Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dźwięk z głośników.


SirFENIX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Ostatnio usłyszałem dziwny dźwięk z głośników (chyba) słyszę go tylko w jednym miejscu u mnie  w mieście, w serwisie się pytałem nie wiedzą o co mi chodzi.

Na razie słychać go tylko w tym miejscu w innych miastach jeszcze nie słyszałem.

wstawiam filmik...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie ingerowałem w ustawienia nawigacji,nie wiem jak poprzedni właściciel, w serwisie powiedzieli, że karta z nawi jest z 2016 roku jak data produkcji X-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym zaktualizował i zobaczył wtedy. Można kupić najnowszą (nie w serwisie). Mogą ew. podesłać moją sprzed aktualizacji po kosztach wysyłki. Bo serwis mi oddał. Jest z 2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Smakor napisał:

To ja bym zaktualizował i zobaczył wtedy. Można kupić najnowszą (nie w serwisie). Mogą ew. podesłać moją sprzed aktualizacji po kosztach wysyłki. Bo serwis mi oddał. Jest z 2019.

To ja zrobię tak... Wstawię foto mojej karty jeśli będzie starsza niż 2019 to wtedy pomyślę o odkupieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
13 godzin temu, SirFENIX napisał:

w serwisie powiedzieli, że karta z nawi jest z 2016 roku jak data produkcji X-a.

 

12 godzin temu, Smakor napisał:

Mogą ew. podesłać moją sprzed aktualizacji po kosztach wysyłki. Bo serwis mi oddał. Jest z 2019.

 

10 godzin temu, SirFENIX napisał:

To ja zrobię tak... Wstawię foto mojej karty jeśli będzie starsza niż 2019 to wtedy pomyślę o odkupieniu.

Nie widzę sensu zmiany karty z 2016r na kartę z 2019 roku nawet za free. Przecież od 2019 r sporo się zmieniło w infrastrukturze drogowej. Wystarczy dla przykładu spojrzeć na S5 między Poznaniem, a Wrocławiem, S11 między Poznaniem przez Bydgoszcz aż po wlot na A1 pod Grudziądzem. Już nie wspomnę o wielu innych zakończonych od tego czasu inwestycjach drogowych, czy zaktualizowanej bazie teleadresowej. Przecież najnowsze karty NC3 v7 (bo taka jest właściwa dla Twojego X-a to wydatek w granicach 150 zł (poza ASO): Karty do nawigacji Nissana

Ja kupiłem najnowszą NC3 v7 TUTAJ , bo może i nie jest to najtańsza oferta, ale sprawdzony i zaufany sprzedawca, a zdarza się że kupując na różnych portalach z niesprawdzonego źródła, można zaliczyć wtopę i później "kopać się z koniem" po łydkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie nawigacje offline sa do d*py, mają opóźnienie do 2 lat w momencie wydania i najnowsze nie mają inwestycji zakończonych jakiś czas temu. Ale jak już to i tak warto mieć najnowszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
3 godziny temu, Smakor napisał:

Wszystkie nawigacje offline sa do d*py, mają opóźnienie do 2 lat w momencie wydania i najnowsze nie mają inwestycji zakończonych jakiś czas temu.

Jeżeli masz na myśli nawigacje zamontowane fabrycznie w autach, to pełna zgoda.

Natomiast co do ogólnego pojęcia navi offline, to pozwolę sobie się nie zgodzić. Pomimo, że na pokładzie mam NC3 v7 od lat korzystam z AutoMapy zamontowanej na Modecomie SX7.1 (WinCE) - działa w trybie offline, ale parując ją z fonem mamy dodatkowo możliwość bieżącej aktualizacji sytuacji drogowej (korki, wypadki, blokady, etc). Nie spotkałem się z sytuacją nawet nie włączając funkcji LiveDrive, by AutoMapa nie miała zaktualizowanej na bieżąco siatki drogowej. Co 2 miesiące jest wydawana aktualizacja map i nawet jeszcze nie oddane odcinki są naniesione jako zablokowane, natomiast średnio raz/mies jest wydawana aktualizacja sytuacji drogowej, która odblokowuje/blokuje co trzeba.

Dlatego masa ludzi po doświadczeniach z navi wbudowanymi (NC) wywala ten szajs, wymieniając go na coś  z WinCE, lub robotem na pokładzie, by móc korzystać z porządnych programów nawigacyjnych.

... ale nie tego dotyczy założony temat, więc nie zaśmiecajmy:emot060:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak źle się zrozumieliśmy przez offline rozumiałem głównie to co w autach albo mobilne ale bez możliwości częstej aktualizacji czy dostępu do bieżących informacji. Jak gdzieś dalej jadę w nieznane zamiast NC3 czy Google wolę Naviexperta z telefonu - nigdy mnie nie zawiódł, można go wykupić na kilka dni nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

włącz mapę,

podczas pik piku pik zobacz co wyświetla w prawym dolnym rogu

jest to ostrzeganie o zbliżaniu się z dużą prędkością do zakretu, infrastruktury drogi...". z łamaniem"

zakładam ze wyświetli Ci znak A1 lub A2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2022 o 13:42, dodomela napisał:

włącz mapę,

podczas pik piku pik zobacz co wyświetla w prawym dolnym rogu

jest to ostrzeganie o zbliżaniu się z dużą prędkością do zakretu, infrastruktury drogi...". z łamaniem"

zakładam ze wyświetli Ci znak A1 lub A2

Mowa o ekranie nawigacji czy tablicy zegarów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SirFENIX napisał:

Mowa o ekranie nawigacji czy tablicy zegarów...

ekran nawigacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa się wyjaśniła, pokazuje ostrzeżenie o zbliżaniu się do zakrętu 100m (faktycznie na końcu tej drogi jest zakręt) dziwne jest to, że to występuje tylko w tym rejonie,a przecież wiele jest zakrętów na trasie którą jadę. No nic dziękuje za pomoc (a w serwisie nie wiedzieli o co ich pytam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SirFENIX napisał:

 dziwne jest to, że to występuje tylko w tym rejonie

atakuj zakręty bardziej agresywnie, opóźniaj hamowanie a będziesz miał co chwile :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...