Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stukanie po odjęciu gazu


Krzysiek1221
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam dość nietypowa sprawę 

Miałem 2 nissany x-traily jeden t30 drugi taki sam tylko wersja sport (różnią się one turbiną wersja sport ma zmienna geometrię i pompą wysokiego ciśnienia)

*Pompy różnią się ilością kostek i nie pasowały by do wiązki*

Miałem do wersji sport wsadzić zwykły silnik t30, i zamiast wymieniac całą wiązkę postanowiłem wymienić pompę paliwa na rozrządzie żeby pasowała pod wiązkę i wszystko wydawało by się że pasuje i tak było.

Jak już silnik włożyłem podłączyłem wszystko to jednak przed odpaleniem zobaczyłem że muszę wymienic elektrozawór od serva który czyta koło na wałku rozrządu bo też kostka nie pasowała (wymieniłem sam czujnik bez koła)

Odpalam a auto chwilę pofaluje obrotami potem jest dobrze i chodzi równo...

Problem pojawia się gdy wcisne gaz i go puszczę wtedy silnik zaczyna dziwnie stukać i się cały trząść...(cały czas pokazuje mi na komputerze błąd o elektrozaworze serva) dodam że auto jest w stanie się wkręcić na obroty max

Natomiast jeśli odlacze kostkę od elektrozaworu serva auto po dodaniu i odpuszczeniu gazu chodzi normalnie nic nie stuka ale za to 2000 max obrotów i dalej nie chcę...

(Wtryski nie były programowane)

Proszę o szybką odpowiedź 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja sport w danym roczniku zmienia tylko wyposażenie samochodu ale na 100% nie zmienia osprzętu silnika.

Najpierw podaj z jakich roczników są oba nissany, bo bardziej to pachnie wymianą silnika 114KM na 136KM (lub na odwrót). I to tu może być źródło problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...