Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chciałem sprawdzić wentylator chłodnicy


kefir00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Almera N16 FL 1,5 Pb+LPG

Podobno wystarczy odłączyć czujnik temp. pł. chłodz. i wentylatory powinny od razu działać. Wentylatory nie zadziałały (bezpieczniki sprawdzone)Mam taki taniutki ELM327 i cały czas widziałem odczyt sensora temperatury płynu chłodzącego w aplikacji mimo odłączeniu tego niby czujnika. Temperatura dochodziła do 90 stopni wg apki. I teraz nie rozumiem, czy odłączyłem wtyczkę tego czujnika, czy co? Znajduje się on na prawo od filtra oleju - widać na pierwszym zdjęciu. W tym samym peszlu idą też przewody czegoś innego, co jest wkręcone w silnik zaraz nad filtrem oleju. (drugie zdjęcie)Co to jest? .

Sprężarka klimatyzacji się nie załącza - nie wiem, czy jest zatarta, czy to przez zbyt niskie ciśnienie czynnika - i dlatego chyba wentylatory chłodnicy się nie uruchamiają po włączeniu klimy.

Mam jeszcze pytanie o temperaturę przy której ma się włączyć wentylator chłodnicy. W manualu znalazłem fragment, z którego wynikałoby, że wentylatory chłodnicy mają się włączać kiedy temperatura płynu jest powyżej 100 C kiedy klimatyzacja jest wyłączona. Tylko nie jestem pewien, czy dobrze to rozumiem, bo to jest w sekcji opisanej Trouble Diagnosis(jak na ostatnim obrazku)?

 

czujnik.jpg

cos.jpg

ECTS.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A może mi ktoś powiedzieć, czy gdyby nie działał, zepsuł się, termostat, to silnik już dawno by się przegrzał? Zwłaszcza, że w ogóle nie uruchamia się wentylator chłodnicy, jeśli nie działa klima. Wskazówka temperatury zawsze dobija do połowy skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...