłądające tak samo po lewej.

Teraz tylko trzeba zdobyć taką samą wiązke, ściągnąć osłony słupków i podsufitkę, wymienić wiązkę. Kupić podświetlane daszki i też wymienić. 

To jest opcja trudniejsza, którą być może będę robić w wakacje. Wtedy zdam fotorelację. O ile to zrobię.

Opcja druga, być może łatwiejsza. 

Trzeba ściągnąć przednie lampki i schowek na okulary, i znaleźć którąś z tych kostek - obstawiam, że są w każdej wersji pulsara:

20220612_213926.jpg

Różowy to zasilanie, czarny masa. Trzeba rozmnożyć o dodatkowe przewody pod dwa daszki. Kupić daszki podświetlane (będzie ciężko), być może spasuje jeden typ daszków z juke f15, choć troszkę inaczej będą wyglądać. Następnie trzeba kupić wiązkę z innych nissanów, np. Qq gdzie będą wspomniane kostki daszków z pierwszego zdjęcia. Przyciąć na odpowiednią długość, skręcić kabelki, zaizolować i jakoś przeciągnąć za pomocą drucika miedzianego przez otwory do mocowania daszków.

Jakie są możliwości tego to nie wiem, ale być może nie trzeba będzie ściągać podsufitki.

Jeśli ktoś by chciał po bożemu na nówkach częściach to wiązka w ASO to jakieś 500 zł, a daszki 600 zł za sztukę plus koszt ASO jeśli się podejmą. Na filmikach na youtube (inne samochody) podsufitkę ściągają w 15-30 minut.

Wersja alledrogo i własna robota oceniam na jakieś 200 zł, z tym że daszki mogą być ubabrane i sfatygowane.

Cdn...

• Upvote 2

Kupiłem dwa daszki. Poza tym, że brudne i jak je wyczyszczę, o ile się będzie dało, to będą w stanie idealnym :)70 zł plus wysyłka 20. Tak więc moje koszty materiałów to 90 zł. Liczę akurat tyle bo wiązkę podsufitki dostałem niejako w gratisie kupując inna wiązkę. Ale jakby to dodać to będzie 190 zł.

Reszta to będzie pościąganie osłon słupków i podsufitki - czas jaki zejdzie.

Jesli ogarnę to w jeden dzień to będzie najtańsza modyfikacja jaką do tej pory zrobię.

Potwierdzam uwagę z poprzedniego posta, że trzeba wziąć z różowego i czarnego na pokazanych wiązkach. "Obdzwoniłem" całą wiązkę multimetrem i na 100% te przewody na wszystkich czterech kostkach są połączone.

Można np. rozciąć 2 przewody, załatwić szybkozłączki przelotowe wago (są za grosze na alledrogo) i powielić przewody dla dwóch daszków. Co więcej wydaje mi się, że można się obyć bez kostek. Trzeba zrobić takie piny na końcu przewodów by wchodziły w kostki daszków i obkleić cieniutko taśmą izolacyjną by trzymało.

Te moje rozważania mogą się również przydać dla osób, które myślały o zrobieniu sobie pidświetlanych daszków w qashqai'u. 

Najlepiej zacząć od zakupu daszków. Następnie wyciągnąć z podsufitki obudowę lampek z lampkami. Odpiąć jedną z kostek od podświetlania i dwoma jakimiś drucikami spiąć tą kostkę z kostką daszku i sprawdzić czy świeci. A potem zabrać się za dalszą pracę.

• Upvote 1